Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kominek Z Plaszczem


piterb

Rekomendowane odpowiedzi

witam

na wstepie napisze ze szukalem odpowiedzi na moje pytania ale nic konkretnego nie znalazlem

wlasnie bede montowal kominek z plaszczem wodnym (kilka grzejnikow oraz bojler )+pompa

chcialbym sie dowiedziec na co zwrocic szczegolna uwage podczas montazu, (nie znam sie na tym ale nie bede robil tego sam :) tylko ze znajomym fachmanem)

jak moge zabezpieczyc kominek przed przegrzaniem?? (jakby ktos sie zastanawial to zawor bezpieczenstwa tez bedzie ;) )

czy zawor schladzajacy wystarczy?? ( dziala on na zasadzie ze jak woda dojdzie np do 95 stopni to upuszcza ja w kanalizacje a dopuszcza zimna do plaszcza??) jesli tak to czy nie uszkodzi to kominka (goracy kominek + zimna woda?? )

prosze o wyrozumialosc hydraulikiem nie jestem a niestety sytuacja zyciowa mnie zmusza do podjecia takich prac

jesli zly dzial prosze moderatora o przeniesienie

za wszystkie informacje bede bardzo wdzieczny

pozdrawiam

piotrb

Edytowane przez piterb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj może to jest mało ważne ale powinieneś wypoziomować tak kominek aby drzwiczki z szybą nie zamykały się samoczynnie podczas dokładania (brudzi lewą część garderoby) a przerobić potem to tragedia.Pomyśl jeszcze o zasilaczu awaryjnym na wypadek braku energi elektrycznej.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie wypoziomuje, co do zasilacza awaryjnego zastanawialem sie nad tym ale cos nie moge sie zdecydowac. Mam jeszcze problem z przewodami elektrycznymi (zasilanie pompy sama pompa oraz czujnik sterownika musza byc zabudowane razem z wkladem ) czy musze je dodatkowo zaizolowac przed temperatura?? jesli tak to czym

bo czujnik od sterownika pompy trzeba wpiac do wkladu a tam zrobi sie goraco.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj nie przeginaj pompa filtr przed pompą zawory odcinające pompę mają być dostępne bez rozbierania kominka,możesz to schować nad jakąś półką czy w pseudo obrazie ale dostęp powinien być w razie czego,a przewody do czujników sprawdz lutownicą jeśli sie topią to można odizolować termicznie watą .Ja mam cały wkład zaizolowany ubrankiem fabrycznym a powietrze jest podgrzewane tylko z czopucha i rury spalinowej.Parametry grzewcze 8 kW woda 2 kW powietrze .poz Hermogenes

Tak podaje producent

Edytowane przez Hermogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Pompe chcialem zamontowac pod wkladem tak ze dojscie do niej bede mial w miare dobre. Boje sie tylko zeby cos sie nie przytopilo. Tez mam caly wklad zaizolowany.

Panowie na co jeszcze zwrocic szczegolna uwage uwage??

Ps czy wklad moze stac na samych bloczkach z betonu komorkowego?? moj wklad jest zrobiony tak ze nie moge postawic go na stojaku (bym musial go przespawac)

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi napewno sie przydadza.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.