Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Gazowy Do Domku 110M2


kwiatuszek21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem kobietą, której w domku właśnie zepsuł się kocioł po 6 latach działania - miałam piec dwufunkcyjny brotje, zniszczył go potworny kamień, który mamy w wodzie.

Potrzebuję fachowego doradztwa co teraz kupić...

Na pewno chciałabym, żeby był zasobnik, bo obecnie muszę zlać mnóstwo litrów wody do szamba zanim poleci ciepła, instalacje robiłam dwa lata temu i zrobiono mi ją już z tym dodatkowym obiegiem czy czymś takim, w każdym razie dostosowano ją pod kocioł kondensacyjny.

Mój domek to stary poniemiecki dom o wielkości ok 110m2, ocieplony, wymienione okna ale wciąż rachunki za ogrzewanie są potworne (ok 1000-1200zł) rodzinę mam czteroosobową, jedną łazienkę z prysznicem i wanną, Na dole mam podłogówkę, na górze grzejniki 4 szt.

Jaki kupić teraz piec żeby było oszczędnie i wydajnie, bo już za pierwszym piecem Pan wziął ode mnie dwa razy tyle niż powinien, teraz nie chciałabym znów dać się naciągnąć. Chciałabym dobry piec w przyzwoitej cenie.

Zaproponowano mi De Ditrich http://www.alezio.pl/product-pol-6305-Kociol-gazowy-DE-DIETRICH-MCR-II-24-BS-150-1-funkcyjny-PROMOCJA-REGULATOR-CELCIA-20-250-zl.html#nclid=edcffaee0e336adc43e60f53fb055102 i jakiś brotje który znów kosztuje 2 x tyle co De Ditrich.

 

Liczę na fachową pomoc, nie ukrywam że nie mam zielonego pojęcia w tym temacie i proszę o wybaczenie jeśli powypisywałam jakieś bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie taniej piec na pellet? Ma Pani możliwość zamontowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza rzecz jaką powinnaś zrobić to uzdatnić wodę.Na rynku jest trochę urządzeń do uzdatniania w różnych cenach więc coś wybierzesz. Co do kotła to naprawdę marka ma najmniejsze znaczenie. Kup taki który jest w zasięgu twoich finansowych możliwości. będzie bez problemów współpracował z istniejącą instalacją ( trudno powiedzieć jak ona wygląda i jak jest sterowana i myślę że powinien o obejrzeć ktoś kto się choć trochę na tym zna) i do którego dostępny będzie serwis w pobliżu miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

Piszesz, ze dom jest ocieplony. Czy jest podpiwniczony? Jeżeli tak, i jeżeli piwnica jest nieogrzewana, to proponuje docieplić (jeśli jeszcze jest to nie zrobione) strop w piwnicy styropianem min. 10cm (jedna warstwa albo 2x5cm na zakładkę). Jak wygląda u Ciebie docieplenie dachu.

 

Duże rachunki za ogrzewanie mogą być stosunkowo normalne, jeżeli utrzymujesz w domu temperatury rzędu np 24 stopni, nawet w największe mrozy. Jedni lubią chodzić po domu w krótkim rękawku innym wystarczy 19 C i ciepły sweter. Nie wiem jak jest w Twoim przypadku.

 

Jeżeli chcesz iść w stronę kotłów kondensacyjnych, to jakiś uzdatniacz wody, jak już napisano wcześniej, będzie mocno wskazany. Jeżeli zakamieni Ci się wymiennik w kotle kondensacyjnym, to jego wymiana może ładnie trzepnąć po kieszeni. Ja właśnie m.in. z tego powodu zrezygnowałem z kondensatu i wybrałem kocioł gazowy turbo polskiej produkcji z gwarancją na 3 lata. Jeżeli padnie po tym terminie to może się zdecyduje na kondensat plus jakiś uzdatniacz wody. Ceny powinny być za parę lat bardziej przystępne. Obecnie kondensaty są droższe średnio o 2-2,5k od zwykłych kociołków. W przypadku małej powierzchni do ogrzania może się to nie zwrócić szybko. Z drugiej strony rosnące ceny gazu nie napawają optymizmem.

 

Jeżeli chodzi o CWU, to zastanowiłbym się nad wariantem z: (1) kotłem jednofunkcyjnym i zasobnikiem 180-200L (starczy na 4 osoby) lub (2) dwufunkcyjnym z wbudowanym zasobnikiem 10-50L. Duże znaczenie może tu mieć lokalizacja kotła względem łazienki (odległość po rurze).

Edytowane przez flames
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi

Dom nie jest podpiwniczony, podczas remontu 2 lata temu ocieplałam go na tyle ile się dało od podłoża, na parterze mam podłogówkę.

dach niby jest ale jak i czy wystarczająco... mój tato twierdzi że wystarczająco a fachowiec od dachów że trzeba by docieplić... a to dodatkowe koszty, bo i wtedy blachę zmienić, rynny itd...

Zmiękczacz wody jest koniecznością mi zaproponowano taki za 2500zł (z zamontowaniem) ale nie wiem jakiej marki.

Czyli ten de ditrich nie byłby zły...?

Edytowane przez kwiatuszek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kociołek bardzo fajny. Nie zapomnij tylko, że musisz też odprowadzać kondensat z tego kotła (stałe przyłącze do kanalizacji). Moc 24kW, większego nie potrzeba do takiej powierzchni, jak twoja. Podejrzewam, że i tak przez większość czasu będzie chodził na max 25%-30% mocy. Rozumiem, że cena z linku zawiera też zasobnik w zestawie. Dobierz sobie też dobry regulator. Jest chyba dostępna opcja regulatora dla dwóch obiegów (podłogówka i grzejniki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczne dzięki :)

 

Kocioł zamówiłam, regulatory ofertę- będę dziś miała na trzy w różnych wariantach cenowych :) Dziękuję za zwrócenie uwagi że ma być na podłogówkę i grzejniki bo o tym nie pomyślałam.

Zamówiłam też zmiękczacz będzie taki http://www.tapworks.pl/dom/tapworks-nsc-17-ed cena 2250zł,

Z tą kanalizacją, będę musiała zrobić odprowadzenie do szamba ale to jakieś 3,5m kopania więc chyba dramatu nie będzie, martwi mnie jeszcze komin bo nie mam odpowiedniego i nie wiem czy można zrobić tylko taki "wyrzut" czy muszę kupić cały wkład...

no i jestem jeszcze ciekawa jakie dojdą dodatkowe koszty - czyli dodatkowe nie wiem przyłącza, pompy czy co tam się podłącza i robocizna... ehhh pewnie się nazbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem, że musi być taki regulator, ale jeżeli masz oddzielny obieg na podłogówkę (a tak zakładam) , to dobre rozwiązanie. Najlepiej, by było abyś zaprosiła do siebie instalatora kotłów gazowych (np. DeDietrich), żeby Ci doradził, jaki regulator się u ciebie sprawdzi najlepiej. Przy okazji zapytam, masz w okolicy takiego instalatora, serwisanta? Pamiętaj, że instalator, który będzie Ci montował kocioł powinien mieć uprawnienia od producenta kotła. Inaczej, mogą Ci nie uznać gwarancji w razie usterki (albo możesz mieć krótszy okres gwarancji). Radzę to sprawdzić, bo przy takich wydatkach, to już nie przelewki.

 

Jeżeli chodzi o odprowadzanie spalin (i dopływ powietrza), to masz wszystko dokładnie opisane w dokumentacji technicznej:

http://dedietrich.pl/content/download/6868/128108/file/Biblioteka_MCR_II_k3.pdf

Jeżeli spaliny wyprowadzisz do komina, to wkład kominowy musi być. Możesz zaoszczędzić na kosztach rury (w tym wypadku rura podwójna, więc dość droga) i puścić ją przez ścianę (kolanko z kotła a potem poziomo przez ścianę). Ma to sens, jeżeli kocioł będzie wisiał blisko ściany zew. budynku lub właśnie na niej. Przykłady masz w dokumentacji.

 

Pompy raczej już nie będziesz musiała dokupywać. Pompa obiegowa jest wbudowana w kocioł. U mnie koszt montażu (robocizna) nowego kotła gazowego (turbo) w miejsce "starego trupa" kosztowała okolo 800PLN. Niestety, ale prawie zawsze dochodzą jakieś dodatkowe koszta, choćby minimalne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję z wypowiedź, naprawdę dla mnie to dużo... bo tak trudno mi znać się na wszystkim :)

Serwisanta nie wiem gdzie mam, ale myślałam że można to zrobić tak że zamontuje instalator a serwisant podjedzie i odbierze...

w każdym razie poszukam, mieszkam w woj. dolnośląskim w okolicach Wrocławia więc myślę że coś znajdę :)

 

jeszcze raz wielkie dzięki za wszelką pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info ze strony De Dietrich (proponuje przeczytać całość na stronie):

 

"

Warunki gwarancji:

 

-Pierwsze uruchomienie wykonuje firma instalacyjna lub firma serwisu gwarancyjnego autoryzowana przez De Dietrich.

-Przeglądy i konserwację wykonuje wyłącznie autoryzowana przez De Dietrich firma serwisu gwarancyjnego bądź instalacyjna.

-Uzyskanie gwarancji wymaga przeprowadzenia obowiązkowych płatnych przez użytkownika przeglądów gwarancyjnych i konserwacji w zakresie kotłów oraz pojemnościowych wymienników c.w.u. (wg harmonogramu jak na odwrocie) przeprowadzonych przez firmę autoryzowaną przez De Dietrich.

 

-uzyskanie 5 lat gwarancji na wymienniki ciepła kotłów stojących, kotłów wiszących kondensacyjnych, panele solarne oraz na wszystkie pojemnościowe wymienniki c.w.u. wymaga 4 corocznych przeglądów,

"

 

Resztę warunków gwarancji masz na ich stronie (menu serwis).

 

Tu wyszukasz instalatora z Twojej okolicy:

http://dedietrich.pl/Sprzedaz/Siec-autoryzowanych-instalatorow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz bardzo dziękuję :)

Ostatnio był u mnie serwisant z Koła i chwalił owy kocioł, oraz poinformował że Wrocław to "stolica" De Ditrich'a" muszę się tylko dowiedzieć czy Panowie, którzy będą mi go instalować mają ichniejsze uprawnienia, a później płatny odbiór itd...

Instalację planowałam na weekend ale widzę że chyba odwlecze się to w czasie... ehhh bo coś Panowie czasu nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.