Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Wymiennika


HRC

Rekomendowane odpowiedzi

powodów może być całkiem sporo, np. u mnie hydraulik w pierwszej chwili, podłączył odwrotnie, hehehe, grzało, ale bardzo słabo.

Faktycznie daj jakiś schemacik, bo będziemy wróżyli z fusów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie mogę przesłać ( jestem poza domem).

Jest to wymiennik płaszczowy Biawar.

Podłączenie:

1.Wejście z pieca (zasilanie)

2.Wyjście do domowej instalacji wodociągowej

3.Powrót z wymiennika

4.Zasilanie z instalacji wodociągowej zaopatrzone w kolejności montażu

-zawór odcinający

-zawór bezpieczeństwa z zaworem zwrotnym

-zawór spustowy

-naczynie przeponowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja mnie zaskoczyła gdyż po wymianie wymiennika CWU z wężownicą ,na wymiennik płaszczowy i podłączeniu odbioru, tak jak w starym brak ciepłej wody.

Układ jest odpowietrzony, na zasilaniu jest zawór zwrotny prawidłowo zamontowany.

Co może być przyczyną?.

 

Witam czy dobrze rozumie że masz zawór zwrotny na zasilaniu wody z pieca przy bojlerze ? a nie masz osobnej pompy do CWU ?

Jak tak to go wywal albo chociaż wyjmij sprężynke , bo nie ma siły woda płynąć.

Pozdrawiam

Edytowane przez mironw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że masz zawór zwrotny na zasilaniu wody z pieca przy bojlerze ?

Nie.

Zawór jest na zasilaniu z sieci wodociągowej.

Tak jak napisałem w pierwszym poście "sytuacja mnie zaskoczyła".( takie same punkty podłączenia). Wymieniłem wymiennik i osprzęt wymiennika.

Pomimo,że instalacja nagrzewa wymiennik do zadanej temperatury,po odkręceniu zaworu ciepłej wody (piętro wyżej), "leci " tam zimna woda .

Pomijam część instalacji CO ,która moim zdaniem nie ma wpływu na problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłe na górze zimne na dole nie ma bata ma działać ,chyba że pomyliłeś rury i zimna idzie do ciepłej a ciepła do zimnej .Przecie to tylko 2 grube rury 2 cienkie +mieszanie jeśli masz .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamieniłem.Model W-E 120.24 S

Mam wrażenie że coś w instalacji wodociągowej blokuje ciepłą wodę i nie puszcza jej do instalacji.

Witam.

Piszesz o zamianie wymiennika z wersji z wężownicą na dwupłaszczowy. Przyłącza trochę się jednak różnią. Przy twoim dwupłaszczu powinno to wyglądać tak:

post-18583-0-59597800-1317316271_thumb.jpg

 

Trochę dokładniej opisz problem. Brak ciepłej wody oznacza u ciebie jej zupełny brak, czy jest ona letnia?

Czy masz podłączoną rurę cyrkulacyjną i czy jest na niej zawór zwrotny?

 

Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdzie zimna woda wpływa spodem, wypływa górą i po drodze się nie nagrzewa. Więc albo coś źle podłączone albo niedrożna rura wyjściowa i obieg idzie przez cyrkulację. Wtedy jednak byłaby ona jedna ciepła.

 

Fotka powinna sporo nam rozjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał że instalator podłączył zasilanie z wody wodociągowej do króćca cyrkulacji i po odkręceniu kranu zimna woda bije w króciec wylotowy wody ciepłej.

Lub co wydaje mi się zupełnie nieprawdopodobne ale... jak wymienił z wężownicy na dwu płaszczowy to być może podłączył bojler jak podkowę:lol: a do drugiego płaszcza dał obieg cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kiminero @przemyslaw2ar

 

Podłączone jest dokładnie jak na obrazku.

Brak ciepłej wody w rozumieniu-jest zimna.(sprawdzę czy posiada taką samą temperaturę jak woda dolotowa).

Nie ma rury cyrkulacyjnej.Do wyjścia cyrkulacji podłączony jest zawór spustowy.

W najbliższą sobotę rozbieram układ.

 

Ciepłe na górze zimne na dole nie ma bata ma działać

Też tak myslałem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rury cyrkulacyjnej.Do wyjścia cyrkulacji podłączony jest zawór spustowy.

 

No to już jakieś czary. Napisz co było ostatecznie przyczyną, bo ciekaw jestem niezmiernie.

 

Zauważ, że wyjście cyrkulacyjne posiada króciec wyniesiony i nie nadaje się do spustu wody. Zejdzie tylko połowa zbiornika.

Zawór lepiej zainstalować poprzez dodatkowy trójnik na dolocie zimnej między zaworem zwrotnym a boilerem.

 

Fotki się nie doczekaliśmy :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A może sprytny instalator tak to podłączył no to masz racje BIJE ZIMNA WODA w ciepłą z zawór bezpieczeństwa 1/2 cala był tańszy

 

post-16946-0-56561000-1317384535_thumb.jpg

 

Co wy na to forumowicze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to jaki jest odczyt temperatury wody w zbiorniku? (jakiś termometr lub sonde chyba tam masz) być może ten płaszcz nie dogrzewa dostatecznie wody. Masz osobną pompe do cwu. czy ładujesz tą od co.? jaka temperatura jest na zasilaniu tego płaszcza?

@mironow miałem na myśli właśnie taką ciekawą twórczość instalatora którą pokazałeś na rys. wówczas wodę da się spuścić ze zbiornika :lol::lol::lol:

Aby to sprawdzić wystarczy bardzo delikatnie odkręcić kran i odczekać chwilkę wówczas ciepła woda MUSI polecieć (co nie zmienia faktu że do poprawki) lub poprostu sprawdzić te króćce ;)

Edytowane przez przemyslaw2ar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod ten temat bo jest myślę zbliżony do tego o co chcę zapytać by uniknąć podobnych niespodzianek ...

Mam piec kaflowy z podkową ażurową. Układ grawitacyjny, zbiornik poziomy jakiś stary nie wiem czy z wężownicą czy dwupłaszczowy ...

Muszę go wymienić i ... chcę założyć w jego miejsce dwupłaszczowy. "Odkryłem, że są 2 rodzaje takich wymienników:

1. ma tylko wejście C.O. z góry 1" i odejście C.O. z dołu 1" (zasilanie wody, cyrkulacja i odpływ ciepłej cwu). przykład: http://www.ermet.eu/podgrzewacze.php?&podgrzewacz_id=8

2. niby specjalny do podkowy z pieca ma dodatkowo wejście w poziomie specjalnie do podłączenia zasilania C.O. z podkowy z pieca ...

przykład: http://www.ermet.eu/podgrzewacze.php?&podgrzewacz_id=10

 

Jaki powinienem kupić przy założeniu, że będę miał tylko zasilanie z pieca kaflowego i grzałki elektrycznej i nie potrzebuję innego źródła energii ? Czy 1 wystarczy czy jednak musze 2 ? bo ten stary wymiennik ma właśnie takie króćce wychodzące z bocznej ścianki, a nie zasilanie C.O. z góry a powrót z dołu ... ? Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, że wyjście cyrkulacyjne posiada króciec wyniesiony

 

Do wymiany anody się nada.

Drugi spustowy jest za ZB.

Odczyt temperatury wymiennika ze sterownika-piec nagrzewa tyle ile nastawię.

Osobna pompa na wodę.Temperatura na zasilaniu płaszcza jest taka jaką nastawię.

Będę szukał wyżej w instalacji,bo wymiennik i osprzęt jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wymiany anody się nada.

Drugi spustowy jest za ZB.

Odczyt temperatury wymiennika ze sterownika-piec nagrzewa tyle ile nastawię.

Osobna pompa na wodę.Temperatura na zasilaniu płaszcza jest taka jaką nastawię.

Będę szukał wyżej w instalacji,bo wymiennik i osprzęt jest OK.

ale gdzie twoje foto

jaki drugi spustowy ?

jeśli coś jest nie tak z instalacją to zrób tak zakręć zimną wode na bojler , rozkręć śrybunek u góry na cietłej wodzie i sprawdż czy gorąca - i już wiesz gdzie problem - intralacja czy bojler !!!!

Acha jeszcze się zastanawiam czy bezpośrednio przed bojlerem na zimnej wodzie nie ma reduktora ciśnienia i baterie są z mieszaczem ?

bo to EWENEMENT wśród instalacji , że " WSZYSTKO ' dobrze podłączone :rolleyes: :rolleyes:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.