Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miarkownik Ciągu Kominowego


lazialo
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez mac65,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno kupilem mieszkanie z instalacja co

 

Znajduje sie tu piec z takim sterownikiem

 

http://instal-market.pl/index.php?p1807,honeywell-regulator-ciagu-fr-124-3-4a

 

Na jakiej on zasadzie dziala bo ja kompletnie tego niewiem(poprzedni najemca powiedzial tylko ze se moge tym ustawiac temperature i tyle) i jak zaczolem grzac zauwarzylem ze ten lancuszek jest odczepiony jakos go zamontowalem ale chyba niedaje to rezultatow dobdych gdyz zasypalem go na noc i przekrecilem tym tak zeby bylo troszke uchylony otwor i myslalem ze on tak do rana bedzie chociarz trzymal a tu lipa nic a zima sie zaniedlugo zbliza wiec prosze o pomoc was jak to dziala na jakich zasadach moze cos trzeba przestawic??i wogule czy taki piec z taka instalacja bedzie dobrze trzymal palenisko??

 

dzieki i prosze o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Najpierw musisz go ustawić , czyli zagrzać piec do 60 C a nastepnie na miarowniku masz 2 skale jedną normalna patrząc na niego a drugą do góry nogami . Patrz na te normalną i czarny pazur który jest na czarnym korpusie . Ustaw 60 na pokrętle naprzeciw pazura i reguluj długoscią łańcuszka tak aby w tej pozycji łańcuszek był lekko napiety a klapka popielnika zamknieta . Przekręcając czerwonym pokrętłem zmieniasz nastawioną temperature , dżwignia bedzie sie nieznacznie podnosić i opadać a klapka popielnika razem z nia w zależności od temperatury jaką bedziesz ustawiał na czerwonym pokrętle . Jeżeli temperatura na piecu bedzie wzrastac to miarownik bedzie samoczynnie zamykał klapke popielnika ograniczając dopływ powietrza , jak temperatura na kotle bedzie spadać to miarownik bedzie otwierał mklapke popielnika . Ty tylko ustawiasz temperature jaka chcesz mieć na piecu reszte robi miarownik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tej regulacji słowo patrzac normalnie to znaczy ze patrze na piec??(a po co sa te drugie cyfry skierowane do odwrotnie??)

 

To co najniższa temperatura na piecu to 60 C dobrze rozumiem??

 

ja posiadam piec ogniwo biecz(ok 13lat ma cala instalacja) podobny do tego tylko ze on ma regulacje pionowa a ja posiadam ja na przodzie skierowanym poziomo

 

http://allegro.pl/kotly-kociol-viadrus-zeliwny-piec-sklep-rybnik-i1855028892.html

 

https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=10043

 

Czy moze wie jak wyglada sytuacja z paleniem w takim piecu??(posiadam 120m)czy długo trzyma żar czy niebardzo??

 

dzieki za kazda pomoc

Edytowane przez lazialo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz piec ogniwo S7WC z miarownikiem z przodu . Właśnie dlatego sa te dwie skale poniewaz mozna go zamontowac w pionie i w poziomi . W Twoim przypadku powinieneś patrzec na miarownik od góry i na tej skali ustawiac temperature .

 

Co do pieca to jest to piec z górnym spalaniem i jest wyposazony we wszystko co jest do takiego palenia potrzebne , czyli miarownik ciągu, otwór w drzwiacz zasypowych do podania powietrza wtórnego i klape w drzwiach popielnika do podania powietrza głównego .

 

Co do palenia od góry to należy to potraktowac dosłownie tzn. zasypac piec weglem na wierzchu troche drzewa i rozpałka a na czym to polega to poczytaj tutaj

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytalem to mam go zasypac od gory weglem i u gory go rozpalic tak??

 

ale umnie w tych górnych drzwiczkach jest taka zaslepka(chyba ten otwor w drzwiach zasypowych o ktorych wspomniales) i jej wogule nie idzie ruszyc a chyba powinno sie dac zeby dochodzilo powietrze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na środku tego pierścienia w drzwiacz zasypowych jest śruba trzeba ją popuścić i po sprawie . To jest pierścień do regulacji PW.

 

Co do palenia to tak jak napisałeś

Edytowane przez mac65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Drzwiczki zamkniete z powodu pozycji do prawidlowego ustawienia lancuszka,przelot komina niezaležny.Chodzi tylko o to:Ustawic na miarkowniku temperature,jaka jest aktualnie na kotlu i ustawic lancuszik tak,by nie byla klapa ni otwarta,ni zatwarta,tak na styk.Potym možno pokretlom na miarkowniku ustawic temperatura žadana i miarkownik ja bedzie trzymac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.