Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak Dylatacji Wkładu Ceramicznego


kozik000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problemy z dwoma kominami. Za namową murarza kupiłem systemowe z wkładem ceramicznym.

Jestem w trakcie pierwszego sezonu grzewczego i okazało się, że mam za mocny ciąg więc kupiłem RCK i wlazłem na komin żeby go zamontować i ujrzałem to co na zdjęciach.

Czyli popękana zaprawa, miejscami brak spoiny no i brak dylatacji pomiędzy wkładem ceramicznym a wylewką.

Jeden komin odprowadza spaliny z kotła na pellet a drugi z kominka w którym palę tylko okazjonalnie.

Pytanie czy muszę to rozcinać, rozkuwać... no właśnie najlepiej i najłatwiej jak?

Myślałem o tym, żeby przykleić na nowo luźne cegły i wykonać opierzenia na całej górnej powierzchni dla świętego spokoju.

 

Jeśli ktoś miał kiedyś podobny problem i sobie z nim poradził to będę bardzo wdzięczny za sugestie,

 

post-65359-0-63343700-1455029397_thumb.jpgpost-65359-0-03978500-1455029398_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kozik000 czy na pewno myślisz o RCK czy może o innym urządzeniu które błędnie nazywasz regulatorem ciągu kominowego? Wrzuć jakieś zdjęcie tego twojego RCK

Nawiązując do pytania ja bym to rozkul i zrobił na tym jakąś czapke. Wkład ceramiczny jesli nie będzie dylatowany to pęknie.

A majstrowi który to zrobił urwał bym łeb i wsadził w d****.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzany komin pracuje. Komin po rozgrzaniu rozszerza się i nawet 2-3cm "rośnie" w górę. Tak mi kiedyś powiedzieli w firmie, gdzie produkują i sprzedają kominy ceramiczne. To co jest zrobione na dachu to partactwo a raczej brak wiedzy jak powinien być zrobiony komin ceramiczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki jak w załączniku.

Majster niestety powie znany wszystkim tekst, że zawsze tak robił i było dobrze. Na szczęście u mnie już nic więcej nie zrobi.

Szkoda tylko, że taki laik jak ja na pierwszy rzut oka widzi, że coś tu jest bez sensu.

No i szkoda, że muszę poszukać kogoś kto mi to rzetelnie naprawi.

 

 

post-65359-0-60370100-1455040550_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kominy takiej wentylacji nie posiadają.

Na dole jest tylko kratka a w niej pojemnik na ewentualną wodę która by się zakraplała w kominie ale to również mnie nie dotyczy z tego co zauważylem.

Sprawa rozwiązana w taki sposób że murarz rozbierze czapę i zrobi to tak jak należy a później dekarz przygrzeje papę lub wykona opierzenie z blachy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.