Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

ok.25kg i jakoś nie chce mniej :) Groszek niestety nie wiem skąd pochodzi, załatwiał go sąsiad, który już trochę posprawdzał opał. Na workach mam tylko info, że został rozdystrybuowany(wsypany do worka) koło Radomia......

A tak z ciekawości to jakie Ty masz wyniki?

 

Pozdrawiam,

 

Witam wszystkich.

Mam pytanie do mjk jak również do wszystkich którzy podawali swoje ustawienia na Ignis alfa.

25kg/dobę dla CW i CWU? myślę że to bardzo dobry wynik.

Co do pytania to nikt nie wspomina o przysłonie na dmuchawie - o jej położeniu.

Jak się dowiedziałem z innych "for" ma ona dość ważne znaczenie co do mocy ciągu w kominie jak również na stan spalania węgla (spieki).

Ja opalam około 250m2 i spalam około 50kg/dobę przy temp na piecu 70st. a pozostałych ustawieniach bardzo zbliżonych do podawanych przez Was.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie właśnie miałem poruszyć ten temat. U mnie w BRUCERZE jak mam klapkę na max to żar jest w większości palnika ale mam wrażenie że ciepło za szybko przelatuje przez piec. Jeśli zmniejszam ciąg to żar w palniku jest tylko z jednej strony. Robię też próby z domykaniem czopucha. Przy otwartym na maxa piec szybciej szybciej dochodzi do zadanej temp ale znów mam wrażenie że dużo ciepła leci w komin. Jak przymknę szyber to sam kocioł jest wiele cieplejszy lecz temperatura wolniej rośnie i piec dłużej pracuje. Myślę że to wina położenie czujnika temp w mym kotle. Napiszcie jak jest u Was.

Pozdrawiam+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszytkich .Ja równiez zakupiłem piec DOMINATOR ze sterownikiem ALFA ,w zeszłym roku.No i nadszedł czas palenia i tu jetsem rozgoryczony nie wiem co sie dzieje z moim piecem nie moge uzyskac wiekszej tem jak 45 st.Piec mam 25kw powierzchnia do ogrzania 190 m2 50 m2 podłogówki i kilka grzejników.próbuje róznych ustawień swoich oraz tych co opisujecie i nic to nie daje ekogroszeka mam juz od trzech producentów u sąsiada mojego jest wszytko ok a u mnie do bani .po filmikach widze że problem jest chyba z powietrzem ponieważ mam bardzo mały płomień podpowiedzcie czy to dobry trop??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz czy paliłeś ciągle czy piec gasnie i rozpalasz od nowa, po wygaszeniu i przerwie piec dłużej i wolniej łapie temp zanim nagrzeje obieg? U mnie teraz także mam mały płomień ( nawet przy klapie od wiatraka na max) ale dużo żaru i nawet jest nieźle. Testuje nowy groszek wiec szczególy niebawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszytkich .Ja równiez zakupiłem piec DOMINATOR ze sterownikiem ALFA ,w zeszłym roku.No i nadszedł czas palenia i tu jetsem rozgoryczony nie wiem co sie dzieje z moim piecem nie moge uzyskac wiekszej tem jak 45 st.Piec mam 25kw powierzchnia do ogrzania 190 m2 50 m2 podłogówki i kilka grzejników.próbuje róznych ustawień swoich oraz tych co opisujecie i nic to nie daje ekogroszeka mam juz od trzech producentów u sąsiada mojego jest wszytko ok a u mnie do bani .po filmikach widze że problem jest chyba z powietrzem ponieważ mam bardzo mały płomień podpowiedzcie czy to dobry trop??????
,

 

Czy te 45 st uzyskujesz przy pracy wraz z pompkami? może dla testu wyłącz pompki i na sucho zobacz jak kocioł łapie temp? ja tak robiłem. Poza tym jak kąbinuje z temp załączania pompy co, bo jesli mam na ok 40 st to kiedy spada temp na kotle mam bardzo dużą różnicę między tym co pokazuje sterownik a jaka wychodzi z kotła tzw rura jest duzo chłodniejsza niż pokazywana temp na ignisie i w rezultacie kocioł strasznie się studzi i potem długo pracuje. Zwiększam więc temp zał pompy CO na np 55 wtedy krócej działają pompy, grzejniki są gorące a kocioł nie stygnie tak jak poprzednio. Nie wiem czy to fachowe ale czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam spedziałem dzisiaj 3 h w kotłowni zale zrobiłem piec chodzi jak nigdy dotąd rewelacja .

Mój problem polegał na tym iz zbyt duzo powietrza było podawane .

Zmieniłem paramerty wentylatora i ustawienie klapki na wiatraku no jest super piec nagrzewa sie do 55st bez problemu wyłącza sie co jakis czas.

Poniewaz nie mieszkamy jeszcze zostawiłem właczoną sama podłogówke mam jej około 70 m2 piec ma 55 st włacza sie dosłownie co 20 minut na chwilke i znowu czuwa 20 minut wegla idzie mi teraz nie wiele (testuje ) ale wcześniej szło 60 kilo na dobe (szok ) .Jesli chodzi o załaczanie pompek to mam ustawione na 30st .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj /zapi podaje Ci moje ustawienia:

-dmuchawa moc min30%

-dmuchawa moc max 35%

-czas podawania 8sec

-czas przerwy podczas grzania 30 sec

-czas przewrwy podczas czuwania 15 min.

-mnoznik przedmuchu x2

ilośc podawanego węgla x2

przesłona na dmuchawie otwarta na jkieś 14mnm

 

teraz wybierama sie na budowe sprawdzic ile poszło węgla jak wróce to napisze moje spotrzezenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Czy ktoś pali może w tych kotłach miałem. Zaczynam i mam różne efekty. Jeśli macie doświadczenie i uwagi to proszę o sugestie i oczywiście o ustawienia. Kupione 2 worki dla testu paliły się rewelacyjnie na ustawieniach z eko, zero spieków i ładny popiołek lecz kiedy kupiłem luzem jest zupełnie inaczej. Niedopalone spieki spadają z palnika. Zmieniam ustawienia ale narazie cienko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Mam problem !!!

Posiadam kocioł 25 kW z podajnikiem na ekogroszek, którry jest obsługiwany sterownikiem IGNIS ALFA. Aktualnie w ciągu 24 h spala mi ok. 80 kg!!!! :/// Z tego co wiem to na tą porę to jest to o wiele za dużo. Gdy ustawię na piecu temperaturę np. 60 stopni to dojdzie mi do 57 stopni, a jak ustawie na 57 to dojdzie do 54 stopni itd. Cały czas jest w funkcji grzania i nie chce przejść w czas czuwania. Co mam zrobić? Czy ktoś może mi pomóc?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Miałem kiedyś podobny problem.Myślę że powodem tego jest wina dmuchawy -za mało powietrza .Zacznij na początku od zwiększenia mocy dmuchawy max i mini.

jakie masz ustawienia dmuchawy i pozostałe ustawienia sterownika.

Moje ustawienia sterownika :

zadana temp.55 st C

czas pracy -grzanie-- 9

czas przerwy - grzanie-- 38

czas pracy czuwanie -8

czas przerwy-czuwanie 45

moc dmuchawy max 65%

moc dmuchawy min 40

mnożnik czasu dmuch.+1

przysłona na dmuchawie otwarta na około 1/3

Przy tym ustawieniu spalam około 20-25 kg opału na dobę.

Życzę powodrzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam wszystkich jestem tu nowy powiedzcie mi jak palic ekonomicznie ma piec na ekogrtoszek i pali mi 60 kg na dobe przy temp -5 mam sterownik ignis alfa piec 25kw dominator

moje ustawienia napiecu to

44C

czas pracy grzanie 21

czas przerwy grzanie 82

czas pracy czuwanie 10

czas przerwy czuwanie 14m

moc dmuchawy max 100%

moc dmuchawy mini 100%

mnoznik czasu dmuchawy 2

Edytowane przez hausmeister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.Byłbym bardzo wdzięczny każdemu kto zechciałby mi pomóc w ustawieniu tego sterownika "IGNIS alfa".Sterownik obsługuje kocioł 20 kW Domino (retortowy palnik) z podajnikiem na ekogroszek.Wiem że kombinacji jest b.dużo i trzeba trochę czasu spędzić w kotłowni żeby ustawić pracę sterownik tak aby spalanie było najbardziej ekonomiczne. obecnie  ustwienie mojego pieca jest takie jak podaje poniżej

-czas pracy grzanie10 s

- czas przerwy grzanie30 s

-czas pracy czuwanie 10s

-czas przerwy czuwanie 30 min

moc dmuchawy max. 55

-moc dmuchawy minimalny.45

-mnożnik czasu dmuchania x2

 ustawienie to jednak nie zdaje egzaminu, ponieważ  przez 24 godziny wyrzucam wiaderko niespalonego  węgla z popielnika, prosze o pomoc z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam. Mam ogromna prosbę poszukuje kogoś kto byłby w stanie mi wytłumaczyć jak wejść w ustawienia TMK IGNIS.

Jedyne co potrafię znaleźć w menu pieca to ustawienie temperatury wody, praca zimowa lub letnia oraz praca ręczna.

Chciałabym móc ustawić czestotliwość podawania ekogroszku ,ale nie potrafię 

Nie posiadam instrukcji obsługi,bo niestety zabrał mi ją były mąż. 

Była bym wdzięczna gdyby ktoś mi pomógł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę początkującym użytkownikom sterownika IGNIS Alfa, aby bardzo uważali przy pracy na nastawach fabrycznych i paliwie o niezbyt wysokiej kaloryczności - sterownik dochodzac do temperatury zadanej bardzo skraca czas podawania przy wciąż sporej sile nadmuchu, co powoduje znikanie w oczach kopczyka i schodzenie żaru wgłąb palnika.

 

Receptą może być zmniejszenie maksymalnych obrotów dmuchawy (lub podniesienie minimalnych, chodzi o różnicę między nastawą max i min) - wówczas nie skróci tak bardzo czasu podawania.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sam siebie skoryguję, ale może się komuś przydać:

 

dla okresu przejściowego - tzn. temperatura w granicach +8/-2 stopnie sprawdziło mi się w ramach pracy automatycznej ustawienie:

czas podawania max 10

czas przerwy 40

dmuchawa min 25%-max 100%

 

Opał 24MJ - eco power - rosyjski ekogroszek produkcja barter, palnik "mała" ekoenergia

 

Warunkiem sukcesu było u mnie mocne przymknięcie klapki dmuchawy - jest obecnie otwarta na około 1,5cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam, 

U mnie temperatura aktualnie ustawiona jest na 50C

Czas pracy grzanie - 10s

Czas przerwy grzanie - 72s

Czas pracy czuwanie  - 10s

Czas przerwy czuwanie - 12 min

Mnożnik dmuchawy x4

Min moc dmuchawy 45%

Max moc dmuchawy 65%

Piec osiąga temperaturę 51C przechodzi w stan czuwania, czy w momencie osiągnięcia czasu przerwy w trybie czuwania włącza się na grzanie? Bo takie mam wrażenie, temperatura po 10 min spada do 49 i piec znowu działa w trybie grzania... W popiole mam dość grube kawałki, są również w sporadycznej ilości niedopalone kawałki węgla. Co mogę zmienić poprawić? Mam wrażenie jak by ten tryb czuwania w ogóle się nie uruchamiał z racji że temperatura spada i znowu zaczyna grzać. Krateru nie mam nawet lekki kopczyk z czarnym węglem który się pali na obrzeżach sporej wielkości kawałki popiołu. 

 

Bardzo proszę o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.