Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przedłużenie Kominu Spalinowego


kosor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Mam komin murowany z cegły.

Obok siebie jest przewód do kominka i rura do pieca gazowego

Rura do pieca gazowego zasysa powietrze do spalania.

Dlatego by nie zasysało dymu ze sąsiadującego wylotu z kominka, kominiarz radzi bym dodał nadstawkę na wylot od kominka.

Czy możecie mi doradzić jak to zrobić ?

Przewód kominowy ma 22 cm x 22 cm.

Myślałem by przykryć na to blachę 45x45 cm z kołnierzem okrągłym fi 180.

na to rurę fi180 o długości 50 cm zakończona daszkiem.

Tylko blacha będzie zmniejszała średnicę (przekrój kwadratowy na okrągły)

czy tak można to wykonać?

 

jakie są wasze opinie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki wylot z komina powinien być ocieplony. Lepiej by było kupić kamionkę 20x20 na to wełna i dopiero obróbka z kwasówki. Jest firma w Mielcu , która robi takie gotowe hybrydy, składa się taki komin z segmentów po ok 30 cm plus na koniec komina tzw. ustnik. Robią to o przekroju okrągłym. Jak jesteś zainteresowany to poszukam kontaktu. Nie jest to tanie ale gotowiec bez kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ramzeus czy mógłbyś mi zdradzić co się będzie działo jeśli te ostatnie 50 cm komina zostanie nie ocieplone,czy ktoś robił jakieś pomiary badania porównawcze strat kominowych z tą dostawką czy bez niej,a może chodzi o coś zupełnie innego o czym zapomniałem .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hermogenes

Miałem nadstawkę na kominie z gołej blachy. Po ok 4 miesiącach palenia komin na strychu zrobił się cały mokry od kondensatu. Zarósł smołą na tyle, że szczotki nie włożyłem tylko musiałem przebijać się prętem. Taka sama sytuacja miała miejsce u sąsiada. W sierpniu przebijał się przez komin również prętem. Nie wiem czy tylko u mnie i u sąsiada takie rzeczy się dzieją w każdym razie po demontażu nadstawki i zamontowaniu kamionki z ociepleniem problemy z zarastaniem komina ustały. Pozostało jednak w kominie masę smoły do usunięcia.

Jeśli ktoś chce założyć samą blachę to proszę bardzo jego sprawa jednak ja po moich przejściach zdecydowanie nie polecam.

 

tu link do hybryd strona 67: http://www.spiroflex.com.pl/cms/base/images/KATALOG_SPIROFLEX_02_2010.pdf

 

 

Pozdrawiam

Ramzeus

Edytowane przez ramzeus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie Ramzeus pytanie zadałem dlatego iż sam mam tak zrobione od kilku lat na kominie kominkowym i dosłownie w sobotę byłem na dachu wyczyścić przed sezonem grzewczym luft kominkowy żadnych zmian nie zauważyłem a z całego komina długości 8m szczotka kominiarska wyskrobała 1/2 wiaderka pięknej suchej sadzy o wadze 4-5 kg komin był czyszczony dokładnie rok wcześniej i tak jest od 10 lat .Pragnę zaznaczyć że palę tyko i wyłącznie w drewnem olchy z posuszu lub w trzecim roku sezonowania. Dlatego zadałem pytanie o te badania bo może przyczyną występującego w Waszym przypadku zjawiska jest zupełnie co innego. W moim kominie pseudo strata kominowa jest na poziomie 40-50 % ale to jest aku ciepła .Kiedyś pisałem dom prawie 200 m od paru lat tylko kominek ,12-14 m drewna na sezon temp stabilna 21 - 22,5 Celsjusza.

 

ps Byłen na stronie wskazanej przez Ciebie i występuje w katalogu pr płyta osłonowa 225mm +stożek ozdobny 125 mm wykonane z blachy żaro zakładane na komin ceramiczny.

poz Hermogenes zapomniałem dodać

Edytowane przez Hermogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem sąsiad ma podobnie ale obiecał że w tym roku będzie palił w piecu węglowym od góry i bez kiszenia. poz Hermogenes

Edytowane przez Hermogenes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.