Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Bardzo Szybko Traci Temp


DARAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku miesiecy mam problem z piecem ,Pleszew 19kw eko-groszek.Piec w zeszłym roku chodził ok od jesieni bardzo szybko spada temp kiedyś czas pracy około 10min przerwa pół godziny było ok nawet w duze mrozy.Od jesieni nagrzewa sie około 15, 20 minut postój 7,8 minut czyli nonstop chodzi.Zmieniałem groszek od kilku dostawców brak reakcji,Stało to sie jak pamietam wyczysciłem filtr od wody przy pompie,pompa włacza sie dopiero przy 60 st inaczej piec nie moze osiagnac zadanej temp.prosze o jakieś wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało to sie jak pamietam wyczysciłem filtr od wody przy pompie,pompa włacza sie dopiero przy 60 st inaczej piec nie moze osiagnac zadanej temp.prosze o jakieś wskazówki

 

Czyli piec nagrzewa się do 60st i dopiero po przekroczeniu tej temperatury pompa zaczyna podawać do instalacji CO ogrzaną wodę? Jeśli tak to po chwili do kotła wraca mocno wychłodzona woda z instalacji CO i stąd krótki - tak mi się wydaje ale ekspertem nie jestem - czas pracy w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga. Też może to być powodem. Dla kotła najlepszym jest gdy chodzi na w miarę stabilnych parametrach. To,że długo dochodzi do zadanej temperatury przy pracującej pompie też może być spowodowane niska temperaturą powrotu. Kocioł przez taką pracę nie może uzyskać stałych parametrów i po włączeniu pompy do kotła napływa bardzo chłodna woda i kocioł jest bardzo rozchwiany. Obniż temperaturę pracy pompy i jakiś czas poczekaj aż warunki pracy kotła się ustabilizują (może to potrwać od godziny do nawet kilku godzin). Kocioł przy napływie zimnej wody musi chodzić na dużej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jesli pompa chodzi cały czas temp nie dochodzi do 60s nawt reznie wrzuciłem goszku na palenisko a temp wzrast 2,3 st i wszystko podawanie czesto to niedopalenie sie groszku

 

Z własnego doświadczenia:

 

Gdy piec miał problem z dojście do ustawionej temperatury winne było zbyt niskie podawanie węgla.

 

Gdy piec (Pleszewski KMB) zostawiał niedopalony węgiel z jednej strony nieco zwiększyłem nadmuch (miałem bardzo nisko na 2/13 powiększyłem na 5/12) ale poprawa zauważalna nastąpiła po oczyszczeniu palnika z poziomu popielnika. Musiałem odkręcić nakrętke, zdjąć metalowe dno i wówczas wysypało się ze środka sporo popiołu który zaburzał nadmuch. A tak ogólnie to ekogroszek za 680zł niedopalał się paskudnie za to ekogroszek za 760zł wypala się do proszku.

 

IMHO albo za małe podawanie albo co możliwe zanieczyszczony ruszt i stąd nie wypala wszystkiego. Dodam iż mój piec po niecałym roku ciągłej pracy zaczął właśnie mieć problemy z niedopalaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga. Też może to być powodem. Dla kotła najlepszym jest gdy chodzi na w miarę stabilnych parametrach. To,że długo dochodzi do zadanej temperatury przy pracującej pompie też może być spowodowane niska temperaturą powrotu. Kocioł przez taką pracę nie może uzyskać stałych parametrów i po włączeniu pompy do kotła napływa bardzo chłodna woda i kocioł jest bardzo rozchwiany. Obniż temperaturę pracy pompy i jakiś czas poczekaj aż warunki pracy kotła się ustabilizują (może to potrwać od godziny do nawet kilku godzin). Kocioł przy napływie zimnej wody musi chodzić na dużej mocy.

pompa ma trzy biegi jaki tryb jest nalepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest ten który pozwala na nagrzanie najdalej oddalonego grzejnika od pieca :huh: .Ja bym zaczął od I biegu. A masz zawór 3 lub 4 drogowy w instalacji. Woda nie nadąża się nagrzać w piecu.Wyczyszczony filtr i zwiększony przepływ.Długość przerwy nie zależy od węgla,szybkość dochodzenia do temperatury to i owszem.Zwiększenie częstotliwości przedmuchów to trochę trudno w 7 min zmieniać.Podsumowując -zacząłbym od regulacji przepływu.Ale mróz robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

u mnie były podobne problemy dlatego napiszę co u siebie zrobiłem

 

Piec Heiztechnik 17KW, sterownik Foster Menuet

 

zmieniłem podawanie groszku - 5s podawanie/25s przerwy (jak takie mrozy są)

nadmuch mam na 4 w skali 0-24

co 5minut pompa się załącza na 30s

nastawa pieca 60 stopni i temp załączenia pomp także (wtedy jak spada temp po załączeniu pompy gdy woda wraca chłodniejsza z układu to nie spada za nisko, poza tym te co pięciominutowe "strzały" wody z pieca nie powodują tak wyziębienia grzejników). Jak temp zał pomp była niższa to w układ szła wiadomo chłodniejsza woda, jeszcze bardziej chłodna wracała i ciągle grzał piec i nie mógłł osiągnąć temp zadanej bo nie mógł ogrzać domu

 

jak narazie nie jest źle 170m do ogrzania (z garażem) i średnio wyszło od listopada 25kg/dobę, wiadomo teraz więcej)

ale sporo trzeba się w kotłowni nasiedzieć

na wiosnę zamontuje zawór 4d bo z tego co ludzie piszą to dobry zakup wydaje się być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problem tkwi w przerywanej pracy pompy. Kiedyś u siebie próbowałem ten wariant i powiem szczerze, że jak pompa chodzi przez cały czas, piec lepiej łapie temperaturę. Ale - tak jak wszystkie nastawy, wnioski najlepiej wyciągać po jednej dobie. Gdy kiedyś próbowałem pewnych ustawień okazało się, że nocą temp. spadała i piec spalał więcej – co nie było adekwatne do nastawów.

 

Natomiast poprzedniej zimy do obecnej nie da się porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

 

Mam problem z szybkim spadkiem temp.kotła metal fach sterownik fuzzy logic 310rc

Kocioł przy tych temp. Na dworze trzyma tylko 20 min, to co będzie przy mrozach

zawór 3D ustawiony na 4 temp. W domu 20 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.