Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanie. Między ogrzewaną podłogą a rozdzielaczem jest różnica w wysokości około 1.70 cm. Odpowietrzniki są ale przy rozdzielaczu. Pompka osobna do podłogówki jest przed rozdzielaczem.Podłogówka nie działa wink.gif .Na mój chłopski rozum to jak na dole zrobi się poduszka powietrzna to za cholere tego pompka nie przepcha ale mój pseudo instalator twierdzi że przepcha. wink.gif Proszę o podpowiedż czy mam przenieść rozdzielacz powyżej poziomu podłogi żeby można było ją odpowietrzyć czy zamontować jakiś osobny odpowietrznik na samej posadzce ogrzewanej. Z góry dziekuję za odpowiedż.Pozdrawiam

post-10527-1255198638_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie siwiej. Ja miałem też problem z podłogówką. Instalacje robiłem sam wiec pretensje mogłem miec tylko do sienbie. U mnie pompa jest jakieś 1.8 m nad podłogówką i rozdzielaczem wiec sytuacja podobna. Przy pierwszym uruchomieniu grzejniki zagadały od razu a podłogówka ciągle zimna. Dwie godziny walczyłem zeby ją odpowietrzyć.

Pompa na trzeci bieg i na rozdzielaczu z powrotu odkręć jakiś korek niech wyleci pare litrów wody i przy okazji powietrza. Teraz chodzi bez problemow.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to pajęczynka którą stworzył.Chyba osiwieję ;)

 

mnie rece na tym forum juz dawno opadły teraz to juz .......

teraz kolejny cios

co moge podpowiedzieć- wywal te zawory na belce i zamontuj tam odpowietrzniki ,jak po tygodniu pracy sie nie ustabilizuje to niestety trzeba bedzie to zrobic tak jak trzeba

a tak z ciekawości gdzie to tak sie montuje w jakiej miejscowości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAhman z wodzisławia. Chyba robił z tego co mu w torbie z częściami zalegało.Wziął część kasy i Zostawił mnie z tą plątaniną,po tym jak po trzeciej wizycie grzecznie zapytałem czy sobie z tym poradzi czy mam wezwać jakiegoś lekarza do tego.Tyle go widziałem, a zima tuż tuż ;) Robił u teścia, z rozmowy wynikało ze 10 lat w tym siedzi. Teściowi działa więc go wziąłem . Ale teść miał nowy domek a u mnie trzeba było sie wpiąć w starą instalację i tu już nie dał rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie są dwa obwody,chyba bez przeniesienia rozdzielacza się nie da.

AAAA gość zamontował mi coś takiego jako odpowietrznik????

Witam . najlepiej by było ,gdyby Ci się udało gdzieś na petlach zaprasować trójnik i podłoczyć do niego odpowietrznik , ale najpierw spróbuj poprostu przelać każdą petle ,podłączając do jednej belki węża z wodą a do drugiej belki kawałek węża którm wyleci całe powietrze z podłogówki , pamiętajac aby po przelaniu pierwszej pętli zakrecić ją zanim bedziesz przelewał drugą pętle no i obowiązkowo tak jak Ci koledzy już mówili zmień te odpowietrzniki na jakieś automaty .pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
nawet jesli jedorazowo przepcha to zaraz sie papcha powietrzem

 

I to jest racja, nie ma co dyskutować , instalacja podłogowa w/g mnie została wykonana nieprawidłowo (chyba że zamysłem instalatora .... była praca grawitacyjna:) )..... to żart.

 

Rozdzielacze powyżej poziomu podłogi ogrzewanej, jeśli instalacja otwarta to odpowietrzenie przed pompa najlepiej grawitacyjne ( odpowietrzniki ? mam wątpliwości ) jeśli zamknięta to nie ma wyjścia odpowietrzniki .

 

Podłogówkę budowałem sam, sześć sekcji około 450mb rur, dwa odpowietrzniki na rozdzielaczach (nigdy nie używane) 0.8 metra nad podłogą, pompa, odpowietrzenie grawitacyjne (zbiorniczek ok 5 litrów), i to wszystko. Od uruchomienia w 2001 roku instalacja nie odpowietrzana, po napełnieniu i uruchomieniu pompy odpowietrzenie nastąpiło samoczynnie może w ciągu ????? godziny pracy?, pracuje idealnie jako jedyne ogrzewanie kondygnacji (70mkw.) z dużym nadmiarem ciepła , ŻADNYCH PROBLEMÓW itp.

 

Szanowny kolego , przykro jeśli tak sie stało, ale nie masz wyboru jak przebudowa instalacji do że tak powiem "właściwości fizycznych obiegu" , pozdrawiam i życzę dobrych efektów.

 

Bogdan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z bardzo prawidłowego kolego Czarny gdyż to TZM i pompa podłogówki decyduje ile pobrać ciepłej wody z pieca a ile mieszać w podłodze. Przy temp. pieca poniżej temp nastawionej na TZM obieg podłogówki pracuje jak każdy inny pompowy- pobiera z pieca ciepłą a wyrzuca na powrót zimną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zapowietrzanie instalacji podłogowej to problem. Większym jednak jest zabezpieczenie kotła. Oglądam zdjęcie i nie mogę się dopatrzyć rury wzbiorczej do naczynia otwartego - jeśli układ otwarty; lub układu schładzającego, naczynia zamkniętego, zaworu bezpieczeństwa - jeśli jest to układ zamknięty. Podejrzewam, że jest to jednak układ otwarty, zatem brakuje rury łączącej BEZPOŚREDNIO i BEZ ŻADNYCH ZAWORÓW kocioł z naczyniem wzbiorczym. I to jest problem, bo np. przy zaniku prądu może nastąpić zagotowanie kotła; na grawitację zbytnio bym przy takiej instalacji nie liczył... I to jest problem, który hydraulik MUSI poprawić, bo na to są odpowiednie przepisy, a przede wszystkim zdrowy rozsądek.

Jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe, to przy układzie otwartym zazwyczaj dochodzi do jej permanentnego zapowietrzania. Musi nastąpić szczególny zbieg okoliczności, żeby tego zjawiska uniknąć, a w tym przypadku jest dokładnie przeciwnie. Docelowym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie wymiennika ciepła na obieg podłogowy, tak by odizolować go od reszty instalacji otwartej (grzejnikowej) . Rozwiązanie drogie, ale skuteczne, choć i wtedy początkowe odpowietrzanie takiego układu będzie zajęciem żmudnym (co opisuje pan Tomek).

Można próbować bez wymiennika, zakładając separator powietrza przed pompą (zrobi dobrze całej instalacji). Montowanie odpowietrzników automatycznych na pętlach grzewczych może nie dać rezultatu (wymagają do działania nadciśnienia), jeśli więc naczynie wzbiorcze nie jest co najmniej na wysokości 5m od poziomu posadzki z ogrzewaniem podłogowym - zadziałają niechętnie. Chyba już lepszy efekt dałyby odpowietrzniki ręczne....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 9 miesięcy temu...

Witam mam podobny problem ale na szerszą skalę, belki są umieszczone pod ogrzewaną podłogą, nie było innej opcji z racji że inwestor chciał wszystko pochować w podwieszanym suficie. Belki po 9 obwodów pracujące na 2 pompach non stop się zapowietrzają i wygląda to tak jakby pompa z powrotu generowała próżnie i zasysała powietrze z automatycznych odpowietrzników. Zastanawiałem się nad domontowaniem dodatkowego naczynka przelewowego na pionach od podłogówek.  
tutaj taki ogólny szkic, wszystkie pomieszczenia w tym samym układzie co ten w lewym górym rogu. 
post-60509-0-76593100-1416779051_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie rece na tym forum juz dawno opadły teraz to juz .......

teraz kolejny cios

co moge podpowiedzieć- wywal te zawory na belce i zamontuj tam odpowietrzniki ,jak po tygodniu pracy sie nie ustabilizuje to niestety trzeba bedzie to zrobic tak jak trzeba

a tak z ciekawości gdzie to tak sie montuje w jakiej miejscowości ?

Kolego automatyk, nie tylko Tobie ręce opadły.........

To jakiś koszmar i mało radosna twórczość jakiegoś psychopaty!

Gołym okiem widać, że to się kupy i zasad nie trzyma! Jakiś projekt tej instalacji był robiony? Choć na kartce papieru w kratkę?

Tu to tylko fleksa i zbudować tą instalację od nowa, zgodnie z zasadami i przede wszystkim bezpiecznie!

Masakra z takimi "fachowcami"! Serdecznie współczuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

 

Problem z zapowietrzona podłogówka ;)

 

Wiem ze mam jakoś odpowietrzyć na przewodzie albo śrubunku ale dość lakonicznie mi to mechanior opisałl.

Proszę o wytłumaczenie krok po kroku; każdy ruch co zakręcić, co odkręcić itd.

Patrząc na zdjęcie to u góry na wejściu /czerwona kropa/  alu-pek z lewej to wyjście na kaloryfer do łazienki z lewej wyjście na podłogówkę

Analogicznie na dole to powroty ; a ten trzeci to dojście ze zbiornika wyrównawczego

 

Pompa /Grafena/ jest przy piecu na powrocie ; jak jest ustawione na 3 to lekko grzeje..

Proszę o wytłumaczenie łopatologiczne tzn 

1. Pompkę ustaw na 3

2. Zamykasz zawór  ten i ten;)

 

Z góry dziekuję

post-62375-0-09812600-1424629743_thumb.jpg

Edytowane przez Damianos78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.