Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Palnikiem Samoczyszczącym 25 Kw


wierch

Rekomendowane odpowiedzi

  • 10 miesięcy temu...

Problem kopcenia i zarastania pieca sadzą podczas palenia palnikiem rynnowym STALKOTU, poruszony przezemnie w tym wątku wydaje mi się że rozwiązałem przeróbką palnika. Po przerobieniu okazało się że i komin daje radę ;) i ilość powietrza doprowadzanego do kotłowni też jest ok :) Tak więc zdecydowanie odradzam zakup tego badziewia, w przeciwnym razie od razu weźcie się za przeróbkę.

post-34430-0-26815100-1348523450_thumb.jpg

Edytowane przez Afera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał że właśnie na tym palniku się wzorowałem biorąc się za przeróbkę swojego. W poprzednim sezonie grzewczym radziłem sobie przy pomocy szamotki zamocowanej obejmą na początku rynny. Teraz jest tam kawał stali gr.8mm i szerokości 100mm. Martwi mnie tylko to że firma Stalkot oraz producent mojego pieca Biadała mają w d...ie klientów i udają że problem nie istnieje... A to przecież oni powinni to zrobić... Koszty materiału niewielkie, 3h roboty... Dobre imię firmy bezcenne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, tez od jakiegoś czasu walcze z przerabianiem tego palnika w kotle biadały, potwierdzam że biadała ma to w nosie, nawet z nimi rozmawiałem. Podaj kolego jakie masz ustawienia sterownika i jakim opałem opalasz. Piszesz, że długośc tej blachy na wierzchu to ok 10 cm czyli przykryte jest pół palnika, ja przykryłem jakies 3 albo 4 cm i jest lepiej ale moze zrobie dłuzsze. aha, czy warto robić dysze pow. wtórnego? u mnie jeśli pale mocnym groszkiem ok 29 tyś. to strasznie kopci i jest full sadzy, jak zmieniłem na opał słaby tj ok 24 tyś to jest super palenie. aha, skoro wymontowałeś juz palnik to zrób sobie od spodu wyczystkę na zawiasie, bardzo ułatwia to czyszczenie palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@orelek

Swoje ustawienia podałem w tym poście http://forum.info-og...wy/#entry121409 Aktualnie palę Pieklorzem z Bobrka 28,5MJ. Sugerowałbym Ci wydłużyć kanał do 10cm. Sprawdzałem to w zeszłym sezonie z szamotką i im bardziej była przykryta rynna tym dymienie było mniejsze. Odnośnie dysz wydaje mi się że warto je robić. W poprzednim sezonie nie miałem dysz, na palniku leżała tylko szamotka i kopcenie było zdecydowanie większe. Eksperymentuję jeszcze z parametrami podtrzymania. Co z tego wyjdzie czas pokaże. Wyczystka będzie musiała poczekać do następnego sezonu ;)

Edytowane przez Afera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie wydłuze nakładkę do 10 cm, akurat mam tak zrobioną że nie musze wyciagać palnika tylko odkręcam jedna srube. napisz mi jeszcze czy te otwory nadmuchowe które sa bliżej slimaka a znajduja się pod nakładką to zostawiłeś czy zaślepiłeś? ja zmniejszyłem kopcenie po tym jak zaspawałem otwory nadmuchowe które podaja powietrze na końcówkę ślimaka. pisz proszę na bieżąco jakie postępy będą bo temat jest ciekawy. na dzień dzisiejszy paląc opałem 26 tyś nie mam kopcenia ale parametry sterownika mam całkowicie inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych otworów powietrznych nie zaślepiałem, a wręcz przeciwnie jak widać na focie dorobiłem dysze po bokach. Zwróć uwagę jak jest w APPS-r, tam dysze są nawet w zamkniętej części po bokach, a nie tylko na dnie rynny jak w palniku STALKOTU. Jeszcze jedna ważna rzecz... Trzeba uszczelnić miejsce połączenia nakładki z palnikiem żeby wszystkie gazy przechodziły przez palenisko. Jak możesz to wrzuć jakieś foty swojego palnika żeby zobaczyć jak go przerobiłeś, oraz ustawienia sterownika.

Edytowane przez Afera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam w nowym sezonie:)

Mam teraz kilka rodzajów paliw:)

Ekogroszek 27

Miał z odsiewki z ekogroszku i pellet

Ekogroszek i miał szlakuje i juz sam nie wiem jakie nastawy przyjąć.

Najlepiej jest na samym pellecie podawanie 25 czas 50 piękny płomień zero szlaki mało popiołu.

z dodatkiem miału robi sie taki glut stopiny ale podawanie dłuższe.

Ciekawi mnie to ze ktoś pisał na forum ze w przypadku paliwa mało kalorycznego trzeba mocniej dmuchać.A w przypadku mocnego słabiej .

Czy w przypadku rynny też tak jest?

ja mam wrażenie że odwrotnie

Na pellecie przy dmuchawie WPA-06 mam 10 % i jeszcze tektórke jako przysłona prawie na całości dmuchawy natomiast w przypadku miału czy eko cały czas problem z niedopalonym grochem i długim dochodzeniem . A jak u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie to ze ktoś pisał na forum ze w przypadku paliwa mało kalorycznego trzeba mocniej dmuchać.A w przypadku mocnego słabiej .

Czy w przypadku rynny też tak jest?

ja mam wrażenie że odwrotnie

Jest tak jak myślisz.

 

Jeśli szlakuje się popiół a nie ma w nim niedopalonych kawałków to nie jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mam takie w razenie ze to w podtrzymaniu zastyga.

Myślałem o klapce na śrubce przy dmuchawie zeby ją odkręcić może coś to da.

W nocy mam ustawione na termostacie wyłaczenie pompy i to pewno wtedy jest najgorzej bo z 60 stopni zjeżdza najpierw do 50 a póżniej do 45.(taka minimalna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.