Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Podlogowa


Sławas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dom 140m2 +garaz 30m2(w garazu jeden grzejnik zasilany z podlogowki) suporex 24cm +styropian 12cm poddasze ocieplone welna

wolny komin schiedla 180

w calym domu ogrzewanie podlogowe kociol kondensacyjny Viessmann gaz z butli drogie koszty

instalacja w ukladzie zamknietym za kotlem sprzeglo hydrauliczne + automatyczna pompa grundfos

I teraz moje pytanie

Mam zamiar kupic kociol stalopalny S6WC OGNIWO 17 kW +Wężownica schładzająca WZS?2 OSP jako zabezpieczenie ukladu zamknietego

i gdy bede w domu palic weglem ,drzewem

wiem ze musi byc jeszcze mieszasz zeby na podlogowke ustawic mniejsza temperature

Mam tez problem czy kociol S6WC ma byc z dmuchawa i sterowaniem czy moze lepiej miarkownik ciagu+ sterownik

prosze o opinie czy takie rozwiazanie mozna zastosowac

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno można powiedzieć napewno . Jeżeli paliwo to wegiel i drewno w S6WC to wystarczy miarownik mechaniczny albo elektroniczny (dmuchawa do miału)

 

Co do reszty to obawiam sie że wężownica schładzająca nie wystarczy .Dlaczego ,otóż instalacje masz zrobioną strikte pod żródło jakie posiadasz , niestety wpiecie w to wszystko kotła stałopalnego nie bedzie takie proste . Podłogówka pracuje troche inaczej niż grzejniki i ma swoją określoną pojemnośc cieplna jaka moze zmagazynowac , wpiecie w to pieca weglowego bedzie skutkowało notorycznym nadmiarem mocy kotła która trzeba bedzie jakoś zagospodarowac i tutaj przydał by sie bufor o okreslonej pojemnosci który te nadwyżke zmagazynuje i odda po wygaśnieciu kotła niestety to już podraza inwestycje a pozostaje jeszcze kwestia wolnego miejsca czy jest go gdzie postawić . Nastepna kwestia to jak połączyć instalacje kotła weglowego i ewentualnego bufora z juz istniejacą instalacją , najprościej było by przez wymiennik ale to kolejny niemały koszt Przydał by sie jakiś schemat tego co juz posiadasz mozna by sie było o cos zaczepić

 

Poczekajmy moze którys z kolegów bedzie miał inne pomysły

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.