Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zawór Trójdrożny Z Siłownikiem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   k2kucyk

k2kucyk

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 09:01

Witam!
2 tygodnie temu instalator zamontował u mnie piec na paliwo stałe w obiegu otwartym . Do tej pory dom ogrzewałem gazem . Teraz mam dwa niezależne ogrzewania. W chwili obecnej ogrzewam tylko CWU z pieca gazowego. Po zamontowaniu pieca po kilku dniach zauważyłem że ciśnienie wody na piecu ciągle wzrasta i czasem przelewa przez zawór bezpieczeństwa (wzrost przez 12 godz.ok. 1-2 atmosfery). Dzisiaj zauważyłem że grzejniki w domu są ciepłe a sterownik na piecu jest nastawiony tylko na CWU. Przy zasobniku wody jest założony zawór trójdrożny z siłowniki Honeywellem .Czy jest to awaria siłownika , jeżeli tak to czy można go w jakiś sposób naprawić czy jest konieczna wymiana na nowy?
  • 0

#2 OFFLINE   vernal

vernal

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 6359 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 10:38

Tu zawór nie jest winien.
Raczej instalacja.
Jeśli układ jest otwarty, to musi być bezpośrednie połączenie kotła ze zbiornikiem wyrównawczym (przed zaworem). Z naciskiem na słowo "musi".
Zobacz jak to jest u Ciebie.
  • 0
7NTXX
Raining Blood

#3 OFFLINE   k2kucyk

k2kucyk

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 36 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 14:08

Zbiornik wyrównawczy jest podłączony bezpośrednio do kotła. Być może źle to opisałem , nie chodzi mi w tej chwili o piec na paliwo stałe, jak w nim palę wszystko jest ok. W tej chwili ogrzewana jest tylko CWU z pieca gazowego i skoki ciśnienia są na manometrze w piecu gazowym. Po przekroczeniu 3 atmosfer przelewa się woda przez zawór bezpieczeństwa ale w piecu gazowym( zbyt duże ciśnienie).
Druga sprawa dotyczy zaworu trójdrożnego bo puszcza wodę na C.O. w czasie gdy jest tylko ogrzewana CWU. Wszystkie te "awarie " zaczęły się po zamontowaniu kotła na paliwo stałe.
Czy jest w czymś błąd instalatora? . Nadmieniam że jest to dobry fachowiec który od kilkidziesięciu lat w tym siedzi.
  • 0

#4 OFFLINE   Franek19

Franek19

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 318 postów

Napisano 28 wrzesień 2011 - 17:05

Witam!.Moim zdaniem brak jestnaczynia wzbiorczego ciśnieniowego.Przy podgrzewaniu wody zimnej zawsze wzrasta ciśnienie.Nadmiar objętosci wody musi gdzieś znależć ujście.pozdr.
  • 0