Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie Wpiąć Zawór Mieszający,i Jaki?


kundek1965

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przerabiam instalacje -Gazówka i miałowiec w układzie zamkniętym stosując wężownice schładzającą.Musze zadbać o temp.powrotu.Przedtem dwa metry od kotła był wymiennik płytowy i on pełnił rolę zaworu mieszającego.Narysowałem uproszczony szkic mojej instalacji i miejsca gdzie według mnie można "coś" tam zainstalować-przerywane linie..Nie wiem czy na powrocie,czy zasilaniu.Trójdrożny,czy cztero..Informacyjnie:piec to pleszewski miałowiec z nadmuchem i sterowanie pompy,gazowy z zasobnikiem ciepłej wody(zimą praktycznie stoi dlatego brak automatyki}Zasobnik c.w.u ok 1,5 metra od kotła.Proszę o porade lub inne sugestie.

post-12214-0-02366400-1315476506_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle w zyciu bywa nic nie jest bez wady

podobnie i twój układ , jak pozostawisz bez zmian to po wygasnieciu kotła nie bedzie ciepłej wody , jak nie wiesz to pomysl dlaczego

a taka sytuacja bedzie kazdego dnia, jak to kocioł miałowy rozpalany codziennie , dla mnie sytuacja nie do zaakceptowania

wade ta wyelimunujesz stosujac osobna pompe dla cwu. sterowana termostatem róznicowym , niektóre sterownika maja taka mozliwosc

a jesli chodzi o mieszacz to dałbym do obnizania temp na co , przydaje sie w okresach przejsciowych

i nie martw sie tak o kociołek i jego tyłek -powrót, jak bedzie wystarczajaca temp na zasilaniu to i na powrocie powinna byc o ok 10 st mniejsza

 

a tak z ciekawosci zapytam dlaczego zrezygnowałes z wymiennika płytowego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zrezygnowałem z wymiennika?Powiem tak-kocioł gazowy był wpięty bezpośrednio w układ ciśnieniowy.Po 5 min. od załączenia grzejniki były już ciepłe.Przy kotle miałowym i wymienniku(ok.28kw}grzejniki robiły się ciepłe po ok.40min.Oczywiście woda c.w.u była gorąca po 10 min.Twierdze że układ z wymiennikiem jest może bardziej bezpieczny,ale ekonomicznie jest porażką.O pełnej automatyce z gazówką pomyślę jak zakończy żywot pleszewiak-narazie chwalmy co mamy.Proszę o opinie gdzie(jeśli muszę}wpiąć jakiś zawór.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdze że układ z wymiennikiem jest może bardziej bezpieczny,ale ekonomicznie jest porażką..Proszę o opinie gdzie(jeśli muszę}wpiąć jakiś zawór.

jaka porazka ??

czyzby energia z kotła gdzies wyparowała w kosmos ?? i dlatego nie grzała grzejników natychmiast ??

teraz chcesz mieszacz dla ochrony kotła , czyli chcesz zrobic to samo tylko inaczej

twoje rozumowanie jest błedne bo nie rozumiesz istoty sprawy

jak zamontujesz mieszacz to tylko czesc ciepłej wody z kotła pójdzie na grzejniki i czas nagrzewania nie bedzie odczuwalnie krótszy niz przy wymienniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.