Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozbudowa Zbiornika Na Pellet


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam pytanko moze ktos ma pomysl na rozbudowe zbiornika na pellet albo podajnik ,ktory bedzie podawal z wiekszego zbiornika do tego co posiadam(295ltr)oczywiscie podajniki za 8tys.zl nie wchodza w rachube

ostatni pomysl jaki ja mam to zwiekszyc pojemnosc poprzez rozbudowe plytami osb

podstawa pozostaje zbiornik powiekszony na boki i do gory

dzieki z gory za poradypost-33204-0-88806000-1457553640_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz stworzyć większy zasobnik (skrzynie pakę czy cuś temu podobne) z którego pellet będzie podawany do tego mniejszego z obrazka, to może warto pomyśleć żeby paliwo szlo bezpośrednio z tego dużego do palnika (po co przelewać z większego do mniejszego)

silos_cennik.jpg

z Twojego obrazka nie widać za bardzo jak jest "zorganizowane" podawanie w tym zasobniku

może coś jak na moim obrazku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Taki sam podajnik jak na Twoim obrazku

ja dokladnie o takim samej rozbudowie myslalem

tylko ze pojemnosc tego zbiornika zmiejsza sie przez te skosy na dole

i wtedy rura podajnika musi przechodzic przez zbiornik

ale nie ukrywam ze ta opcja jest najszybsza do zrealizowania i najtansza(plyty i kantowki juz mam po ostatniej budowie)

ten zbiornik co chcialem zrobic osobno jako wiekszy wymagal by podajnika ale za to rozmiary moglbym zrobic takie

ze pellet ladowany bylby raz na rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wystarczy dopasować dłuższa rurę i dłuższa spirale podajnika (napęd powinien sobie poradzić z dłuższą droga podnoszenia :)

co do napełniania raz na sezon, to na pewno opłacalne było by kupowanie peletu luzem (taniej)  sztyc marzeń to dostawa z rozładunkiem bezpośrednio do zbiornika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duży zasobnik, jak najbardziej, ale pomieszczenie musi być suche a paliwo zabezpieczone przed wpływem wilgoci z powietrza.

Np ja w lecie nie zasypuję całego zasobnika, gdyż pellet łapie wilgoć i robi się gąbczasty, przez co gorzej się  rozpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie zimy jest suchutko ale w lecie to faktycznie chlodniej niz na zewnatrz przez co pewnie wilgotniej,napewno zrobie zamkniety zbiornik ,maksymalnie wysoki pod sufit,otwor do wrzucania pelletu z boku njawyzej jak mozna aby byla mozliwosc wsypania worka,bedzie napewno Problem bo ostatnie worki bede musial rozgarniac jakas lopatka do przodu,co do rury podajnika sprobuje najpierw moze uda sie z ta co mam teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8k pln to chyba z palnikiem i zapasem peletu na kilka lat :D

mój googiel znalazł mi 2 metrowy kompletny podajnik za trochę ponad 600 pln

 

spirala powinna raczej być przez cala długość rury (jakoś musi to być połączone z motoreduktorem)

 

dpp_0023_1_2.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troche się nie zrozumieliśmy :)

ten pneumatyczny podajnik to raczej do kotłów o dużo większej mocy niż "domowe piekiełko" (padwanie z silosu znajdującego się poza kotłownia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z producentow podaje ze ten podajnik rurowy(ten za 600zl)pracuje w kazdej pozycji od poziomej poczawszy

i teraz gdyby ten podajnik polozyc poziomo ,rure naciac po dlugosci tak aby mogl pobierac pellet

to czy da rade wtlaczac pellet w ta rure gietka do gory na wysokosc 1,5m?

calkowita dlugosc tej rury bylaby tak na oko maks.2,5m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia czy spirala da rade wypchnąć pelet na taka wysokość, wiele zależy od oporów w tej wznoszącej się rurze (czy motoreduktor z silnikiem i spirala pokonają ten opór)

są tez trochę droższe metalowe podajniki ślimakowe ~~9xx pln (tylko ze w takim trudniej będzie zmienić kierunek podawania na "kierunek od motoreduktora") zmiana kierunku podawania wydaje się być niezbędna żeby łagodnie zmienić kierunek przepływu z poziomego na wznoszący   :) ten oryginalny króciec ma ułatwić spadanie opalu a nie wypychanie go do góry :P

 

jeśli uda się podać pelet na ta wysokość, warto się zastanowić jak on będzie wyglądał (czy się nie pokruszy) i jaka będzie sterowalność dawki paliwa (podając bezpośrednio do palnika)

 

jeśli użyłem jakichś skrótów myślowych to przepraszam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez moze byc ze ta spirala nie da rady wypchnac pelletu i bedzie go mielic w rurze

to musial by byc Taki slimak jak jest w kotlach na groszek co by wtlaczal ze tak powiem na chama :) pellet w rure 

ja nadal mysle o przesylaniu pelletu z duzego zbiornika do tego oryginalnego co mam

to wszystko ze wzgledu na budowe kotlowni oraz umieszczenie kotla oraz oryginalnego zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytalem tego sprzedawce czy jest wstanie zrobic Taki podajnik zeby pracowal w poziomie i tloczyl pellet do gory,to by musiala byc rura okolo 1m dlugosci od gory z nacieciami przez ktore pellet wciagany byl przez slimaka ale czy pchnie w gore?zobaczymy co odpisze producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.