Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciekawe Wykopy O Górnictwie


Rekomendowane odpowiedzi

Gość berthold61

ja nikomu w paski nie patrzę ale współczuję górnikom wbrew temu co poniektórzy tu wypisują , ta robota jest moim zdaniem niezapłacona i te warunki gdzie w jedną dniówke przechodzi 10 stref klimatycznych , kurz nie do opisania , 4 zmiany czasem 6 , nie wiem czy komuś by się podobało chodzić do roboty na godzinę 2 w nocy , to nie jest robota dla zwykłego człowieka i w dodatku te nagonki na zarobki przywileje , wiem coś o tym syn pracuje 4 lata i większej wypłaty jak 2800 zł jeszcze nie widział , a po pracy zasypia ze zmeczenia a ma dopiero 26 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze tych wyplat ma w roku 15 a 2800 jest po potraceniu na fundusz wczasowy i splate pozyczki.

 

To ciekawe czemu z kopalni sie nie zwolni. Masa ludzie daje lapowki by sie tam przyjac. Nikt nie rezygnuje.

To daj w łapę i się przyjmij codziennie kiła stref klimatycznych.Jak jeszcze masz szczęście i na wlocie do ściany zamontują klimatyzację normalnie luxsus żyć nie umierać.A w drodze do miejsca wydobycia 3km pociągiem intercity i 2km spacerku z czego 800 m podejście na gubałówkę.

Przyjmij się błagam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większej wypłaty jak 2800 zł jeszcze nie widział

 

Nie przejmuj się. Na formularzu PIT 11 będzie miał 70 tys. brutto.

 

Skromnie licząc: 2800 + 300 posiłki w bonach + 250 barbórka + 250 czternasta + ? = minimum 3600 netto średnio na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

mogę ci zrobić skan pita zeszłorocznego bo ja mu robiłem rozliczenie  i na pit 11 było jak byk 47 tys zł , szału nie ma , posłuchali szkodnika Balcerowicza napatrzeli się na TVN i wszystkie madrości pozżerali , lepiej wiedzą ile górnik zarabia od niego samego , szkoda *** dajcie spokój żaden to temat patrzeć komuś do kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emus, znajomy mieszkający parę domów dalej. Pracuje już kilka lat w Kompanii Węglowej bezpośrednio pod kopalnią, a nie pod firmą. Na czysto, z wszystkimi dodatkami ujętymi do wypłaty ma niewiele ponad trzy tysiące na rękę. Dupy nie urywa, a nalata się z leżastwem na dole w różnych warunkach. Może powiesz ile Ty zarabiasz i za jaką robotę, to porównamy? Może chciałbyś się z nim zamienić? Ja bym nie chciał. Nie bronie nikogo na siłę, natomiast stwierdzam fakty. Może zajmiecie się armią policjantów, którzy do nie dawna mogli przechodzić na emeryturę po 15-tu latach służby, czyli nawet w wieku 33 lat z emeryturą w okolicach 1200zł na rękę.

Proponuję się z tym zapoznać, doliczyć nagrodę roczną i mundurówkę, podzielić przez 12 i dodać do każdej pensji:

http://www.info.policja.pl/inf/organizacja/zarobki-policjantow/47709,Zarobki-policjantow.html

 

Najliczniejszą grupę stanowią osoby zatrudnione na etatach detektywa i asystenta (5. grupa) – pracuje w niej ponad 22,5 tys. policjantów. Zarabiają oni średnio 3.400 zł miesięcznie - plus dodatki. Szóstą grupę zaszeregowania stanowią policjanci na stanowiskach dyżurnych i specjalistów – średnie miesięczne zarobki to w tym wypadku 3.955 zł plus dodatki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że policja też jest winna że nie rozgoni hołoty gdy chcą po prawie 300 tysięcy na łebka (artykuł).

 

 

Powiedz mi czy znasz kogokolwiek kto zrezygnował z pracy na kopalni? Bo ja nie. Każdy kto tam pracował pracował aż do emerytury. Przyssany jak pijawka do swojej gruby. Widocznie im tam dobrze.

 

Znam natomiast kilku takich co wzięli odprawy co również jest rozbojem w biały dzień bo dlaczego oni mają dostać po 100 tysięcy złotych a instalator CO nie??? I nie dali sobie rady znaleźć normalnej pracy co trochę mówi o umiejętnosciach/pracowitości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość berthold61

te fachowiec ubierz sobie kask na głowę przejedż się na rowerku , zjedz jakąś potrawę bezmięsną , weegetariańską  bo tak właśnie rysujesz swój obraz ,*** mnie tacy ludzie jak ty , zawsze u kogos szukają czegos , rub co chcesz oni maja swój zawód ty swój i żyj a nie wydurniaj sie tak jak te szmatławce  z gazety wyborczej czy TVN-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wylumacz mi dlaczego nie jeden zaplaci na slasku 20000 zl lapowki za prace na kopalni?

 

W jaki sposob robiles mu PIT11? zatrudnieasz go czy moze gosc ma kilka zrodel dochodu = praca na kopalni wcale nie taka ciezka skoro jest w stanie dorabiac.

 

Tak to wlasnie jest w tym kraju, ludzie nie interesuja sie ze placa na emeryture tyle samo co ta banda czarnuchow a dostaja kilkakrotnie mniej... przegonic hołotę i tyle w temacie.

 

 

P.S.

aha, stosunkowo niskie pobory omawianego goscia moga wynikac z:

 

- niskiego stazu pracy (na kopalniach maja podwyzki co rok)

- wielu L4 na żądanie

- podrzędnego stanowiska

 

ale i tak jesli robisz np. w CO i uwazasz ze to jest fair ze jakis debil pod ziemia przepracje pare lat a potem ma pensje + emeryture a ty musisz tyrac do 67 zeby placic na niego emeryture to chyba cos z toba nie tak

 

Polskie Kopalnie powinny dawac tani wegiel. Powinien w nich pracowac nie ten kto dal w lape i ma znajomosci ale ten kto musi bo nic innego nie umie. Place powinny byc niskie, do emerytury powinni dozywac nieliczni a jesli jest stata powinny byc darmowe nadgodziny. To jest polska racja stanu. Ja jestem polakiem i banda debili ktora kopie pode mna ma i wydobywa moj wegiel (zloza sa nasza wspolna wlasnoscia) ma tyrac na mnie a nie ja na nich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.