Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam smile.gif Z góry ostrzegam że nie jestem fachowcem w temacie pieców więc zwracam się o poradę smile.gif A mianowicie : piętrowy dom około (110 m2 )z lat 80 (mur 1,5 pustaka z przerwą w środku bez izolacji zewnętrznej) połowa domu nowe rury miedziane ,druga połowa stare grzejniki oraz rury dużej średnicy. Proszę o poradę jaki wybrać piec CO z podajnikiem! (jaka wielkość pieca, jaka firma ) wymagania "w miarę nie uciążliwy w czyszczeniu". Proszę o nie wypowiadanie się tutaj przedstawicieli firm produkujących piece tylko użytkowników pieców.( A teraz mała anty reklama stary piec miałowy bez podajnika pękł po 6 latach a po 2 naprawach wytrzymał do 8 roku nie wiem czy ta firma jeszcze istnieje ale na piecu jest napisane EKO-CENTR chyba z Pleszewa ) Pozdrawiam i proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 16 kw Ci wystarczy. Co do czyszczenia kotła bo widzę, że to dla Ciebie główna cecha to nie wiem jaki to powinien być kocioł ale na pewno nie taki jak mój czyli ( Kielar ECO2) z żeliwnym żeberkowatym wymiennikiem. Jest bardzo uciążliwy w czyszczeniu (czyszczenie Kielara). Ten sam wymiennik ma jeszcze kocioł RECO, kocioł Cichewicz futura s dual i jeszcze parę innych.

 

No ma za to bardzo duże i wygodne palenisko awaryjne w którym można palić drewnem, węglem, koksem itp.

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje,że na takie warunki cos ok. 15 do 17kW będzie odpowiednie.

Dla mnie wygodne = czyszczone tylko od przodu.

 

Będzie to też miało wpływ na żywotność. Wcześniejszy Twój kocioł pewnie miał kanały pionowe.

ps. Ekocentra w oryginalnej formie już dawno nie ma. "Zlicytowany"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Poszukam starą instrukcję obsługi tego pieca i sprawdzę dokładnie kto był właścicielem tej firmy ! ten piec był jeśli się nie mylę 25kW ale bardzo słabo radził sobie z ogrzewaniem domu!! Pełen zasyp miałem węglowym podczas ostatniej zimy (temp około -20) starczał max na 8 h (temp w domu dochodziła maksymalnie do 20 stopni) !!! mam pytanko jeszcze dodatkowe: jak często czyści się takie piece z podajnikiem przy codziennym zimowym użytkowaniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!! mam pytanko jeszcze dodatkowe: jak często czyści się takie piece z podajnikiem przy codziennym zimowym użytkowaniu ??

 

Dla zachowania odpowiedniej sprawności w zależności od paliwa i tego na jakiej mocy podajnik pracuje należy kocioł czyścić co ok.6-14dni

 

Jak będziesz robił w praktyce, to już inna sprawa.

 

 

Podajniki czyści się częściej jak zasypowe. Tyle,że jest to prostsze, bo pyłek jest sypki, zgarniasz wszystko w ok.3-5minut z góry na dół i po sprawie.

 

Swojego miałowca czyściłeś pewnie 2-3razy w sezonie...

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walendowskich jest więcej, zatem podaj jakiegoś linka lub konkretną nazwę kotła i dane firmy.

 

Wybierając kocioł sugeruję zwrócić uwagę:

- kanały poziome (szybciej i łatwiej czyścimy)

- uniwersalny palnik, aby dawał radę z ekogroszkiem, gorszym groszkiem i miałem węglowym

- dobry sterownik

 

Podaj jakie wyroby znalazłeś, jakie mają palniki i sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tej firmie http://www.walsc.pl/ !! Tą firmę polecił mi lokalny "fachowiec" ! Pozdrawiam ale nie wiem jaki piec wgl wybrać bo się kompletnie nie znam a chcę z podajnikiem aby bylo troszkę mniej obsługi codzienniej !! Nie wiem jakie sterowniki nic kompletnie !! Więc proszę o poradę na co zwrócić uwagę przy doborze pieca !! Z tego co już wiem to kanały poziome , podajnik ślimakowy co dalej ?? jaki ruszt wodny czy żeliwny ??? bo przynam że chciałbym ten piec czasem używać do "tradycyjnego spalania ":)

Edytowane przez arcziwaldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz miejsce z przodu to możesz zainstalować normalny kocioł z górnym spalaniem dla "tradycyjnego spalania" a jako palnik użyć coś takiego: http://www.ekoinstalacje.pl/product_info.php/cPath/150/products_id/717 . Najlepiej aby kocioł miał wyjmowane ruszta żeliwne dla palenia z palnikiem. Popiół nie będzie miał problemu z przedostaniem się do popielnika.

Kombinacja sprawdzona, Założenie lub wyjęcie ruszt zajmuje ok 2 minuty. Masz kocioł z podajnikiem lub tradycyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tej firmie http://www.walsc.pl/ !! Tą firmę polecił mi lokalny "fachowiec" ! Pozdrawiam ale nie wiem jaki piec wgl wybrać bo się kompletnie nie znam a chcę z podajnikiem aby bylo troszkę mniej obsługi codzienniej !! Nie wiem jakie sterowniki nic kompletnie !! Więc proszę o poradę na co zwrócić uwagę przy doborze pieca !! Z tego co już wiem to kanały poziome , podajnik ślimakowy co dalej ?? jaki ruszt wodny czy żeliwny ??? bo przynam że chciałbym ten piec czasem używać do "tradycyjnego spalania ":)

 

Polecam model KWM-SGR, cygany tam trochę pojechali z certyfikatem bo jest od wersji z kanałami pionowymi i w dodatku od dużych mocy. To jednak szczegół. Producent OK.

 

Patrząc na fotkę palnik Ardeo, pytaj czy miałowo-groszkowy.

Dobry dla kotłów 15-38kW jest w wersji z głowicą żeliwną. Występuje w mocach 15, 25 oraz 38kW (palnik)

 

Chodzi bardzo ładnie i nie ma z nim takiej zabawy jak z jego odmianą z głowicą obrotową.

Od strony kosza duża gardziel zsypowa, system półautomatycznego czyszczenia strefy napowietrzania (taka dźwignia pod koszem)

Od strony paleniska przeciwzwój wypiętrzający i mieszający wychodzące do paleniska paliwo.

 

Sterownik widzę tylko na fotce z daleka, nie kojarzę co to może być, albo Foster albo Titanic z Pronda. W obu wypadkach dobre sterowania dwustanowe/histerezowe

Edytowane przez Pieklorz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pozwólcie że dołącze się do tematu. Otóż stoję przed trudem dokonania zakupu pieca na groszek z podajnikiem. Dotychczas miałem piec miałowy ok 45 kw. Zasyp do pieca ok 180 - 200 kg miału. Mieszkanie ok 450 m2 nie ocieplone z zewnątrz. Teraz postanowiłem zmiwnić piec na groszek.

Proszę o jakieś rady odnośnie firm w których szukać ewentualnie o co mam się pytać w takich firmach. Dodam że zapewne bedzie to piec powyżej 45 kw niestety.

Dzieki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Starsze budownictwo, słabiej izolowane o stratach ciepła 110W/m2 polecam nie mniejszy jak 50kW

 

50kW dla nowego budownictwa o stratach ciepła 80W/m2 może ogrzać do 600m2

 

 

Tobie w/g opisu polecam moc 50kW na 450m2 starego, nieizolowanego budownictwa.

Mogę polecić coś z palnikiem uniwersalnym miałowo-groszkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Z góry ostrzegam że nie jestem fachowcem w temacie pieców więc zwracam się o poradę :) A mianowicie : piętrowy dom około (110 m2 )z lat 80 (mur 1,5 pustaka z przerwą w środku bez izolacji zewnętrznej) połowa domu nowe rury miedziane ,druga połowa stare grzejniki oraz rury dużej średnicy. Proszę o poradę jaki wybrać piec CO z podajnikiem! (jaka wielkość pieca, jaka firma ) wymagania "w miarę nie uciążliwy w czyszczeniu". Proszę o nie wypowiadanie się tutaj przedstawicieli firm produkujących piece tylko użytkowników pieców.( A teraz mała anty reklama stary piec miałowy bez podajnika pękł po 6 latach a po 2 naprawach wytrzymał do 8 roku nie wiem czy ta firma jeszcze istnieje ale na piecu jest napisane EKO-CENTR chyba z Pleszewa ) Pozdrawiam i proszę o pomoc!

 

 

A ja przekornie zwrócę uwagę na fakt, że dom jest nieocieplony. Czy rzeczywiście 15 kW wystarczy?

 

No i ten wymiennik pionowy...

Dlaczego niby poziomy ma być lepszy? Mam kocioł z wymiennikiem właśnie pionowym i nie dość, że prosto się go czyści i nie brudzi się aż tak bardzo ten wymiennik, to jeszcze moje sprwności, jakie uzyskuję są całkiem przyzwoite - ok 60 %. Na wymiennikach poziomych gromadzi się więcej sadzy. Z pionowych sama spada i zostaje tylko nalot łatwy do zeskrobania.

 

 

Proponuję jeszcze raz to sobie przemyśleć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) panowie czas nagli jakich polecacie producentów pieców z podajnikiem bo jak narazie się dowiedziałem jakich szukać komponentów na co zwócić uwagę ale nadal nie wiem jakie firmy brać pod uwagę :) a i jeszcze jedno piec z rusztem wodnym czy wkładanym żeliwnym do tradycyjnego spalania ?? jaki wybrać i dlaczego akurat taki rodzaj :) proszę o pomoc bo sezon się zbliża a trzeba już coś wybrać

Edytowane przez arcziwaldo
  • Nie zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem Ci czas jakiś temu na priva, przeczytaj :)

 

Co do rusztu:

 

1. Wodny - są konstrukcje posiadające atest ekologiczny i wysoką sprawność z takim rozwiązaniem. Ważne, aby ruszt wodny były wyżej nad palnikiem a nie zaraz nad nim.

 

- jest wygodny, stale dostępny, dodatkowy punkt odbioru ciepła

- nie wymaga demontażu, aby palić automatem, nie brudzimy rąk, nie wykonujemy zbędnych czynności, krótko mówiąc jest wygodny

- polecany, jak chcesz często spalać jakieś papiery

 

2. Żeliwny

 

- w większości konstrukcji wymaga demontażu do palenia z automatu

- zaletą jest najczęściej rzadsze czyszczenie wymiennika w stosunku do rozwiązań z wodnym

- są modele posiadające taki ruszt na dwóch poziomach, górny montaz ma mały zasyp, ale może ruszt zostać na stałe i papiery spali się bez problemu bez demontażu tego rusztu

- trochę zabawy z jego wkładaniem i wyjmowaniem

- polecany, jak będzie używany od wielkiego dzwonu np. raz na m-c, ewentualnie w konkretnym okresie np. latem do przepalania na bojler

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.