Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Boilerem Dwupłaszczowym


PawelGodziszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od dwóch dni mam problem z bojlerem Problem jest taki, ze kiedy piec przełączy się na grzanie wody w boilerze, chwilę woda będzie krążyła i wtedy zaczyna się przelewać woda przez odpowietrznik, który jest na zasilaniu płaszcza wodnego. Dodam, że pompa jest na wyjściu płaszcza wodnego ustawiona na 1. Dorzucam schemat odręczny instalacji. Zaznaczyłem tylko najważniejsze elementy moim zdaniem. W razie potrzeby udostępnię więcej informacji. Dodam, że wcześniej nic się nie działo. Za wszelkie informacje z góry dziękuję.

 

 

post-66350-0-79142100-1457863262_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

... ponieważ bedzie zasysać powietrze przez odpowietrznik automatyczny. Pompa winna być na tym pionowym kawałku rury narysowanego obok naczynia przeponowego. Będzie się sama odpowietrzać. Przed pompą filtr a za nią zawór zwrotny z metalowym grzybkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na powrocie przed pompą jest filtr, a za nią zawór zwrotny i odpowietrznik automatyczny. Czy to też źle? I dziwne bo działało i nagle lipka. A dokładnie stało się to jak pusciłęm ogrzewanie na kaloryfery. Wcześniej grzałem tylko podłogówką bo maluję pokoje i kaloryfery miałem pościągane. Pytanie może się tak dziać jak jest mało wody w układzie bo jak sciągałem kaloryfery to trochę wody upuściłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Źle ponieważ odpowietrznik automatyczny nad zbiornikiem jest po stronie ssawnej pompy i będzie się on na chwilę otwierać gdy wystąpi podciśnienie.

Woda ma być wtłaczana do płaszcza a nie z niego wysysana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Digitrax

Odpowietrznik tam być musi, ponieważ to najwyższy punkt tego obiegu. Jak wymienisz go i zostawisz pompę na powrocie to sytuacja obecna wróci jak bumerang, ponieważ nie są to wskazane warunki pracy dla odpowietrznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a usunięcie odpowietrznika coś da. 

 

Zakręć go i sprawdź co się będzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Otrzymałeś dobre rady (Automatyk-post 2, Digitrax- post 5), nie ma innej koncepcji. Od siebie dodam to; odpowietrznik w tym miejscu musi być- jeśli tak, to pompa musi być na zasileniu. Żeby to zrozumieć trzeba znać zasadę działania odpowietrznika. Ostatecznie jak nie chcesz przekładać pompy-to przed odpowietrznikiem możesz dać zawór,który musi być zamknięty w czasie pracy pompy. Wtedy odpowietrzanie staje się ręczne, a nie automatyczne i tylko w czasie postoju pompy-poprzez otwarcie zaworu na kilkanaście sekund. Coś za coś wybór należy do Ciebie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.