Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kocioł do stalowej instalacji z grzejnikami ALU


MarioK

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm.

Potrzebuję pomocy przy modernizacji mojej instalacji CO i liczę na waszą pomoc :D

 

Mam dom o powierzchni ok. 260m2, ocieplony steropianem. Piec gazowy "dziadek" rodzimy z lat 90-tych. Instalacja z rur stalowych. W piwnicy duże fawiry,a w pokojach grzejniki aluminiowe. Obecny piec pracuje w zime w zakresie temp. 55-65stopni. Najzimniej jest w pokoju na poddaszu i do tego pokoju ustawiany jest piec w innych pokojach przykręcam poprostu grzejniki. W kotłowni mam dużo miejsca jest usytuowana przy ścianie zewnętrznej wiec nie ma problemu z doprowadzenie kuk z zewnątrz budynku.

 

Wymiana rur na miedz nie wchodzi w gre bo wiązało by się to z kapitalnym remontem w każdym z pokojów. Wiec całą modernizację chciałbym przeprowadzić na poziomie piwnicy. Z tego co juz sie dowiedziałem to trzeba wyrzucić te fawiry bo wnich jest wiecej wody niż w pozostałej części instalacji i zastąpić jej jakimiś normalnymi grzejnikami ALU. Reszte grzejników pozostawiłbym bez zmian.

 

Pytanie pozostaje tylko jaki kocioł do tej instalacji zastosować, żeby było maksymalnie wydajnie i wmiarę bezobsługowo, chodzi mi oczywiście o kocioł gazowy. Jaki to ma być kiec nisko temperaturowy, średio, wysoko??? Czy piec kondensacyjny nada się do takiej instalacji. Czy piec z otwartą, czy zamkniętą komorą spalania??? Gdzie i czy kogóle stosować zawór 4d. Jakie zastosować sterowanie do pieca (ze względu na pokól na poddaszu), tak aby nie trzeba było za dużo kombinować żeby we wszystkich pokojach osiągnąć równą temperaturę.

 

Wszystkie uwagi mile widziane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz,zaraz... .Przy kotle gazowym nie instaluje się zaworów 4-drożnych,bo i po co.

Do takiej instalacji kocioł kondensacyjny jest bardzo dobrym rozwiązaniem,a jeszcze lepszym (ale droższym) kocioł pulsacyjny.

To,że w grzejnikach jest dużo wody nijak nie wpływa na ekonomię,więc się tym nie przejmuj.

Najlepiej zainstalować na grzejnikach zawory termostatyczne.Do daje spore oszczędności,pod warunkiem,że korzysta się z nich właściwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.