Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Cichewicz?Kostrzewa? Pomoc w zakupie i dobraniu firmy


Gabriel

Rekomendowane odpowiedzi

Zetknąłem się już z produktem SDS Ceramik i przyznaję dobry wybór. Zainstaluj sobie jeszcze zawór mieszający i trzymaj temp kotła w granicach min 60 stopni a będzie naprawdę ekonomiczny.

 

W związku z tym pytanie: ile w/w kocioł spali węgla w sezonie - 140m2 powierzchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!! Jestem na forum pierwszy raz-

nie posiadam wiedzy na temat ogrzewania i dlatego bardzo proszę o pomoc!!!

Zamierzamy z mężem wymienić stary piec na paliwo stałe i chodzi nam po głowie piec z podajnikiem na miał i eko groszek.

Przewertowałam trochę stron forum na temat kotłów-niestety nie znalazłam odpowiedzi na trapiące mnie pytanie-----Czy opłaca się montować kocioł z podajnikiem do ogrzania mieszkania 64m2--i jaki to mógłby być kocioł???????Dodam iż mieszkanie znajduje się na podwyższonym parterze prawie 100 letniego domu i jest wyremontowane!!!Z góry dziękuję za rady:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie możemy, ponieważ mieszkamy na wsi i mamy gaz na butle:(:) Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości--Moce kotłów z podajnikiem są dosyć duże i przy naszym metrażu mieszkania kocioł pracował by na min swej sprawności co powodowałoby szybsze jego zużycie-- oraz możliwość wcale nie oszczędnego ogrzewania, proszę o ocenę mojego twierdzenia ponieważ naprawdę nie znam się na ogrzewaniu tezę tą wysnułam na podstawie wielu przeczytanych postów(nie wiem czy słuszną)..........Czy alternatywą może być kocioł całodobowy?????chodzi nam o to by stosunkowo rzadko schodzić do piwnicy, ???Bardzo proszę o radę i przepraszam za kłopot:):):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Już kupiony można spać spokojnie. Kupiłem Kostzrewa Warmet 200 18,5KW ze sterownikiem LUXUS 4 (innych chyba nie dają w tym modelu). Czas oczekiwania około 2 tygodnie ze wskazaniem na wcześniej. Cena kotła bardzo, ale to bardzo przystępna poniżej 3500zł. Zobaczymy jak się spzredacw wywięze z obowiązku. Tak więc temat uważam za zamknięty przynajmniej narazie a jak zamontuje piec to będe miał bezpośrednie porównanie WARMET 200 VS CICHEWICZ LOGIKA. Sąsiad ma CHT więc zrobimy mały teścik palenia :D

 

No i jak sie sprawuje piec?

Jakies wnioski i podpowiedzi dla stojacych przed wyborem pieca?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.