Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem - Ogrzewanie Podłogowe Nie Działa


malypio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam problem z ogrzewaniem podlogowym. Kupiłem dom, w takich okolicznościach przyrody :rolleyes: , że nie otrzymałem żadnych instrukcji oraz inormacji na temat ogrzewania. Mam kominek z plaszczem wodnym, oraz ogrzewanie podłogowe. Jest jeszcze gazowy grzejnik, ale na razie nie uzywam.

Rozpaliłem kominek, regulator (Tatarek) pracuje, temperatura na kominku ponad 60%, pompa pracuje, przepustnica steruje, a ogrzewanie podłogowe zimne jak lód. W skrzynce zawory ciepłe, ale powrót lodowaty. Mam równiez dwa małe grzejniki w łazienkach, które trochę się nagrzały.

Bardzo prosze o pomoc, co robić. Tak się składa, że w tych sprawach jestem kompletnym laikiem. Spędziłem na necie juz kilka godzin, jednak nie doszedłem do tego, co może być powodem braku ogrzewania.

Bardzo proszę o pomoc (bo już zimno :) )

 

malypio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niewiele wynika z tego posta. Schematu pewnie nie dasz rady wrzucić, ale może jakaś fota jak to jest pospinane.

Wcześniej to działało?

Jaka to instalacja, otwarta czy zamknięta.

 

Na razie to tylko układ odpowietrzyć i uzupełnić wodę. Spradź też czy pompa wogóle pracuje. Może padła albo się zastała po lecie. Koniecznie skontrolować filtr siatkowy przed pompą. Może być zasyfiony.

 

Na razie tyle.

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dołaczam sie do kolegi mam ogromny problem z ogrzewanie podłogowym. Opisze jak wyglada moja instalacja:

 

1.Dom 230 m2 porotherm 44 nieocieplony.

2.Kocioł z podajnikiem tłokowym 35kw stalmark

3. 12 grzejników (2 w piwnicy, 3 na 1 pietrze, 8 na poddaszu raczej grzeją dobrze)

4. Ogrzewanie podłogowe 2 grzałki w piwnicy, 6 na parterze, 2 na poddaszu

5.Rozdzielacz gorgiel 8 sekcyjny i zawory termostatyczne pod głowice wmontowane na zasilaniu

6.2 pompy jedna na co druga do podłogi.

 

Problem polega na tym ze tylko 2 obwody najkrótsze grzeją super zasilanie i powrót ciepłe.Reszta albo powroty zimne lub letnie.Nie pomaga grzanie dłużej że niby kazdy mówi ze to musi sie nagrzac bo beton zimny

Jezeli zakrece wszystkie grzałki i zostawie po jednej grzałka jest ciepła za chwile(powrot).Co robic wyżucic głowice bo dławi przeplyw?Mam wrazenie ze jak jest wszystko odkrecone woda krazy tam gdzie jej wygodnie czyli w krótsze obwody.Czy problem jest w rozdzielaczu bo do 8 podłaczyli 10 wejsc takimi dodatkowymi trójnikami.Czy pompa za słaba.Pomozcie.Instalator sie wypiął juz dawno.

 

post-22911-0-68090400-1318155020_thumb.jpg

post-22911-0-95188100-1318155032_thumb.jpg

post-22911-0-86900400-1318155343_thumb.jpg

 

Co dalej z tym zrobić.Pomóżcie.

Edytowane przez danik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalej z tym zrobić.Pomóżcie.

Ja cię z wątku nie wyrzucę ale na przyszłość zakładaj własny temat :angry:

 

Za pompą podłogówki jest trójnik. Jedno odejście rozumiem na rozdzielacz, ale drugie?

Próbowałeś wodregulować układ na zaworach powrotnych? Zdławić przepływy na grzejących obwodach?

Te termostaty to zwykłe grzejnikowe, cze RTL? Jaki był powód monażu zwykłych (jeśli to te).

 

Nie pokręciliście ustawień mieszacza przy montażu? Musi on być prawidłowo skonfigurowany, aby we właściwych kierunkach posyłać wodę.

 

Podkręcanie przepływów na pompie nic nie daje? Nawet jak wyłączysz pompę CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory rzeczywiście zawaliłem z tym tematem kompletnie zacmiło mnie.Przepraszam wszystkich.

 

1.Trojnik (chodzi o zawor trzydrożny) drugie odejscie jest podłączone do powrotu nadmiar ciepła wraca do kotła.

2.Nie próbowałem rzeczywiście może warto spróbować ale moge zdławić 2 grzałki tylko.

3.Firma która to robiła nie pytała sie mnie co chce sami takie załozyli.To są takie grzejnikowe z małym przepływem taką mini dziurka 2mm.Nie znam sie na tym moze ich wywalić i dać zwykłe zawory z dławikiem?

4.Nie byłem przy montazu tej firmy bo tez pracuje.Uruchomili i powiedzieli ze trzeba grzac zeby było ciepło i tyle.Potem sie pokłóciłem z nimi ze nie grzeje dobrze i tyle ich widziałem.

5.Pompa idzie na 3 podobnie jak pompa co 3 bieg .Wydaje mi sie ze ciepła z pieca jest dość tylko to sie dławi na rozdzielaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Trojnik (chodzi o zawor trzydrożny) drugie odejscie jest podłączone do powrotu nadmiar ciepła wraca do kotła.

Uzupełniam.

Tak to powinno wyglądać. Popraw jeśli coś jest inaczej

post-18583-0-93277200-1318159749_thumb.jpg

 

Jak widać niestety jedna pompa zabiera wodę drugiej. To tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4.Nie byłem przy montazu tej firmy bo tez pracuje.Uruchomili i powiedzieli ze trzeba grzac zeby było ciepło i tyle.Potem sie pokłóciłem z nimi ze nie grzeje dobrze i tyle ich widziałem.

5.Pompa idzie na 3 podobnie jak pompa co 3 bieg .Wydaje mi sie ze ciepła z pieca jest dość tylko to sie dławi na rozdzielaczu

 

no to płacz płaci się za dobre działanie a nie za robote i marnowanie materiału

Najpierw daj jeszcze pompe C.O na1

gdzie idą te dwie nitki od pompy po lewej , a gdzie po prawej

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniam.

Tak to powinno wyglądać. Popraw jeśli coś jest inaczej

post-18583-0-93277200-1318159749_thumb.jpg

 

Jak widać niestety jedna pompa zabiera wodę drugiej. To tak na marginesie.

 

Sorki ta rura którą zaznaczyłeś krzyzykami to zasilanie do podłogi w piwnicy.

 

no to płacz płaci się za dobre działanie a nie za robote i marnowanie materiału

Najpierw daj jeszcze pompe C.O na1

gdzie idą te dwie nitki od pompy po lewej , a gdzie po prawej

Pozdro

Na ktorym zdjeciu a od pompy, w prawo do rozdzielacza na pietrze zdjecie nr 3, w lewo do podlogi w piwnicy ktora grzeje dobrze,

W kotłowni jest belka z 5 wyjsciami jedno wyjscie zasila grzejniki , drugie podłogowe ogrzewanie, reszta jest wolna.

Odległosc od pompy do rozdzielacza około 4m

Edytowane przez danik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to tylko układ odpowietrzyć i uzupełnić wodę. Spradź też czy pompa wogóle pracuje. Może padła albo się zastała po lecie. Koniecznie skontrolować filtr siatkowy przed pompą. Może być zasyfiony.

 

Na razie tyle.

 

 

Wcześniej wszystko działało, ale palili gazem. Jak pisałem, laik ze mnie w tych sprawach, że aż wstyd.

Z odpowietrznika leci woda ( w skrzynce).

Podtrzymam rozpalony kominek przez kilka godzin, moze ruszy. podobno ma ruszyć.

Mam CWU wył (czyli wyłaczony), bo wode grzeje gazowy. CO jest zał. Czy tak ma być, czy włączyć CWU.

 

Jak nie to wrzucę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej wszystko działało, ale palili gazem. Jak pisałem, laik ze mnie w tych sprawach, że aż wstyd.

Z odpowietrznika leci woda ( w skrzynce).

Podtrzymam rozpalony kominek przez kilka godzin, moze ruszy. podobno ma ruszyć.

Mam CWU wył (czyli wyłaczony), bo wode grzeje gazowy. CO jest zał. Czy tak ma być, czy włączyć CWU.

 

Jak nie to wrzucę zdjęcia.

CWU wył (czyli wyłaczony) jak grzejesz gazem . jak dawno nie grzane to i kilka godzin może się grzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.