Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienia Instalacji


szach11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie długo czeka mnie ustawienie całej instalacji grzania. Uruchamiać mi będzie pewnie wszystko instalator ale chciałbym już coś wiedzieć i ewentualnie podpowiedzieć kilka ustawień. Jeśli chodzi o dom to z obliczeń na cieplowlasciwe.pl  wychodzi zapotrzebowanie na około 3,8 KW dom około 114 m2  cała w ogrzewaniu podłogowym rurki co 10 cm.

Chciałbym wszystkie ustawienia co do mocy CO , startową i maksymakna ustawić na 3 KW. Wszystkie rotametry rozkręcić na maks przepływ i ustawić minimalną krzywą grzewczą. Jeśli piec dojdzie do ustawionej na termostacie temperatury, obserwując temperaturę w pokojach będę skręcał poszczególne pętle gdzie za gorąco. Niewiem tylko co jeśli piec nie będzie mógł dojść do zamierzonej temperatury czy mam zwiększyć moc czy podnieść  KG ?

Czy ogólna logika postępowania jest dobra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby  cokolwiek podpowiedzieć to jeszcze potrzebna jest wiedza  czym będziesz grzał czy grzałki czy pompa ciepła czy co bo te 3kW  to naprawdę trzeba precyzyjne sterować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ustawiasz na mieszaczu max temp 38st min temp 15st wpływ pomieszczenia miedzy 5-10st i dobrze skalibrować regulator pomieszczeniowy żeby pokazywał dokłądnie i tyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.