Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kotły Cichewicz?Kostrzewa? Pomoc w zakupie i dobraniu firmy


Gabriel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

To mój pierwszy post na forum więc witam i pozdrawiam wsztkich forumowiczów.

 

Stoję przed zakupem kotła do centralnego ogzrewania.

Dom w chili obecnej 120m2 ze około 2 lata wzrośnie do 170m2. Chcę aby głównym źródłem był miał, ale równierz węgiel, drzewo itp. W chwili obecnej mam stary piec ponad 20 letni który bede wymieniał. Instalacje jest starego typu jeszcze z żeliwnymi grzejnikami, grzejniki też będa wymieniane, ale rury zostają.

Wiem, że będzie potzrebny zawór 4 drożny, ale to chyba nie ma większego wpływu jaki piec mam kupić.

 

 

 

Mam pytanie.

 

1) czt kotły cichewicza są OK czy nie są OK

-jezeli cichewicz jest dobrą firmą to czy wziąć Ultoma Q plus cz LOGIKA II

 

2) co forumowicze polecacie? moze jakaś inna firma, kostrzewa, defero, krzaczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o defro ale kilka osób mi odradzało. Mam 2 znajomych co go nie polecają oraz w 3 sklepach gdzie równierz mają między innymi defro też nie polecają. Moze z tąd to moje zniechecenie do tej marki. O cichewiczu słyszałem dobre rzeczy, a o warmet kostrzewa na forum są same pozytywne opinnie.

Zaczynam wertować całe forum od początku do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Cichewicz jako firma ma dobrą opinię. Najwięcej ich kotłów montowałem Futura Econo model 2008 25 i 38 kW z palnikiem brucera. Wez pod uwagę Warmet 200 Ceramik. SDS Ceramik nie jest juz produkowany, jego miejsce zajął 200 Ceramik. Różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami kotłów polegają na innym kształcie ( ścięcie ) ułatwiające zasyp opału ( w Warmet 200 ). Wada obu kotłów: brak możliwości zamontowania miarkownika ciągu. Jest to możliwe w odpowiednim czasie i za odpowiednie pieniądze.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Wciąż nie rozumiem gdzie powiązanie przekroju komina z kotłem ( aż tak wiążąco). Ja do średnicy którą podałeś podłączył był kocioł do 25 KW spokojnie. Tobie wystarczy 15 - 18 KW na taką powierzchnie ( zakładając średnie docieplenie mieszkania). Moim zdaniem nie warto sugerować się TYM parametrem przy wyborze kotła. Sprawdź tylko jego stan i wyczyść porządnie przed podłączeniem kotła. Dlaczego chcesz wymieniać kaloryfery ? Moim zdaniem chybiony pomysł. Przemyśl temat. Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaloryfery są stare, zaczynają cieknąć na łązceniach , nie działają przy nich zawory, wiszą już pon ad 20lat. Zanim się nagrzeją te gzrejniki mija godzina palenia. Myślę, że nowe gzrejniki będą dawały więcej ciepła niż stare żeliwne. Pozatym jest spora różnica wody. Przez stare grzejniki trzeba zagrzać ze 100l wody wiecej niż w nowych, a to spora strata paliwa. Co z tego, że żeliwne trzymają długo ciepło. Mam zamiar palić całodobowo więc trzymanie ciepła przez grzejniki raczej mnie nie interesuje bo i tak ciągle będzie woda grzana.

 

Proszę doradźcie mi jaki piec kupić bo już trzecią noc śnią mi się kotły po nocach i spać nie mogę!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

I tu Cię mam kolego. Jeśli zamierzać palić metodą całodobową straty o któych piszesz nie będą następować ( zakładając minimalną stałopalność kotła około 8 godzin). Pisząć posty na forum nie opieram się na praktyce 20 lat czy wiedzy z 20 książek po prosu własna skóra i doświadczenia znajomych i rodziny której czasami pomagam. Jeśli kaloryfery ciekną na śróbunkach to do wyleczenia jeśli pomiędzy żebrami to masz racje. Pisząc o wymianie kaloryferów myślę o bałaganie który pozostawi za sobą ta zmiana. I brak estetyki. Stara rura i nowy kaloryfer panelowy. Jeśli kaloryfery nie ciekną na łączeniach miedzyżebrowych a tylko na śróbunkach to zmień śrubunki załóż nowe zawory do regulacji tem na nich a zaoszczędzone pieniądze na wymianie kaloryferów zainwestuj w retortę czy porządny piec dolnego spalania ze sterowaniem zaworu 4d. Zakładając palenie całodobowe ( którego nie polecam ) bo generuje straty, można uzyskać pozorny komfort ale zakładając palenie metodą zasypową ciągle swoje myśli kieruje ku akumulatorowi ciepła i paleniu z pełną mocą ( ekonomia i ergonomia). Jeśli chodzi o wybór kotła to nie tylko Ty nie śpisz po nocach. Jest po prostu tego za dużo na rynku. Moim skromnym zdaniem Defro. Tanie i stosunkowo dobre. Blacha na płaszczu 8 mm ( przeważnie 4-6 ) a i z roszczeniami gwarancyjnymi nie ma problemu ( uznają ) choć występują rzadko. Może być SAS, Zębiec, SDS W każdym razie duży producent i najlepiej z tradycją. Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestey ciekną między żeberkami z tąd konieczność wymiany. Zamierzałem palić od góry miałem jako podstawowe paliwo czyli zasypać cały piec miału, rozpalić na górze ognisko, zamknąć piec i niech się plai do samego końca, jak wygaśnie to powtarzamy rozpalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić oba te piece czyli Kostzrewa Watmet Ceramik 200 ze sterownikiem LUXUS 4 oraz Cichewicz LOGIKA 2 praktycznie w tej samej cenie 3900zł cichewicz, 4000zł kostzrewa. I teraz mam dopiero dylemat. Wiele osób mówi że lepsze są pioece dolnego spalania czyli kostrzewa, ale piece z górnym spalaniem (lepszy cichewicz) może lepiej spalać tańszy miał.

 

Może ktoś wie ile trzeba spalić miału, a ile węgla? Czy spalenie tony węgla odpowiada tonie miału? Czy mozę tona wegla to 2 tony miału? Jak to z tym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Gabrielu jeżeli chcesz spać spokojnie przez najbliższe lata kup sobie zwykłego Zębca np KWKD lub KWK. Ja posiadam KWK 25. Co do miału to jest to opał delikatnie mówiąc trudny i ...ciężki. Dla przykładu mój kolega spala miał i na koniec sezonu musi wywieść dwie fury popiołu, a ja po całym sezonie palenia drewnem i węglem trzy taczki. Wynalazki typu Ceramik czy inne są bardzo interesujące, ale w codziennym użytkowaniu wymagają: dobrego opału, precyzyjnego ustawienia parametrów, bardzo dobrego komina itp.

Palić naturalnym ciągiem- wentylator jest dobry tylko do miału.

Pozdrawiam serdecznie i życzę spokojnego snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Kazik ale tutaj chodzi o palenie miałem :D czyli tanio. Czym taniej niestety tym bardziej uciążliwie. Sam nie znam osobiście nikogo kto pali miałem ponieważ na Śląsku jest tanio dostępny tak zwany flot węglowy. Do węgla, flotu, drewna, chrustu itp. najlepsze są kombajny typu Protech Kruk (Taurus Bawół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej chodzi mi o ekonomię, czyli kupić piec nie najtańszy, ale najtańszy w uzytkowaniu. Eko-groszek jest super ale 1000zł za toną to lekka przesada z ceną, a ilość zużytego opału taka sama jak w przypadku węgla. Chyba padnie na cichewicza logika. Górno-dolne spalanie sprawdzi się przy paleniu miałem i paleniu drewnem czy węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Cichewicz jako firma ma dobrą opinię. Najwięcej ich kotłów montowałem Futura Econo model 2008 25 i 38 kW z palnikiem brucera. Wez pod uwagę Warmet 200 Ceramik. SDS Ceramik nie jest juz produkowany, jego miejsce zajął 200 Ceramik. Różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami kotłów polegają na innym kształcie ( ścięcie ) ułatwiające zasyp opału ( w Warmet 200 ). Wada obu kotłów: brak możliwości zamontowania miarkownika ciągu. Jest to możliwe w odpowiednim czasie i za odpowiednie pieniądze.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Witam i mam pytanie do "piotrek automatyk" lub innego użytkownika Futura econo 2008

 

Czy w tym piecu pójdzie flot węglowy, sam lub w mieszance z groszkiem, trocinami, lub co dla mnie ważne z odpadami zbóż, rzepak pszenica?

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiony można spać spokojnie. Kupiłem Kostzrewa Warmet 200 18,5KW ze sterownikiem LUXUS 4 (innych chyba nie dają w tym modelu). Czas oczekiwania około 2 tygodnie ze wskazaniem na wcześniej. Cena kotła bardzo, ale to bardzo przystępna poniżej 3500zł. Zobaczymy jak się spzredacw wywięze z obowiązku. Tak więc temat uważam za zamknięty przynajmniej narazie a jak zamontuje piec to będe miał bezpośrednie porównanie WARMET 200 VS CICHEWICZ LOGIKA. Sąsiad ma CHT więc zrobimy mały teścik palenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie do "piotrek automatyk" lub innego użytkownika Futura econo 2008

 

Czy w tym piecu pójdzie flot węglowy, sam lub w mieszance z groszkiem, trocinami, lub co dla mnie ważne z odpadami zbóż, rzepak pszenica?

 

Dziękuję

 

Witam,

 

Flot węglowy to granulat 0 - 1 mm miału i osuszonego mułu węglowego. Wartość kaloryczna wg Kompani Węglowej 'Marcel' wynosi około 21 MJ/t. Nie testowałem brucera czy też Cichewicza z tym palnikiem na rzepaku ani pszenicy. Jednak spokojnie kocioł ten będzie pracował na miale, flocie, trocinach i zrębkach. Palnik ten prawidłowo pracuje przy opale o wartości kalorycznej powyżej 16 MJ. Czyli jeśli stworzysz taką mieszankę - będzie pracował prawidłowo. Jednak jeśli chcesz palić różnym rodzajem opału proponuję zrezygnować z sterownika RK2006 na korzyść Ognik Plus PID.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena faktycznie dobra, byle nie z 7% VAT.

 

BTW u nas już wykonawcy są wzywani do potwierdzenia wykonania usługi przez US w określonych przypadkach.

 

Facet odliczył kocioł a potem(czy od razu, bez znaczenia) przewiózł pod inny adres i nie zamontował. Wykonawca jednak potwierdził na piśmie montaż pod adresem z faktury. Już tego nie odkręcą ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Cichewicz jako firma ma dobrą opinię. Najwięcej ich kotłów montowałem Futura Econo model 2008 25 i 38 kW z palnikiem brucera. Wez pod uwagę Warmet 200 Ceramik. SDS Ceramik nie jest juz produkowany, jego miejsce zajął 200 Ceramik. Różnice pomiędzy tymi dwoma rodzajami kotłów polegają na innym kształcie ( ścięcie ) ułatwiające zasyp opału ( w Warmet 200 ). Wada obu kotłów: brak możliwości zamontowania miarkownika ciągu. Jest to możliwe w odpowiednim czasie i za odpowiednie pieniądze.

 

Pozdrawiam

Piotr

Witam serdecznie!

Trafiłem na to forum po raz pierwszy, ponieważ kupiłem piec futura econo 25 kW, dwa dni temu został podłączony, teraz czekam na odbiór serwisu (poniedziałek). Zamontowany jest zawór czterodrogowy, mam w związku z tym pytanie: czy można zamontowa do niego siłownik do automatycznego jego sterowania tak aby móc podłączyć sterownik pokojowy?

Będę wdzięczny za odpowiedź!

Pozdrwiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystraczy poszukać!! Google prawdę ci powie, a pewnie i instrukcja o tym mówi. http://www.cichewicz.pl/produkty/kotly_grz...utura_econo.php pzreczytaj.

 

· Możliwość sterowania pompą obiegową c.o. oraz pompą ładującą do zasobnika c.w.u.- regulator w wersji podstawowej umożliwia sterowanie pompą obiegu c.o., a z modułem dodatkowym pozwala na sterowanie pompą ładującą c.w.u. W okresie lata istnieje możliwość wyłączenia pompy obiegowej i grzania tylko wody użytkowej. W przypadku niewykorzystywania pompy c.w.u. istnieje możliwość sterowania pompą mieszającą wodę powrotną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystraczy poszukać!! Google prawdę ci powie, a pewnie i instrukcja o tym mówi. http://www.cichewicz.pl/produkty/kotly_grz...utura_econo.php pzreczytaj.

 

· Możliwość sterowania pompą obiegową c.o. oraz pompą ładującą do zasobnika c.w.u.- regulator w wersji podstawowej umożliwia sterowanie pompą obiegu c.o., a z modułem dodatkowym pozwala na sterowanie pompą ładującą c.w.u. W okresie lata istnieje możliwość wyłączenia pompy obiegowej i grzania tylko wody użytkowej. W przypadku niewykorzystywania pompy c.w.u. istnieje możliwość sterowania pompą mieszającą wodę powrotną

 

Dzięki za podpowiedź :D nie doczytałem informacji na temat sterownika, który jest zamontowany już przy piecu?

Mam jeszcze pytanie do osób, które mają taki piec i przeszli już proces odbioru pieca przez serwis, a mianowiecie: w warunkach gwarancji są jasno sprecyzowane wymagania jakie muszą być spełnione, czy muszą być one spełnione w 100%, czy przymykają na niektóre rzeczy oko. Szczarze powiem, że moja kotłownia nie spełnia wszystkich wymogów, po prostu wymieniałem piec i wstawiłem do takiej kotłowni jaką mam, trudno przebudowywać pomieszczenie aby dostosować do wymogów.

Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.