Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Wszystko 300-350M2


grabex26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Bardzo proszę o pomoc,ponieważ muszę pilnie wymienić kocioł.Do tej pory korzystałem z pieca żeliwnego ale po ukończeniu 19 lat zaczął puszczać wodę w okolicy czopucha.Potrzebuję pieca w którym można palić węgiel,miał i odpady drzewnego pochodzenia.Piec oczywiście bez podajnika ale z dmuchawą i sterownikiem.Najlepiej niedużych gabarytów wysoki może być ale długość najlepiej około metra.Biorę pod uwagę piec Galmet na 37KW,ponieważ muszę ogrzać około 300-350m2. Pani w sklepie mówiła,że te piece mają blachę gr. 5mm i minimalną ilość spawów bo blacha jest gięta.Może ktoś powie coś na temat takiego pieca lub poradzi inny. Dotychczasowy piec był bardzo dobry ale takiego nie mogę kupić bo rozbudowuję warsztat i taki sobie nie poradzi.Do tej pory grzał około 200m2. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warty zastanowienia dla Ciebie jest w takim razie jeśli lubisz Żeliwo kociołek VIADRUS U22 40,7 kW ,

fajny dolniaczek lecz droższy od zwykłego o około 1300-1500 zł w zależności od wersji, musiałbyś się także podpytać bo Viadrus ma wśród swoich kociołków wersje specjalne ulepszane do drewka ;). Później są już w sumie tylko blaszaki pomijając kotły zgazowujące czy tzw. pirolityczne, które nie dość że potfornie drogie to jeszcze wymagają droższej instalacji gdyż one są super gdy atakują na maksia więc trzeba gdzieś nadwyżkę na później odłożyć. Jeśli byś zastanawiał się nad blaszakiem super do tego są Warmety ceramiczne lecz są droższe od żeliwa i zwykłych blaszaków. Duży przegląd cen jakości i konstrukcji w twoim przedziale mocy jest na fuego, tam możeszsię zorientujesz miej więcej co możesz kupić i za ile. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ . Dotychczasowy piec był bardzo dobry ale takiego nie mogę kupić bo rozbudowuję warsztat i taki sobie nie poradzi.Do tej pory grzał około 200m2. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

WITAJ!!

Istnieje jeszcze taka obcja- dwonisz do producentata kotła -jezeli istnieje.

Kotły zeliwne składają się z członów, można wymieniać uszkodzone , oraz dokładac człony zwiększając moc kotła.

Jeżeli producent istnieje , to zapewniam cię że części dalej odlewa i składa kotły. Tel. to grosze , a możesz zaoszczędzić dobre pare zł

pozdr. henryk1953

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i to dobry pomysł ale myślę,że po 19 latach pracy ten piec zasłużył na emeryturę.Wiem,że pewnie wyszło by taniej ale nie wiem czy to ma sens bo śruby są przegrzane i prawdopodobnie wszystko się rozsypie przy próbie demontażu więc jednak chyba się zrujnuję i kupię nowy kocioł na następne 20 lat ale dziękuję za poradę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Rada henryka 1953 jest jak najbardziej uzasadniona.

Kotły żeliwne są o wiele trwalsze,więc jeżeli rachunek ekonomiczny przemawia za naprawą to oczywiście naprawiać.

Osobiście znam przypadek remontu 35 letniego żeliwniaka,który znowu funkcjonuje już parę lat.

 

Pozdrawiam.

 

Bodzio12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kolego grabex26 , w sumie to nie zapytałem czy czasem to nie camino, bo jeśli tak to dodasz kilka członów obrzucisz wełną i blachą i będzie chodził od nowa, a camino dalej robią :rolleyes: więc części jeszcze długo nie zabraknie , a są nawet kilkudziesięcioletnie na allegro które dalej są dobre :lol:. Więc dokupić parę odpowiednich członów nowe śruby z czym też nie będzie problemu przecież troszkę blachy i wełny i jazda, no i trochę chęci tyz. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.Idąc za waszą poradą zgłębiłem tajniki mojego pieca i okazało się,że byłem w błędzie bo mój piec ma tylko drzwiczki i czopuch z żeliwa i to Zębiec S2W K2-11 więc remont odpada.Przepraszam za wprowadzenie w błąd.Może ktoś mi poradzi piec właśnie z tej firmy bo ten długo wytrzymał.Ewentualnie proszę o komentarz na temat pieca,który podałem wcześniej tzn. VIADRUS U26 WE 37,5 kW. Zależy mi aby miał nadmuch i sterownik.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli górniaki to Zębiec Wenus 30(9-34kW) lub Sas UWT 36kW (o wielkiej komorze 90dm3), ale wart rozważenia może być dla ciebie także Warmet SDS Ceramic 36kW który jako górniak raz na dobę zajrzysz dosypiesz i nie pamiętasz , że masz kocioł zasypowy. Raz na tydzień, ale obstawiam, iż rzadziej wyczyścisz go i tyle, zastanowiłbym się tylko czy nie wziąć Warmeta 200 Ceramik 25kW żeby kociołek pracował na wyższych obrotach i tyle. Przy tej kubaturze i pod względem grzania non stop bo i warsztat czyli miejsce pracy wchodzi w grę, to rozpatrywałbym dolniaka o wiele wygodniejsze do palenia non-stop niestety najtrwalsze są górniaki lub kotły dolnego spalania z poziomymi wymiennikami. Więc wyboru musisz dokonać sam co dla ciebie ważniejsze, wygoda czy trwałość kociołka i ekonomiczność. Ps kocioł żeliwny puszcza z założenia więcej w komin więc w naturze czasem więcej czyli 180-280 jak podaje sam producent np. Viadrus także coś za coś. Satałopalność najwyższą powinieneś osiągnąć na Warmecie , może jeszcze niezły dolniaczek Żywiec KDO-U(RW) 33kW i na pewno trwalszy od Warmeta, a następne w kolejce na Zębcu Wenus 30 vs. Sas-ie UWT 36kW(ma przewagę do drewna i miału czyli dodatkowe napowietrzanie oraz większą komorę od Zębca, ale Zębiec będzie trwalszy) na ostatnim miejscu postawiłbym żeliwniaki jako najmniej efektywne lecz najtrwalsze konstrukcyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.