Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Który Kocioł? Rodzina Junkers


steler

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

 

 

Stoję przed wyborem kotła na pewno będzie kondensacyjny, myślałem o Junkersie tylko nie wiem który czy Cerapur Acu z zasobnikiem warstwowym 42l czy Cerapur jednofunkcyjny + zwykły zasobnik, mieszkanie 140m2 podłogówka, 3-4 osoby, 1 łazienka. Myślałem także o Viessmanie Vitodens z zasobnikiem warstwowym ale on nie ma wyjścia na cyrkulację wiec odpada. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wziąć ołówek i policzyć i wybrać. Może jedna uwaga co do kotłów Vitodens. Z zasobniem ładowanym wartwowo występuje w dwóch odmianach 222-W z zasobnikiem 46l z regulacją pogodową lub stałotemperaturową bez możliwości przyłączenia cyrkulacji cwu. Oraz jako 222-F z wbudowanym 100l zasobnikiem ładowanym warstwowo lub 130l zasobnikiem wężownicowym ze sterowaniem pogodowym i w tej odmianie współpracują z cyrkulacją cwu. Jeżeli planujesz instalację solarną to ciekawym rozwiązaniem są kotły Vitodens 242-F (niestety dość drogie z instalacją solarną ponad 20 tys. zł).

Jedynym ograniczeniem jeżeli chodzi o stosowanie kotłów z zasobnikiem ładowanym warstwowo to twardość wody. Nie zaleca się stosowania takich urządzeń gdy twardość wody przekracza 20 st. dH , lub trzeba stosować zmiękczanie wody. Trochę mało piszesz o instalacji, ale wydaje się że optymalny będzie kocioł ze sterowaniem pogodowym, z obsługą 2 obiebów grzewczych i pompy cyrkulacyjnej cwu. Cennikowo trochę tańsze są kotły Viessmann (Junkers wymaga dokupienia sporej ilości urządzeń dodatkowych ) ale wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wodę jaką masz w wodociągu jak pisałem wcześniej jedynym przeciwwskazaniem do stosowania zasobnika ładowanego warstwowo jest "twarda woda". Co do cen, to sprawdź co wchodzi w skład dostawy, a co jest wyposażeniem dodatkowym. Wtedy można mówić o kosztach zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.