Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Instalacji


mafcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne Grono!

 

Posiadam instalację CO+CWU. W tym roku będę montować solary na dachu i w związku z tym myślę nad technicznym rozwiązaniem podłączenia drugiego zbiornika pod istniejącą instalację.

 

Na pierwszym szkicu znajduje się schemat obecnej instalacji, a na drugim, schemat instalacji, który sobie wymyśliłem (szkice w załącznikach poniżej).

 

Moje pytanie jest następujące: Czy rozwiązanie tego problemu w przedstawiony przeze mnie sposób jest właściwe, czy można to lepiej rozwiązać?

 

Prosiłbym również o dobór odpowiedniego naczynia wzbiorczego. Obecnie mam naczynie 12-litrowe przy zbiorniku 120 litrów. Zbiornik z systemu solarnego będzie 300-litrowy. Być może da się wykorzystać obecne naczynie - jeżeli tak, to prosiłbym o zaznaczenie na schemacie miejsca montażu drugiego naczynia wzbiorczego.

 

Pozdrawiam

post-33131-0-80105000-1316697575_thumb.jpg

post-33131-0-51179800-1316697633_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie ponownie!

 

Od jakiegoś czasu borykam się z problemem hałasującej pompy cyrkulacyjnej między zbiornikami (schemat układu w pierwszym poście). Zamontowana została pompa cyrkulacyjna Grundfos UP15-14B, która jest uruchamiana przez sterownik w chwili, gdy różnica temperatur między zbiornikami wynosi kilka stopni. Problem w tym, że raz na jakiś czas, pompa zaczyna hałasować i nie tłoczy wody (posiadam dodatkowy termometr, stąd wiem, że woda nie przepływa). Kilkukrotne wyłączenie pompy z prądu przeważnie powoduje powrót do normalnej pracy pompy.

 

Co może być przyczyną takiej pracy pompy? Czy w ogóle ta pompa może być stosowana do takiej pracy? Gwarant jakim jest firma montująca instalację niechętnie zabiera się za rozwiązanie problemu. Ostatnio przyjechała ekipa hydraulików, któzy zamontowali dodatkowy zawór spustowy za pompą, w celu ręcznego spuszczenia wody (odpowietrzenia układu), jednakże takie rozwiązanie nie zdaje egzaminu.

 

Poniżej umieszczam filmiki prezentujące wadliwą pracę pompy:

http://www.youtube.com/watch?v=YKeouGk01E0

http://www.youtube.com/watch?v=PH6o8cBjiqM

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli montowała firma to zgłoś reklamacje na piśmie i niech ci wymienią pompę na pozbawioną wad. Ewidentnie wina leży po stronie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby wymiana była taka prosta...

 

czy to możliwe jest, że pompka jest sprawna, a takie zachowanie może być spowodowane uszkodzonym (??) zaworem zwrotnym za pompą? jaka powinna być odległość pompy od zawora zwrotnego i filtra? proszę jeszcze o informację, czy jak pompa jest wyłączona, to powinna puszczać wodę, czy pompa działa jak zawór, gdy nie pracuje? na koniec dodam, że ciśnienie w instalacji mam ustawione na ~4bar

 

z ciekawości zapytam też, czy istnieją jakieś uregulowania prawne co do ciśnienia wody w miejskim rurociągu? pytam gdyż u mnie na wejściu jest ~8bar, więc musiałem zainwestować w reduktor, który ostatnio wymieniałem, bo go szlag trafił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.