Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Menuet


arek001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam piec Tilgnera Ekr 20 ze sterownikiem menuet i mam pytanie odnośnie ustawień dmuchawy. Czy w tym sterowniku można ustawić temperaturę poniżej której dmuchawa się wyłączy ? Dodam tylko ze teraz palę drzewem i po wypaleniu się wszystkiego dmuchawa się nie wyłącza nawet jeśli na piecu jest 30 stopni. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak temp załączenia pompy C.O. wynosi 35st.C, to wyłączenie pracy jest poniżej 30st.C

 

Zatem możesz podnieść nastawy załączenia pompy c.o.

W nowszych menuetach jest jeszcze chyba w pełnym menu nastawa temp. wyłączenia dmuchawy i podajnika... zakres od 30 do 45st.C

 

Zatem tymi dwoma parametrami kombinuj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec mam dopiero pierwszy rok i nie wiem czy to jest ta nowsza wersja, temp.załączenia pomp ma na 45 stopni a ostatnio dmuchawa chodziła do końca a na piecu było 32 stopnie. Dzięki za odpowiedź. Dodam tylko ze nie mogę znaleźć tego ustawienia temp wyłączenia dmuchawy i podajnika.

Podajnik ma teraz wyłączony bo palę drzewem może przez te nie mam tego ustawienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim kotle z podajnikiem - też palę drzewem na potrzeby CWU - ale przy uchylonych drzwiczkach popielnika. Co do dmuchawy to po prostu wyciągnąłem jej wtyczkę z gniazda sterownika i teraz nie działa mi w ogóle bo nie jest potrzebna do takiego ręcznego palenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko drzwiczki przymykam na minimum i jest ok - owszem jak wrzucę więcej drzewa to temperatura na kotle skoczy i do 80 st C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piec mam dopiero pierwszy rok i nie wiem czy to jest ta nowsza wersja, temp.załączenia pomp ma na 45 stopni a ostatnio dmuchawa chodziła do końca a na piecu było 32 stopnie. Dzięki za odpowiedź. Dodam tylko ze nie mogę znaleźć tego ustawienia temp wyłączenia dmuchawy i podajnika.

Podajnik ma teraz wyłączony bo palę drzewem może przez te nie mam tego ustawienia ?

 

Funkcja to chyba:

TEMP.WYŁ.DM.POD.

 

sprawdź, czy taką posiadasz, ewentualnie dzwoń do serwisu:

tel. 0-62 74 18 666 wew. 35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka funkcja jest napisana w instrukcji do sterownika ale ja nie mogę jej znaleźć. W instrukcji napisane jest także ze można regulować ten parametr od 20 do 45 stopni. Zobaczymy jak to będzie dzisiaj napaliłem w piecu a temp załączenia pomp ustawiłem na 45 stopni. Ale i tak dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może nie pomogę bo użytkuje ten piec od 2 tygodni,ale spróbuje. :blink:

Ja pale drzewem w ten spsób że rozpalam przy uchylonych drzwiczkach od popielnika. Temp. rośnie do około 50 stopni, zamykam drzwiczki jednocześnie zdejmuje przysłonę od wentylatora. piec dobjia do 60-70 stopni i na tej temp. się zatrzymuje. stoji tak przez może niecałą godzine i zaczyna spadać, możesz w międzyczasie dorzucać opał, nie za dużo, bo możesz zagotowć wodę. Grzałem w ten spsób co i cuw jednocześnie.

Sterownik w trybie ręcznym, bo w tedy chodzi pompa. Opał trochę się kisi ale w miarę spokojnie się wypala. Niestety piec się też smoli, ale przecież to palenisko awaryjne więc zbyt często się na nim nie pali. :P Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.