Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Planowanie Ogrzewania Co


dejwk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na forum i potrzebował bym kilku informacji o ogrzewaniu :D  

Planuje remont i centralne ogrzewanie domu około 100 m2 , chcę żeby kotłownia była poza domem w budynku gospodarczym razem z bojlerem i  zbiornikiem wyrównawczym . Do domu mam dość blisko 5 -6 m w ziemi ,rozdzielacze do podłogówki i grzejników obowiązkowo czy zasilanie do baterii i pozostałego sprzętu też rozprowadzać lepiej z rozdzielacza czy najlepiej szeregowo .Był bym wdzięczny jak by mi ktoś doświadczony napisał co można zrobić a czego unikać przy takich rozwiązaniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba zacząć od podstaw budowa kotłowni do tak mikrusnego domku jest bezesnsowne i nigdy sie nie zbilansują koszty budowy kotłowni względem bezposrediego droższego z pozoru ogrzewania  droższego źródła jakim jest np prąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może elektryczne było by dobre ,ale rodzina spora więc i zużycie wody też .A przy dzisiejszej technologi pieców nie będę uzależniony od jednego rodzaju paliwa :) . Na razie tylko planuje jakie rozwiązanie będzie naj lepsze dla mnie 

A widzę to tak ;

- piec z podajnikiem

- zbiornik buforowy myślałem o 300 l w późniejszym czasie jakiś solar  

przejdźmy do domu 

- calom instalacje rozprowadzić pex nie wiem jeszcze gdzie jakimi średnicami rur 

- w domu umieszczę podwójny rozdzielacz do podłączenia grzejników i podłogówki 

- i dodatkowo rozdzielacz do CWU z którego poprowadzę rurki w izolacji podłogowej do baterii i pozostałych urządzeń 

Na razie tak ja to widzę bardziej szczegółowych informacji nie potrafię  podać. 

Zda mi to egzamin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.