Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozpalanie Się Całego Zasypu


mtdeusz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam kocioł ds xxx 15 kw zrobiłem w nim palnik szamotowy bo wcześniej miał 20 kw ,ogrzewam 100m2 izolacji brak, powietrze podaje przez zasyp bo inaczej kopci niemiłosiernie ,ale przez zasyp jak podaje powietrze to na weglu troche kopci i produkuje tony sadzy , planuje zrobić palnik peti 3 generacji. Ale wracając do problemu to muszę chodzić co 2h i dokładać bo jak nałże cały zasyp to gotuje woda się , tylko z pruchna temperatura nie szaleje.

Przepraszam za interpunkcje i ortografie piszę z telefonu. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jak podam powietrze z popielnika to idzie blisko rusztu pionowego i płomienie idą na zasyp i wszystko się pali i kopci palnik mi huczy tylko jak dam powietrze przez zasyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś zacząć od jakiegoś schematu kotła oryginalnego z zaznaczonymi Twoimi przeróbkami, bo nikt tu wróżką nie jest i nie wie w czym palisz. No i te 15kW na 100m - chyba że masz ściany ze słomy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, dodaj schemat ,jakieś fotki,może coś zaradzimy. Teraz wychodzi na to iż musisz mieć w komorze zasypowej cug,do góry. Nie masz przypadkiem szczeliny jakiejś na górze,łączącej się z kanałem dymnym ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz za duży kocioł i tyle. Jak na próchnie jest dobrze to pal próchnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj,czytaj,wyciągaj wnioski. Wszystko już tutaj było napisane na tym forum. O sposobach na zmniejszanie rusztu ,czytałem tutaj parę tematów. 

Trochę złą drogą idziesz. Liczysz że ktoś da Ci gotowe rozwiązanie które będzie idealnie sprawować się w twoim kotle. To tak nie działa, może mając fabryczny kocioł ,który ma paru użytkowników, można dowiedzieć się gotowych rozwiązań,lecz mając no name piec. nie oczekuj gotowych rozwiązań. 

Poczytaj ,zastanów się jak możesz zdobytą wiedzę wykorzystać w twoim kotle. Postaraj się sprawdzić to w praktyce. Nie działa,zastanów się czemu ,co jest nie tak ,wyciągaj wnioski i staraj się poprawić błędy. My Cię naprowadzamy na dobrą drogę,resztę musisz sam uskutecznić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc zmniejszyłem ruszt i dobrze się węgiel palił ale dziura od palnika się zapchała, co zrobić aby się nie zapychała i jak palić na takim ruszcie drewnem, intensywnie się wiesza i temperatura 50 stopni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z sadzą jak palę węglem, wymiennik się robi czarny, przy drewnie nie ma tego problemu , a przy mokrym to całkowity brak  sadzy. Powietrze podaje przez zasyp może w tym jest problem???  Ta sadza to może powstaje że płomień kończy się wymienniku, co zrobić aby się nie kończył w  wymienniku a w palniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może denaturatu podlać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Mtdeusz ze szkicu wynika, że masz za duży ruszt do węgla.

Kocioł prawdopodobnie został zaprojektowany dla drewna. Poszukaj w temacie o dakon dor i klonach, tam koledzy przerobili 20 kW-towego na mniejszy.

Twój ruszt ma wymiar wg zdjęć z cegłami około 34x26cm ? co daje moc z rusztu około 22kW

Po włożeniu cegieł masz 28x23cm ? co odpowiada około 16kW dla węgla płomiennego.

Z tego co widać na zdjęciach to totalna prowizorka, ale rozumiem, że to eksperyment.

Wg mnie brakuje Ci podawania powietrza wtórnego. Powietrze, które podajesz przez zasyp, "robi" za wtórne i skutkuje to rozpalaniem całego zasypu czyli za dużo węgla pali się jednocześnie a brakuje powietrza do dopalania w palniku.

Zaślepiłeś ruszt za przegrodą? Tak wynika ze szkicu - może tam spróbuj podać powietrze wtórne spod rusztu.

Ja mam różne doświadczenia z przerabianiem kotła GS na DS ale nigdy nie udało mi się osiągnąć zadowalających rezultatów zawsze dymi - choć mniej niż GS. Podaj jakieś wymiary na szkicu. Co z ciągiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przestawiasz się na węgiel albo drewno zdecyduj się.

Przy paleniu węglem, bez podawania drugiego  powietrza będzie dymić. Na początek spróbuj ograniczyć ruszt do 10 -12 cm mierząc od przegrody pionowej w stronę drzwiczek. Możesz położyć cegłę lub blachę. Ten otwór który u Ciebie robi za palnik u mnie ma około 100cm2 i wtedy najlepiej spala przy ruszcie 14x26cm. Ja podzieliłem ruszt na przegrodzie i powietrze wtórne podaję spod rusztu do pionowego kanału.

Ile kg węgla na godzinę spalasz przy obecnych wymiarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.