Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kolektory Z Dofinansowaniem


Mancio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam możliwość zakupu  kolektorów płaskich , 2 szt plus 250 l , 10 lat gwarancji, ubezpieczenie z gminy za 4000 lub 3 kolektory, 300l, 4600, muszę i tak zakupić zbiornik bo modernizuję ogrzewanie więc koszt zmniejsza się o cenę zbiornika, wybrać 2 czy 3 panele? montaż na dachu pd-wsch lub pd zach, co z nadmiarem ciepła podczas wyjazdu, zakrywa się to czy oddaje ciepło w nocy? 4 osoby, zużycie średnie raczej prysznic niż wanna. Całość Viessmann raczej porządny sprzęt. Na której połaci kolektory a na której w przyszłości PV ? Dach 4 spadowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolektory na południe  3szt a PV zdecydowanie na południe a jeśli panujesz większą moc PV to możesz robić dwa jedno na wschód drugie na zachód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody nigdy nie za wiele . Ja bym brał 3 sztuk i kierował bym idealnie na południe ewentualnie lekko na zachód. Dwa profile 4 nogi i no problem
600 zł w takiej inwestycji to nie kasa a śróbki Więc nie oszczędzaj
 Sam co chwilę dokładam . zaczynałem od 1 teraz mam 4 sztuki razem 10m2
A nuż się rodzinka powiększy  albo brak słonka ze 3 dni  a po co wtedy szukać innych źródeł?
A jak więcej to i wiosną i jesienią będzie ciepła woda pod dostatkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrUdeł to ty nie szukaj źrÓdłem jest bufor a nie tylko 4 panele brutto 10m2 bo to nic nie znaczy jak masz w w zasobniku 200l już 85oC

Ja mam 7,2m2 NETTO i 400l bufor kombinowany 4 dni bez słońca spokojnie ogarnia, a jak słońce grzeje dzień w dzień wywalam ukrop w ogrzewanie budynku gospodarczego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie znasz mojej sytuacji a piszesz pirdoły

 U mnie jest bardzo duże zapotrzebowanie wody a zbiorniki w sumie mam 900l

Są dni że idzie 100l a bywają że i 500l potrafi zniknąć I wtedy jak przez 3 dni niema słonka to trzeba szukać innego zrudóła o takich sytuacjach piszę

Ale myślę ż teraz będzie git :D I niczego nigdy nie wywalam I nikt nie oszczędza powiem więcej taplają się w ciepłej wodzie pod dostatkiem

Następnym moim krokiem aby jeszcze bardziej wykorzystać solary jest podłączenie pralki ponieważ trochę tych prań jest i tu widzę duże oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd u Ciebie zużycie wody na poziomie 100-500l znaczy kąpiel bierzecie raz na kilka dni? Skąd takie rozbieżności?

Podłączenie solarów pod pralkę... glikolem będziesz prał ;) a tak serio nie ma to najmniejszego sensu na cykl prania pójdzie około 150l wody wraz z płukaniem - może gdyby to zrobić przez zawór 3d miało by to sens ale byś musiał pilnować jaką temperaturę masz za zaworem bo gotowanie to osobny program i można nawet 85oC podać, płukanie w 20oC.

Chyba że nie zależy Ci i wełnę też puścisz na takiej temperaturze jaką masz w zasobnikach.

Masz płaskie czy rurowe kolektory?

I nie wiem jak u Ciebie ale u mnie na tę chwilę bufor ma:

- na górze:54

- na dole 53oC

z tegoż samego bufora leci teraz ogrzewanie podłogowe, Ty na tę chwilę mając 10m2 netto/brutto w 900l powinieneś mieć podobną temperaturę oczywiście z odpalonym ogrzewaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bede ci się  tłumaczył  bo bez sensu

Zpytam tylko czy słyszałeś o pralkach z osobnymi podłączeniami ciepłej i zimnej wody ?

Czy słyszałeś o takim fajnym zaworku mianowicie ; Zawór termostayczny CWU ?

U mnie prań jest ok 5 sztuk na dobę \ a zdarza się też i 8 nieraz 10

Czy u ciebie zawsze idzie równo idealnie zużyciewody ? u mnie nie są różnice  i to wielkie zalezy od pory roku i ilości osób czy to bardzo trudno zrozumieć?

Więcej nie będę ci tłumaczył bo bez sensu  Z twoich wpisów wychodzi że jesteś troche do tyłu

Zeby zasilać pralke glikolem ?

Chyba masz mnie za idiotę albo sam nim jesteś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5-8-10 prań na dobę jak ktoś prowadzi pralnie to koszty ma wliczone w cenę prania a nie montuje 10m2 solarów w celu zmniejszenia kosztów.

ale masz rację nie tłumacz się bo nikt przy zdrowych zmysłach nie puszcza 5-8-10 szt. prania dziennie.

Przy takiej ilości wody już dawno wykopał bym studnie głębinową i podłączył jakieś panele PV aby zaoszczędzić ale ty to wszystko przecież wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem powiedział że mam nadal profilaktycznie przyjmować witaminę C.

Czuję się bardzo dobrze ale ty lepiej idź sprawdź czy pranie się już zrobiło abyś mógł wstawić kolejne. Już to widzę cały dom szmat wiszą na sznurkach na środku salonu gdzieś trzeba ususzyć 10 pralek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku że czujesz się dobrze to nie znaczy że z twoją głową OK sam tego nie stwierdzisz

Powiem tak ;

O zaworze termostatycznym nie słyszałeś

o pralce na ciepłą wodę też nie

O suszarni też nic ci nie wiadomo

o tym że glikol ma osobny układ w instalacji

o zwykłej studni też nie

Z tą C nie trafił ci w twoją chorobę

Pomyliłeś lekarza albo ci się trafił nie douczony

Zmień lekarza bo ta C to ci nie działa w dobrym kierunku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no masakra 400l na 3 dni wody ????? kuź... to ja jaką dziwną wodę mam bo pomimo perlatorów na każdym kranie i pod prysznicem gdzie zużycie wody spadło o 40%  ,4 osoby w domu  a 300l za cholery nie starcza na dzień to tak myślę że jak wymienię na 400l to starczy na 3 dni

przestańcie juz bzdury pisać bo sie czytać nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty tylko wiesz a my to ciemna masa i idioci

Co dziwnego jeden facio 300l wody spuscił mi w 1 prysznic . Co z wami jacys nie normalni czy co?

Pewnego razu miałem 2 gosci

Jeden brał prysznic ja jade do miasta na zakupy . Przyjezdzam a on [ po 0,5h] nadal bierze prysznic . Za chwile przycodzi do mie drugi facet i mówi że nie ma ciepłej wody [ zbiornik 300l]  Tylko tak wchodzi do łazienki otwiera kurek z ciepłqa wodą goli *** itd woda leci pierze gacie itd popłneło ponad pół godziny i 300l poszło Ide do kotłowni bo może awaria nic z tych żeczy wszysto ok . Bywało że 8-10 osób brało prysznic i wody nie brakło       co dziwn ego

Jest?            Przez pół godziny ile wam zchodzi wody ?1000L ?       

 Po tym incydencie założyłem dysze na głowicach baterii mam spokój     

Mam tyż takie cóś kombinowane na 900l 

I przestań  już robić z innych idiotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary wiesz nie wiem co myśleć o tym że miałeś 2 gości z czego jeden brał prysznic... a drugi mówi że nie ma wody? A później dostaję w mordę ("Tylko tak wchodzi do łazienki (..) pierze gacie ponad pół godziny (...) idę do kotłowni BO JEST... DARUJ jedni lubią pomarańcze a inni jak im nogi śmieszą ale aby czytać o tym że facet pierze pół godziny (...) a (,,,)  wodą goli ***" a trałma to "Bywało że 8-10 osób brało prysznic"

SORRY wymiękam

 

wróćmy do tematu kolektorów z/bez dofinansowania i ich atrybutami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kolektory słoneczne mam odchylone o 20o w kierunku pd-zach i ten kierunek proponował bym wybrać. Dlaczego poranne promienie słoneczne są raczej słabsze i słabiej nagrzewają kolektory. Na moje światło słoneczne zaczyna padać około 10:30-11:15 czyli wtedy kiedy słońce świeci już z większą mocą a niżeli rano, a i świeci o wiele dłużej do późnych godzin popołudniowych.

Jednak proponuje przemyśleć kiedy masz największy rozbiór wody rano/wieczorem.

 

PV ustawione też 10o na pd-zach jednak pod mniejszym kątem bo około 23o więc i "od tylca" mają szanse coś wyłapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.