Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kotłem Heiztechnik Q Plus 45kw


Fbiku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z kotłem Heiztechnik Q Plus 45kw. Mam go od 2 tygodni. Ustawienia sterownika: temp. 52, przedmuchy 10 sek, czas pomiędzy przedmuchami 3 min. obroty min. 2, obroty max. 7, i po załadowaniu kotła podpalam go, wypala się drzewo ( nie do końca) i gaśnie i jest pełno dymu. wcale się nie wypala. jestem nowym użytkownikiem tego kotła i nie mam dużego pojęcia o nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Najbardziej istotne w tym kotle jest, aby paliwo nie było zbyt suche.

Paliwo musi być na tyle mokre, abyś mógł zrobić z niego kulę i aby się nie rozleciała.

Jeżeli masz suche paliwo lub zbyt suche, to żar szybko schodzi w dół i po jego odgazowaniu dolna część zasypu zaczyna się tylko żarzyć nie dając płomienia i nie daje też ciepła.

 

Jeżeli będziesz miał dalej problem to pisz na [email protected] lub dzwoń na numery serwisowe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Mam problem z kotłem Heiztechnik Q Plus 45kw. Mam go od 2 tygodni. Ustawienia sterownika: temp. 52, przedmuchy 10 sek, czas pomiędzy przedmuchami 3 min. obroty min. 2, obroty max. 7, i po załadowaniu kotła podpalam go, wypala się drzewo ( nie do końca) i gaśnie i jest pełno dymu. wcale się nie wypala. jestem nowym użytkownikiem tego kotła i nie mam dużego pojęcia o nim.

Witam,

Mam kocioł Heiztechnik o podobnych parametrach (Q PLUS 75 KW) ale miałem te same problemy w paleniu węglem grubym.

Instrukcja obsługi kotła na stronie internetowej Heiztechnik

http://www.heiztechnik.pl/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=12&Itemid=35&lang=pl

jest instrukcją jak dla kotłów dolnego spalanie, tj.:

1)Proces rozpalania : położyć papier+drewno, zapalić, następnie dosypać węgiel gruby

2)Utrzymanie ognia: dosypywać węgiel

 

Ale kotły Q PLUS są kotłami górnego spalania. Postępowanie wg instrukcji Heiztechnik przy spalaniu grubego węgla powoduje to co Pan opisał, oraz powstawanie smoły (wylewanie smoły) w układzie kocioł/czopuch/komin, możliwość wybuchów w kominie, typowym objawem jest tzw "fukanie" kotła ( małe wybuchy w komorze spalania), zwiększone zużycie węgla.

Kocioł górnego spalania rozpala się w prosty sposób: napełnić komore załadunkową grubym węglem do pełna, na góre położyć drewno, następnie papier, zapalić. Po wypaleniu węgla i oczyszceniu paleniska proces powtarzyć od nowa. W trakcie procesu spalania nie wolno dokładać węgla ( powoduje powstawanie smoły ) !!!.

Heiztechnik w rozmowie telefonicznej podaje, że instrukcja jest fałszywą instrukcją i proces palania należy prowadzić jak dla kotła górnego spalania,

Ale traci się prawo do gwarancji, jeżeli pali się w kotle niezgodnie z instrukcją. Dlatego mój typ - żądać od Heiztechnik na piśmie w/w sposób palenia.

Moją gehenne z kotłem opisałem na forum w temacie "Heiztechnik kotły zasypowe" - może będzie to Panu przydatne.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.