Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co I Cwu Solar+Ekogroszek+Wymiennik


slom

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

bardzo proszę o opinie co sądzicie o proponowanym rozwiązaniu więc tak nowy domek 140m2 (parter plus poddasze) ściany styropian 15cm ogrzewanie planuje:

-piec na ekogroszek firmy *** 20kw z Podajnikiem ślimakowym kaskadowym samoczyszczącym (ekomax 3 z dodatkową komorą do palenia "ręcznego") można ponoć palić ekogroszkiem, miałem, peletem i owsem

-wymiennik multiwalentny 550/150 (bufor ciepła z wbudowanym zbiornikiem CWU)

-oprócz 4 pokoi w całości podłogówka (w pokojach polecono mi grzejniki z gęsto nawiniętym radiatorem)

-zestaw solarów 2x30rur 12m2 (ze względu na lokalizację domu jeden na połaci wschodniej drugi zachodniej)

-kominek tylko jako "bajer" ewentualnie do przemyślenia DGP

 

co sądzicie o takim rozwiązaniu wiem że to wspomaganie ogrzewania przez kolektory to taki chwyt marketingowy ale wydaje mi się że powyższy zestaw solarny + wymiennik za który po odliczeniu dopłaty z NFOŚ i kosztów z nią związanych za około 8tyś to chyba rozsądny wybór?

koszt kotła to około 7500zł

Edytowane przez slom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opini bedzie wiele ale czy potrafisz wybrac tą słuszna ?

jak nie masz dostatecznj wiedzy bedziesz sie błakał jak dziecko w lesie

wiec zeby wybrac rozsadnie trzeba cos wiedziec inaczej to bedzie wybór na chybił trafił

 

ekogroszek + solary + kominek to juz wielu przecwiczyło

wymiennik "multiwalentny -co za dziwoląg- przy solarach i kotle z podajnikiem to kompletna klapa

ktos chce ci wcisnac cos co duzo kosztuje a mało z tego pozytku i za kilka lat jak bedziesz juz oswieconony zaklnisz srodze na to rozwiazanie

podobnie z kolektorami na dwoch połaciach dachu , jak chcesz wydac kase i nie liczysz efektów mozna i tak

ale sa inne rozwiazania nie koniecznie dach ,

przy ogrzewaniu podłogowymi -jaka powierzchnia ?- mozna wykorzystac kolektory w okresach jesienno wiosennych ale nie z bufora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

bardzo proszę o opinie co sądzicie o proponowanym rozwiązaniu więc tak nowy domek 140m2 (parter plus poddasze) ściany styropian 15cm ogrzewanie planuje:

-piec na ekogroszek firmy *** 20kw z Podajnikiem ślimakowym kaskadowym samoczyszczącym (ekomax 3 z dodatkową komorą do palenia "ręcznego") można ponoć palić ekogroszkiem, miałem, peletem i owsem

-wymiennik multiwalentny 550/150 (bufor ciepła z wbudowanym zbiornikiem CWU)

-oprócz 4 pokoi w całości podłogówka (w pokojach polecono mi grzejniki z gęsto nawiniętym radiatorem)

-zestaw solarów 2x30rur 12m2 (ze względu na lokalizację domu jeden na połaci wschodniej drugi zachodniej)

-kominek tylko jako "bajer" ewentualnie do przemyślenia DGP

 

co sądzicie o takim rozwiązaniu wiem że to wspomaganie ogrzewania przez kolektory to taki chwyt marketingowy ale wydaje mi się że powyższy zestaw solarny + wymiennik za który po odliczeniu dopłaty z NFOŚ i kosztów z nią związanych za około 8tyś to chyba rozsądny wybór?

koszt kotła to około 7500zł

 

Witam

Układ wspomagania CO przez solary jest popularny w Niemczech. Są dwie szkoły : podgrzewanie solarami powrotu na kocioł - typowe zastosowanie dla zbiornika multiwalentnego lub układ 2 zbiorników połączonych w kaskadę -jeden dla CWU - grzany solarem i kotłem, drugi zbiornik grzany kotłem i solaren na potrzeby CO. W załączniku przedstawiam schemat ideowy połączeń ze strony producenta . - na dwa kotły: gaz/ olej oraz paliwo stałe - oba w układzie zamkniętym.

 

Pozdrawiam

13-52-017-035.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.