Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szadza W Kotle Ds


kasop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu taj nowy i trochę się znam na procesie spalanie. Chciałbym was prosić o pomoc w sprawie sadzy w kotle ds.Mój kocioł to kocioł ds moc, nie wiem,rozmiar rusztu 20 na 16 po zmniejszeniu producent nie znany. Ogrzewam 100m2 nieocieplone spalam 1.5 tony węgla i 10mp drewna.Palę węglem 32. Mój problem polega na tym że jak pal się węgiel to z komina leci czarna smużka i wymiennik, zarasta czarną sadzą.Powietrze podaje przez drzwiczki zasypowe inaczej kopci jak parowóz. Dołem powietrza podaje tyle aby żar świecił na biało gdzieś około 0.6 cm. Dysz do palnika ma wymiary 10 na 10 cm. Niezależnego pw w palnik brak. Co mam zrobić a by w wymienniku nie było sadzy tylko sam biały popiół. Nawet jak jest powietrze na max to jest sadza.Nieraz widać pomarańczowe końce płomienia w wymienniku ciepła. Przy drewnie sadzy brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że przy paleniu wilgotnym opałem ( trot gałęzie liście) dymu z komina brak i sadzy brak czyżby za dużo kaloryczny węgiel, przewymiarowy kocioł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węgiel do ds-a powinien być płomienni czyli 31,2 i nie powinno być problemu  ja na razie mam podobnie paląc mocnym węglem z Wujka i Wesołej ale mieszam ze zrębkom i jest lepiej  teraz przy obecnych temp spalam drewno z 2013r i brak jest sadzu tylko trochę popiołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie administratorze forum dlaczego pan banuje bez podania przyczyny.Jeżeli tak dalej będzie to na forum będzie z 2 miliony kąt. Nie można napisać więcej niż 3 posty w swoim temacie bo ban.Zarejestrowałem się bo myślałem, że ktoś mi powie jak się pozbyć sadzy ale nie.

Proszę napisać który punk regulaminu złamałem ????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet dostał kolega odpowiedź że ma przewymiarowany kocioł, ale jakby grochem o ścianę...

 

Zmniejsz powierzchnie rusztu co najmniej 6cm z każdej strony najlepiej blachą, zrób bardziej prostokątny palnik np 15/5 zamiast 10/10. Dalej testuj i kombinuj, nikt tu gotowego rozwiązania do Twojego pieca noname nie ma!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie administratorze forum dlaczego pan banuje bez podania przyczyny.Jeżeli tak dalej będzie to na forum będzie z 2 miliony kąt. Nie można napisać więcej niż 3 posty w swoim temacie bo ban.Zarejestrowałem się bo myślałem, że ktoś mi powie jak się pozbyć sadzy ale nie.

Proszę napisać który punk regulaminu złamałem ????????????

Proszę używać konta mtdeusz. Konto to (o czym informowałem za pomocą prywatnej wiadomości oraz tutaj) jest w trybie moderowanym ze względu na uporczywe pisanie nie na temat. Oznacza to, że posty będą się ukazywały po zatwierdzeniu przez moderatora.

 

Natomiast każde kolejne konto będzie banowane ze względu na punkt 2 regulaminu: "Uczestnictwo w Forum wymaga rejestracji. Osoba, która poprawnie wypełni formularz rejestracyjny oraz aktywuje swoje konto to Użytkownik. Jedna osoba może mieć jedno konto Użytkownika." - o tym także informowałem w prywatnej wiadomości.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok teraz już wiem. Tak to jest kocioł dolno spalający a to reszt ma mieć 4 na 10 tak. Wreszcie do mnie dotarło,że mam prze wymiarowy kocioł. Jak tu u was jest że 2-3 mm powietrza i nie kopci. Jak węgiel nałożę na biały gruby żar to nie ma sadzy,co zrobić by utrzymać ten żar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się ,że do tak kalorycznego węgla powinna być dmuchawa,nie zauważyłem abyś o niej wspominał.Może być za mało powietrza i opał się nie dopala.Przy kotle ds paliwo pali się tylko na ruszcie/niewielka część/ nawet przy podawaniu powietrza od spodu,reszta stopniowo opada międzyczasie się ogrzewając,nie powinno kopcić jak w górniaku.Na Twoim miejscu spróbowałbym wariantu z dmuchawą i sterownikiem lub węgiel 28mj.Nawiasem mówiąc mam używany ster i dmuchawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Powietrze podaje przez drzwiczki zasypowe inaczej kopci jak parowóz. Dołem powietrza podaje tyle aby żar świecił na biało gdzieś około 0.6 cm. ....

Skoro podajesz powietrze przez drzwiczki zasypowe, to może rozpalić się cały zasyp - nie dziwie się że dymi. Zamknij to powietrze i podaj od dołu. Jeśli nie masz powietrza wtórnego to odgrodź np. kawałkiem szmotki koniec paleniska, tak aby powstała dziura przez ruszt, przez którą powietrze będzie się dostawało wprost do komory spalania.

W kotłach Junkersa ta szczelina jest za duża i ją przytykają, przeszukaj kilka ostatnich stron tego wątku to zobaczysz o co chodzi: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/352-junkers-supraclass-lub-dakon-dor12-buderus-logano-s111/page-72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysuj przekrój twojego kotła i zaznacz gdzie są kanały dolotowe powietrza inaczej pewnie nic z tego nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.