Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ogrzać 25M2


krzybara13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, śledziłem różne fora i chyba nikt nie ma tak małego mieszkania jak my. W sumie 29m2 ale wydzieliliśmy łazienkę i zostało nam do ogrzania 25m2, gdybym założył że kuchnia się sama ogrzeje bo tam się gotuje i piecze a jest połączona z pokojem to zostają dwa pokoje po ok 13m2 i w tych pokojach mam zamiar powiesić grzejniki aluminiowe ok. metra długości, wmontować w nie grzałki elektryczne 600W lub 900W i zalać je olejem. Obawiam się jedynie kosztów i wydajności. na centralne w tej chwili nie mam pieniążków a poza tym piec to kolejny mebel. do tej pory używaliśmy piecyka na węgiel ale po remoncie kuchni zabrakło dla niego miejsca a i tak w sezonie trzeba było na ogrzewanie ok. 1000zł wydać dlatego tak sobie wykombinowałem że jeżeli ogrzewanie elektryczne miało by kosztować mnie 200 zł miesięcznie to dla mnie to oznacza ciepełko i czystość, jednak nie potrafię przeliczyć sobie jakiej mocy potrzebne mi grzałki, jak duże grzejniki, czy to się sprawdzi i ile to będzie kosztować bo wiadomo że grzałka non stop pracować nie będzie ale grzejnik też jak bojler trzymać nie będzie. Proszę fachowców o poradę , a może ktoś ma podobnie rozwiązane ogrzewanie i podzieli się doświadczeniem.

pozdrawiam

krzybara13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, śledziłem różne fora i chyba nikt nie ma tak małego mieszkania jak my. W sumie 29m2 ale wydzieliliśmy łazienkę i zostało nam do ogrzania 25m2, gdybym założył że kuchnia się sama ogrzeje bo tam się gotuje i piecze a jest połączona z pokojem to zostają dwa pokoje po ok 13m2 i w tych pokojach mam zamiar powiesić grzejniki aluminiowe ok. metra długości, wmontować w nie grzałki elektryczne 600W lub 900W i zalać je olejem. O...

Nie pisz, że łazienka to warta grzanialaugh.gif- jest akurat odwrotnie. Ale nie zaczynaj od końca!

Zacznij od obliczenia mocy strat pomieszczeń Twojego mieszkanka (okna+stropy+ściany) przy mrozie -20stC. Było o tym wielokrotnie na forum. Rozpatrując pomieszczenia kolejno będziesz miał pojęcie o mocach do zainstalowania w pokojach i łazience (jej bym dołożył 20%), bo kuchnia jeśli często w użyciu, to może dostać te 20% mniej.

A co do grzejników olejowych, to jeśli już - po co aluminiowe, i tak nie skorodują w tym oleju. Są przecież gotowe olejaczki produkcji dalekowschodniej. I radziłbym wówczas bezrurkowo - tylko elektryczne poł pomiędzy grzejnikami + termy przepływowe przy kranach, bez zbytecznego grzania ścian po drodze. Jeśli woda zakamieniona, to pojemnościowy mały(10-20l) bojlerek z dużą grzałką 4-5kW+termostat, i masz już coś na kształt przepływowca - przerabiałem to na sobie w to lato, prawie bez słońca.

Ale na poważnie, koszty grzania Cię czekają niewąskie! Jeśli dostaniesz 2 taryfy, to jeszcze musisz mieć przydział na tę moc zapotrzebowaną+oświetlenie+gniazda. Jak mury stare i grube (aby nie mokreohmy.gif), to można grzać w nocy-masz wówczas akumulator ciepła ceglany. Lepiej mieć 3fazy bo optymalne są wówczas obciążenia przewodów. A przydział tych -nastu kW będzie kosztował te dzieścia parę setek zł, zakładam oczywiście, że jest możliwość w przekrojach przyłącza. Tego już możesz dowiedzieć się bezpłatnie w elektrowni!

Opisz i narysuj to mieszkanko - to łatwiej będzie Ci radzićrolleyes.gif

PozdrA.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1000zł za węgiel np po 650zł tona, to ok 2600zł za prąd. Czyli ok 370 zł przez 7 miesięcy. Moim zdaniem potrzebny piec kaflowy.

 

Na piec kaflowy w naszym mieszkaniu nie ma miejsca.

 

Na pieco-kuchnię także nie.

 

Może trochę uparłem się na to elektryczne ogrzewanie, a to ze względu że prawdopodobnie w przyszłym roku postawię i podłączę wodny piec c.o. i dołączę grzejniki(takie mam plany jeżeli elektryczne okaże się za drogie)

jednak póki co chciałbym żeby było schludnie i wygodnie ale martwię się o koszty bo nie znam sprawy z praktycznego punktu widzenia. wiem że można to sobie łatwo obliczyć , ale nie potrafię sobie wyobrazić jak straty ciepła z grzejników będą się miały do załączania grzałki. (teoretycznie gdyby grzałki o łącznej mocy 1800W(2x900W) pracowały 4godz. ciągłej pracy na dobę to miesięcznie kosztowało by nas to 130zł

cały mój obwód cieplny to będą 2 grzejniki (pod każdym oknem jeden) nawet jeżeli miałoby nas to kosztować 200zł to i tak jestem za ale mogę się bardzo mylić i dlatego zależy mi na tym żeby to skonsultować z fachowcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mury mam grube na 60cm, a co do łazienki to do tej pory paliłem w kozie w kuchni w łazience nie było zimno( rysunek mieszkania wrzucę jutro ale to jak kwadrat podzielony na cztery części z czego górna prawa i lewa część kwadratu to pokoje a dolna lewa i prawa część to kuchnia i łazienka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na piec kaflowy w naszym mieszkaniu nie ma miejsca.

 

Na pieco-kuchnię także nie.

 

Może trochę uparłem się na to elektryczne ogrzewanie, a to ze względu że prawdopodobnie w przyszłym roku postawię i podłączę wodny piec c.o. i dołączę grzejniki(takie mam plany jeżeli elektryczne okaże się za drogie)

jednak póki co chciałbym żeby było schludnie i wygodnie ale martwię się o koszty bo nie znam sprawy z praktycznego punktu widzenia. wiem że można to sobie łatwo obliczyć , ale nie potrafię sobie wyobrazić jak straty ciepła z grzejników będą się miały do załączania grzałki. (teoretycznie gdyby grzałki o łącznej mocy 1800W(2x900W) pracowały 4godz. ciągłej pracy na dobę to miesięcznie kosztowało by nas to 130zł

cały mój obwód cieplny to będą 2 grzejniki (pod każdym oknem jeden) nawet jeżeli miałoby nas to kosztować 200zł to i tak jestem za ale mogę się bardzo mylić i dlatego zależy mi na tym żeby to skonsultować z fachowcami

1.Gdzie ten piec postawisz?-czym będzie opalany?

2.czy jesteś włascicielem tego mieszkania?

pozdr. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec co postawiłbym w piwnicy pod sobą bo mieszkanie mam na wysokim parterze ale żeby zaadaptować piwnicę na kotłownię to też nie jest takie proste.

mieszkanie jest własnościowe

 

Poczytaj ten wątek- " Piecokuchnia Z Bojlerem. " Instalacje CO i CWU Spartaccus

a w szczegulności wątek dotyczący budowy kotłowni w piwnicy.

Jeżeli chcesz to zrobić zgodnie z prawem, to w twoim przypadku najprosciej ,najłatwiej i ekonomicznie =PIECOKUCHNIA

Oglądałeś piecokuchnie?

Pozdr. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rzeczywiście te pieco-kuchnie wyglądają fajnie, mój dotychczasowy piec podobnie wygląda tyle że bez płaszcza, po prostu cyganek,,,,,, i wszystko było by super tyle że w kuchni mam jakieś 40cm wolnego miejsca, ale wymyśliłem jeszcze coś innego, otóż bojler 50-80L z grzałką el.(zamiast pieca), do niego podłączyć te dwa grzejniki pokojowe a obieg wymusić pompką. Myślę że 80L gorącej wody w izolowanym baniaku na trochę wystarczy, grzałka nie będzie się zbyt często załączać bo w końcu powrotem będzie wracać ciepła a może jeszcze gorąca woda do bojlera tak że w mieszkanku będzie cieplutko a i koszty znośne (TEORETYCZNIE)

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumie w czym tu tyle dewagacji --- walnij sobie jeden grzejniczek nogen i po sprawie. Jak pytałem o te grzejniki z pół roku temu to nikt merytorycznie poza kilkoma osobami nic nie doradził. Kupiłem i jestem bardzo ale to bardzo zadowolony. www.grzejniki-nogen.pl Naganiam na zakup:):) bo obiecałem że jak mi sie sprawdza to opisze na forum co niniejszym czynie.

 

 

całkiem ciekawa oferta tych grzejników nogen i na moją kieszeń, ale chciałbym wiedzieć jaką mocą i jaką powierzchnię pan ogrzewał i jaki orientacyjnie był koszt tego ogrzewania.

przypomnę że mam do ogrzania 2 pokoje po 12m2, z jakimi kosztami powinienem się liczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak beda działały u Ciebie w domu kolego to Ci nie odpowiem. Ja mam je w ośrodku wczasowym i jestem bardzo zadowolony - tj rachunki mniejsze w stosunku do ubiegłego roku o ok 40 % a prad przeciez podrożał pozatym u mnie może to sie ciut inaczej rozkładac bo jak turysta ma licznik przy grzejniku to też inaczej grzeje jak ma za ciepło zapłacić dla mnie w kazdym razie super. Maja tez je moi znajomi w starej kamienicy i tez mówią że good ale co i jak to Ci nie odpowiem nie wiem ile płaca ale podobno faktycznie taniej. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem ciekawa oferta tych grzejników nogen i na moją kieszeń, ale chciałbym wiedzieć jaką mocą i jaką powierzchnię pan ogrzewał i jaki orientacyjnie był koszt tego ogrzewania.

przypomnę że mam do ogrzania 2 pokoje po 12m2, z jakimi kosztami powinienem się liczyć?

witaj!

Odwiedz strone www.inproel.pl tam znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania.

Od siebie dodam ze piece dydamiczne mozna kupić za1/2 ceny-używane, mozna też wypożyczyć i sprawdzic czy taka forma ogrzewania ci odpowiada.

Jeden warunek- musisz mieć 2gą taryfę.

Jaką masz szansę na założenie taryfy 3-fazowej w tym roku?

Bez 2giej taryfy pozostaje ci przeproszenie się z kozą i ponowny jej montaż.

OGRZEWANIE BEZ 2GIEJ TARYFY TO MASAKRA -dla twojego portfela.

pozdr. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% jestem a w zasadzie zostałem przekonany do centralnego. znalazłem producenta który wykona mi piec na mój metraż za 900-1000zł , piec wyląduje w piwnicy. Trzeba będzie schodzić podkładać ale tak jednak będzie najtaniej, całość wyniesie mnie ok 2500zł

grzejniczki nogen zrobiły na mnie wrażenie ale ich cena też. 2 grzejniki 2215zł - oferta indywidualna

w castoramie odradzali mi olejowe żeberkowe a bardzo polecali konwektorowe zawieszane pod oknem po 2000W każdy. 2 grzejniki 430zł

centralne na bojlerze nie dało by rady bo grzałka 2000W nie nadążyła by podgrzewać przepływającej wody i w efekcie nie wyłączała by się.

podobnie było by z grzałką w grzejniku.

w sklepie facet za wszelką cenę chciał mi sprzedać akumulacyjny improel - 2 piece 5000zł

naprawdę łapałem się wszystkiego od piecyków naftowych włącznie (fajne,zgrabne,wydajne ale nafta droga)

za dwa tygodnie ruszam z pracami, wszystko wykonam sam więc jedynie poniosę koszty materiału, jak już centralne będzie hulać to napiszę jak się sprawuje bo obawiam się że będę miał zbyt małe odbiory i będzie się woda gotowała, ale zobaczymy.

Póki co serdecznie wam wszystkim dziękuję za porady.

pozdrawiam

krzybara13 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj ten wątek- " Piecokuchnia Z Bojlerem. " Instalacje CO i CWU Spartaccus

a w szczegulności wątek dotyczący budowy kotłowni w piwnicy.

Jeżeli chcesz to zrobić zgodnie z prawem, to w twoim przypadku najprosciej ,najłatwiej i ekonomicznie =PIECOKUCHNIA

Oglądałeś piecokuchnie?

Pozdr. henryk1953

 

 

Piwnicę mam na równi z gruntem i wchodzę do niej bezpośrednio z dworu a mieszkam na wysokim parterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.