Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie mieszkania w kamienicy


Darkus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie wszystkich forumowiczow.

 

Mam do was kilka pytan i bylbym bardzo wdzieczny za rozwiazanie mojego problemu. Przejde do sedna.

 

Dostalem miszkanie 40m2 w kamienicy dobrze powyzej 100 lat :D sciany grube czesc z kamienia czesc z cegly, wysokie stropy 3,80.

W kamienicy jest gaz z sieci jak rowniez przewody kominowe.

 

Moj problem polega na tym ze nie wiem jakie orzewanie przewidziec do tej inwestycji. Chodzi mi tez o wzgledy finansowe chcialbym jak najtaniej ogrzac to mieszkanko.

 

Prosilbym o wasza pomoc gdyz napewno zancie sie 100 razy lepiej na tym temacie niz ja.

 

Zastanawiam sie nad ogrzewaniem gazowym dokladnie to 2-funkcyjny z zamk. kom. spalania. lecz obawiam sie wysokich kosztow ogrzewania. Zaznacze ze sciany beda ocieplone i sufity czesciowo obnizone i rowniez ocieplone. Okna nowe. Czy jestescie w stanie orientacyjne okreslic mi jakie by byly koszty ogrzania tej pow. Dodam ze sa 2 pokoje, kuchania, przedpokoj i lazienka. Jaki bylbym najlepszy kociol gazowy do tej pow i jakiej firmy. Kondensacyjny oczywiscie odpada.

 

Zastanawiam sie rowniez nad ogrzewaniem na paliwo stale. Co sadzicie o tym pomysle?? jaki piec wybrac do takiego mieszkania?? Czy lepiej na ekogroszek czy z mozliwoscia spalanai roznych paliw? Podajcie jakies konkretne modele zebym mogl sie z nimi zaznajomic.

 

Czy sa jakies innne metody niekonwencjonalne do ogrzania tej pow. moze jakies kolektory sloneczne lub cos innego mozliwe do zastosowania w tej inwestycji??

 

 

Z gory bardzo serdecznie dziekuje wam za wszelkie odpowiedzi i wasza fachowa pomoc

 

Pozdrawiam serdecznie

Walczak Dariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze temat jest trudniejszy niz sadzilem:)

 

Czy nikt tutaj na forum nie mial stycznosci z taka sytuacja?? Widzialem po postach ze przewijal sie ten temat ale nikt sie nie podjol jego weryfikacji.

 

Moze ja sprobuje cos ruszyc w tym kierunku prosze profesjonalistwo o sprostowanie mojej wypowiedzi jesli popelnie jakis blad.

 

Zacznijmy od ogrzewania gazowego :

Z tego co juz zdarzylem sie dowiedziec na ten temat w gre wchodzi kociol gazowy 2-funkcyjne z zamk.kom.spalania i to jest chyba fakt.

 

Druga kwestia sa koszty ogrzewania wydaje mi sie ze przy dobrze dobranej instalacji i mocy grzejnikow oraz dobrze ocieplonym mieszkanku (chodzi o male straty energii cieplnej przez sciany i okna) koszty nie beda tak drastyczne. Ale tu sie pojawia problem gdyz jetem laikiem w tym temacie i nie mam pojecia jakie sa koszty ogrzewania takiego malego miszkanka.

 

Prosze z tej strony osoby stosujace ogrzewanie gazowe w swoim domu o wypowiedzeniu sie na temat kosztow ich instalcji??Jakies jest zuzycie gazu przy jakiej pow. domu i czy efekt jest wart tej ceny czy raczej nie mozna liczyc na super ciepelko w mrozne dni.

 

Orzewanie paliwem stalym:

 

Chyba wszyscy wiemy jakie to ma plusy i minusy

 

poprosze o pociagniecie tematu kogos kto zna sie w tej dzidzinie lepiej niz ja. Jaki mozna zastosowac system przy malej pow. uzytkowej??

 

 

Pozdrawiam Serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.