Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Ekogroszek -Pytania Laika


biper78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje pieca do ogrzania nowego domu na ekogroszek ( ewentualnie drewno) z podajnikiem ślimakowym. ( pisałem już na innym forum ale zauważyłem  że jest tutaj wiecej osób)

Jestem początkujący i dla niektórych z Was moje pytania będą śmieszne.

W moim mieście rodzinnym raz w tygodniu na giełdzie sa producenci pieców z Pleszewa -a jako że w moim regionie mówi że są najlepsi to udałem sie do nich po poradę.

Na samym początku jedyną różnicą jaka rzuciła się mi w oczy to kolor -wg mnie wszystkie takie same. Następnie okazało się ze potrzebuje piec o mocy od 19 do 25 KW. a wg strony http://cieplowlasciwie.pl/wynik/184w około 6. Nie wiem skąd taka różnica czy coś źle obliczyłem ( podobno większy jest lepszy)? Nie znam się na piecach, ale każdy z nich zachwalał swój produkt ( producentów było około 10) -a to że podajnik obrotowy jest lepszy niż kwadratowy, czy też jakaś ekoenergia, ze ślimak stalowy jest lepszy niż żeliwny i na odwrót, ze maja jakis nowy typ ślimaka , ze spawy są na zewnątrz, czy też że jest wygięty z jednego arkusza blachy, ze wydajność spalania wynosi 90% lub udzielaja 5 lat gwarancji.. Niektórzy chwalili się ze istnieją juz 65 lat. Usłyszałem od jednego ze regulator pokojowy jest do niczego ponieważ on steruje tylko praca pompy i dlatego najlepiej sterować termostatem przy grzejniku. Nie wiem co to ruszt wodny  i czy jest potrzebny, o sterownikach i ich rodzajach nie wspominając

 

Jakie sterownik są dobre ( nie potrzebuje zarządzania za pomocą sms czy internetu)

Czy możecie pomóc na co zwrócic uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik Skzp-02 poczytaj na yu tube sa filmiki i tu na forum tez duzo o nim jest, poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam prosze o pomoc dom 120 m2 dół 50 m2 podłogówka pietro 10 m2 podłogówka dach ocieplony piana 20 cm sciany 24 beton komorkowy plus 15 styropian baniak na wode 180 l wynik z cieplo wlasciwe http://cieplowlasciwie.pl/wynik/1870      mysle nad kotlem skam p plus tylko nie wiem czy 12 czy 17 kw prosze o porady pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wersję Skam-P Plus z palnikiem AZPP i sterownik SPP2 jeśli ma być z internetem lub Scorpion jeśli bez internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Otrzymałem oferte na kocioł  z blachy o symbolu  S235JRG, sterownik w wersji podstawowej - SP18, firmy  ELECTRONICS  Z KRAKOWA, palnik żeliwny Ekoenergia,, blacha 6mm, gieta, 5 lat gwarancji firmy Gielniak z Pleszewa. Czy to dobra oferta?

 

Sterownik lepiej wybrać lepszy, żeby się potem nie "doktoryzować" z ustawiania procesu spalania, palniki też są już lepsze, mała ekoenergia ma 25 kW więc to znacznie za duży palnik na takie zapotrzebowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór!

Zgadzam się z opinią kolegi Suspenser  że lepiej jest wybrać lekko nadwymiarowy jeśli chodzi o moc kotła ponieważ najefektywniej kocioł pracuje na 70% swojej mocy. Ponadto zawsze dobrze jest dysponować pewna rezerwą na bardzo mroźne dni. Jeśli chodzi o sterowniki to faktycznie dzisiejsze modele są dużo bardziej sprawne niż te sprzed 5-6 lat  a z algorytmem PID  pozwalają na lepsze sterownie procesem spalania. Sterowniki DK Systemu wydają mi się ok. a w każdym bądź razie mają bardzo dobrą opinię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biper  78 pisalem

Sterownik Skzp-02 poczytaj na yu tube sa filmiki i tu na forum tez duzo o nim jest, poczytaj. Nie pozalujesz mam taki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałbym teraz kotła markowego z blachy 6 mm, szwedzkiej bo krajowa jest rózna, napewno nie ruszta wodne !!. bo problem z czystoscią - są dostawiane ruszta żeliwne. Palnik ekoenergia przy kotle 15 kW pali min. 4,5 kW. Aby dolny zakres był bardziej elastyczny kocioł jesli dolny zakres to powierzchnia grzewcza - są kotły np 20kW i mają powierzchnię grzewczą 2,5 m2 a te same 1,7. 

Sterownik TECH dopasowuje sterowniki do kotłów dlatego jest coraz bardziej do tyłu. Ale może być. Są sterowniki z inteligencją Fuzzy Logic albo eCool nowość - co u jednego producenta jest w standardzie inny nie ma albo trzeba płacić. eCool zdaje sie byc najbardziej wszechstronny jest internet, praca automatyczna i reczna. Kilka lat temu nie było mowy o kotłach z podajnikiem teraz są i coraz to nowe rozwiązania. Sam mam sterownik z PID czyli TECH ma szereg mankamentów choć podobno najlepszy. Producent twierdzi ze teraz kotły na pelet i sterowniki do nich a za rok może do ekogroszku. eCool i Bruli mają rozwiązania i sprzedają sie za granica - aktualizacje on line prawie, podgląd i wsparcie.

Sa inni jeszcze ale nie mam zdania czekam na Boleckiego ale długa kolejka. 

Zapytaj o mozliwości:

inteligenny dom czyli automatyczne rozpalanie, kontrola elektroniczna temperatur - zawory na grzejnikach i podłogówce podłączone do komputera gdzie ustawić mozemy zdalnie ich temperaturę, podglądy i charakterystyki pracy kotła - wazne do wyliczeń sprawności kotła w danych ustawieniach.

Palnik ekoenegi wraz ze strażakiem może pracować na pelecie wieć po co sie ograniczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.