Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Grzejniki Regulus


Gość sarzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dawno mnie nie było.

Mam takie pytanie w przyszlym tygodniu musze kupic 2 grzejniki do 2 pokoji.

Jeden pokoj to pomieszczenie o wysokosci 2,8m dlugie na 4,5m i szerokie na 4m.

Podloga ocieplona welna 5cm (strop drewniany) pod spodem mieszkanie a nad pokojem gdzie ma byc grzejnik jest stropodach wentylowany z 15cm welny.

Okno 2 lata deceunick 6komorowe szyba U=1.1

i do tego pokoju chce dac grzejnik firmy regulus http://www.fuego.pl/1086_Regulus_R_6_180.html

Grzejnik ktory powinien wystarczyc przy temp zasilania 55stopni dletego daje glowice termostatyczna ustawiam 22stopnie i tak grzejnik dziala badz jest w stanie spoczynku by bylo 22 stopnie w pokoju.

Daze do tego by na pietrze (moje mieszkanie) dac przewymiarowane grzejniki ale z glowicami by nie bylo za cieplo a na dole (wynajmuje i obecnie jest zaklad krawiecki) sa zeliwne grzejniki bez glowic termostatycznych.

Mam tez zawor 4d i w okresie jak teraz ustawiam na nim 35-40stopni a w piecu 65.

Drugi pokoj to wysokosc 2.8m do tego sciany 4,5x5m i tam grzejnik ja wyzej tylko 200cm dlugi i nie ocieplona podloga.

Czy te grzejniki dzialaja poprawnie w temp pracy np.35-40stopni czy w 60 tez dzialaja ok?

Gdzies wyczytalem ze sa tylko konwekcyjne i musi byc bardzo wysoka temp by dzialaly a inni znow pisza ze sa konwekcyjno radiacyjne.

Sam juz nie wiem prosze o opinie czy to dziala

Zalezy mi tez na tej malej wadze a pojemnosc cieplna jest mi obojetna bo i tak pale stale.

Kociol to cichewicz logica 20-27kW

 

Prosze raz jeszcze o opinie za ktore serdecznie dziekuje i pozdrawiam.

 

P.S jest jakis start temat na forum o tych grzejnikach ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytania

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za zawracanie głowy ale za pare dni musze kupic 2 grzejniki za ok 1700zł dlatego bardzo zalezy mi na opini zwłaszcza ludzi którzy posiadaja takie grzejniki w instalacji z kotła na paliwo stałe jak sie one sprawują jak bardzo sa konwekcyjne a jak bardzo radiacyjne i jak sie to ma do temp. zasilania.

Jaki typ jest "ekonomiczniejszy" badz lepiej odczuwalny dla człowieka czy konwekcja moze być szkodliwa dla nowonarodzonego maluszka??

 

Z góry wiellkie dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , a więc tak są to napewno grzejniki produkowane w kraju , kilka razy byłem u nich na produkcji bo moja firma dostarcza im różne części do tych grzejników więc moja opinia może się wydać nie obiektywna , napewno zaletą jest to że mają różną masę kolorów , grzeją też bardzo dobrze , ale wadą jest to że bardzo brudzą ścianę są bardziej konwekcyjne jak radiacyjne ale to jest tylko moja opinia a bardziej mojej koleżanki która je zakupiła podobno jest zadowolona . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dzieki za odzew

na pewno beda brudziły bardziej sciane ale....to znaczy ze konwekcja rzeczywiscie istnieje i moim zdaniem to plus bo lepiej nastepuje mieszanie powietrza w pomieszczeniu czyli równomierniej jest ogrzane pomieszczenie tylko teraz jak bedzie ta konwekcja czyli ruch powietrza a i kurzu czy to dla nowo narodzonego maluszka to nie bedzie miało złego wplywu (choc z 2 strony trzeba hartowac;))

kiedys tez sie czytało cuda o podłogówkach a przynajmniej 3/4 tego to mit ze kurz itd...

 

mimo to dzieki za opinie i czekam na jeszcze jakis informacje

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dawno mnie nie było.

Mam takie pytanie w przyszlym tygodniu musze kupic 2 grzejniki do 2 pokoji.

Jeden pokoj to pomieszczenie o wysokosci 2,8m dlugie na 4,5m i szerokie na 4m.

Podloga ocieplona welna 5cm (strop drewniany) pod spodem mieszkanie a nad pokojem gdzie ma byc grzejnik jest stropodach wentylowany z 15cm welny.

Okno 2 lata deceunick 6komorowe szyba U=1.1

i do tego pokoju chce dac grzejnik firmy regulus http://www.fuego.pl/1086_Regulus_R_6_180.html

Grzejnik ktory powinien wystarczyc przy temp zasilania 55stopni dletego daje glowice termostatyczna ustawiam 22stopnie i tak grzejnik dziala badz jest w stanie spoczynku by bylo 22 stopnie w pokoju.

Daze do tego by na pietrze (moje mieszkanie) dac przewymiarowane grzejniki ale z glowicami by nie bylo za cieplo a na dole (wynajmuje i obecnie jest zaklad krawiecki) sa zeliwne grzejniki bez glowic termostatycznych.

Mam tez zawor 4d i w okresie jak teraz ustawiam na nim 35-40stopni a w piecu 65.

Drugi pokoj to wysokosc 2.8m do tego sciany 4,5x5m i tam grzejnik ja wyzej tylko 200cm dlugi i nie ocieplona podloga.

Czy te grzejniki dzialaja poprawnie w temp pracy np.35-40stopni czy w 60 tez dzialaja ok?

Gdzies wyczytalem ze sa tylko konwekcyjne i musi byc bardzo wysoka temp by dzialaly a inni znow pisza ze sa konwekcyjno radiacyjne.

Sam juz nie wiem prosze o opinie czy to dziala

Zalezy mi tez na tej malej wadze a pojemnosc cieplna jest mi obojetna bo i tak pale stale.

Kociol to cichewicz logica 20-27kW

 

Prosze raz jeszcze o opinie za ktore serdecznie dziekuje i pozdrawiam.

 

P.S jest jakis start temat na forum o tych grzejnikach ale nie ma tam odpowiedzi na moje pytania

 

Pozdrawiam

witam. Dobrze wyczytałeś gdzieś tam ,bo te grzejnik na które się napaliłeś będą ci słabo grzały w tych pokojach !!! Zerknij na przelicznik mocy do temperatury !!!!!!!!! One są ładne ale dobre na instalacje wysokotemperaturowe. Dostosuj ich przede wszystkim do pozostałych grzejników, które już masz bo inaczej to kicha !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki zaodpowiedz.

Sam juz nie rozumie z tego co ogladalem to wlasnie ten stosunek temp do mocy jest satysfakcjonujacy.

Przy grzejniku 600x1800 ktory dam do pokoju 22m2 przy temp zasilania TYLKO 55stopni mam na grzejniku ponad 2200W co daje mi 100w na metr a to na 100% wystarczy.

Wydaje mi sie ze dzieki bardzo duzej powierzchni oddawania ciepla by chyba 20m2 stosunek spadku mocy do temp jest lepszy niz przy zwyklym grzejniku panelowym dwuplytowym.

 

P.S jaki twoim zdaniem jest lepszy grzejnik niz ten co podalem w tym samym przedziale cenowym.

 

Z gory serdecznie dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.