Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebuje Pomocy W Ustawieniu Parametrów Pracy Kotła Co


myranek87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Prosze o pilna pomoc w ustawieniu pieca ze sterownikiem argon 3. Mianowicie w czym problem. Posiadam domek jednorodzinny o powierzchni 160m2 ocieplony styropianem 12cm, strop ocieplony styropianem 6cm, podloga takze styropian 12cm folia ta metaliczna i wszedzie na calym poziomie jest podlogowka ogolnie polozone jest 1200mb. Zasobnik z CWU 240L. Posiadam zawor 4drozny, oczywiscie piec 25KW z sterownikiem argon3 pali jak smok przez ostatnie 2 doby spalil 125kg ekogroszku 28-30 kal nie potrafie sobie z nim poradzic. Na piecu ustawione mam 55st wychodzi woda na dom ponad 40st wraca kolo 35stopni wiec mysle ze ok tylko piec duzo je opału. Prosze o pomoc!

 

TAKIE USTAWIENIA MAM OBECNIE

 

CU - 22 czas podawania

CD - 80 czas miedzy podawaniem

OG - 15 wydajnosc dmuchawy

CP - 20 czas przedmuchu

CB - 20 czas przerwy w podtrzymaniu

PP - 01 krotnisc podawania

NC - 45 nastawa CWU

PR - 01 program zima wydajnosc na dwie pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na podloge idzie kolo 40stopni wtedy podloga jest coepla i mozna na boso chodzic po domu. Wiem ze to nie zdrowo lecz komfortowo. Piec moze i jest 2x wiekszy poniewaz mam gore na razie nie uzytkowa i tam tez bedzie ogrzewanie podlogowe w przyszlosci. Chcialbym zasiegnac opini kogos kto ma ten sterownik argon 3 i pali mu malo bo u nas na prawde jest tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od podstaw

ile masz w pomieszczeniach temp

dlaczego idzie ponad 40st na podłoge ?????

jak wyglada kopczyk na podajniku czy zlatuja niespalone wegle

kocioł jest spoko tylko palnik trzeba zmodulowac na mniejsza moc

np 8s podawania i 30 przerwy i koniecznie zjedz z temp na podłoge do 30-32st max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie! podłoga może być zimna a komfort cieplny będzie, na tym polega podłogówka. Podłoga to się robi lekko ciepła jak na zewnątrz jest -20stopni, wtedy się zgodzę o temp zasilania 40 stopni i to już lekko czuć.

Piec 25kW a wystarczył by przy takich warunkach spokojnie 12kW, max 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W pomieszczeniach jest 24 25 st.

Na podloge idzie tak duzo poniewaz tak mi zawor puszcza tak jest ustawiomy.

Tak nie wypala nam dobrze a nawet zwala juz czarna nawet nie zaczely sie palic jakos bokiem zwala. Podajnik slimakowy pcha paliwo na palenisko w kształcie liter U a dmuchawa dmucha na calej dlugosci tak od spodu lecz jak juz chodzi piec 2 dzien i nie oprozniam popiolu to robi sie zator i dlatego zrzuca bokiem tak mi sie wydaje. Zmniejszalem juz podawanie i czas lecz wtedy poec ciagle chodzi wogole sie nie wygrzewa.

Mam jeszcze mozliwosc zamiany tego pieca czy moze lepiej zamienic ten piec na jakis inny ktory by dobrze wspolgral tylko z ogrzewaniem podlogowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma "czajnik" do samej podłogówki ?

To tylko czajnik, on jest tylko źródłem ciepła i nie ważne jest z czego to ciepło pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23kW te 400m to u Bietki grzeje :), mam 25-tke na pensjonacie w Szczawnicy gdzie grzeje 650m :)

Kolega nie podał jaki to kocioł bo może przez niego to tylko przelatuje do komina wszystko, gdyby miał czujnik spalin byłoby wszystko widać co to za wymiennik.

Marynek jeśli to jest nowy dom i dopiero zaczynasz go ogrzewać to 60kg/dobę wcale mnie nie przeraża.

Miałem chłopka z Rybnika gdzie po rozpaleniu w porze zimowej i początku suszenia domu spalał na chyba 280m2 wszystko w podłogówce przwie po 100kg/dobę w kotle 17kW, po roku i zamieszkaniu w tym samym domu spalał po 18 czy 20kg/dobę jak z nim ostatnio rozmawiałem.

Cała rodzina mu dokuczała że kupił taki mały kocioł i to przez to i że nigdy tego domu nie zagrzeje taka popierdółką :). powiedział mi że teraz jeśli by stanął prze wyborem wziąłby kocioł 12kW a nie 17-cie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli poprostu suszyc szuszyc i jeszcze raz suszyc. A wszystko i tak dojdzie do normy? Nie podalem nazwy pieca ponieważ go kupilem od pana j. Rzempoluch i gwarantowal mi ze piec jest wydajny. Poza tym w naszym rejonie dane piece posiadaja co 3 uzytkownik. Troche zaluje ze go wzialem bo moglem wxiac z defro badz kotlospaw. Jezlei uda mi sie dokonac zwrotu to na pewno wymienie na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest szansa że w przyszłym roku spale pół tony za sezon zimowy jak takie rewelacje , ale nie bardzo rozumiem co Wy wygrzewacie. Ja też mieszkam w nowym domu, ale pzeciez nikt nie wchodzi mieszkać w mokry dom. Wylewki muszą być suche na wiór zanim polozymy panele, tynki suche nim pomalujemy ściany, większość ludzi wmawia sobie ze spala dużo bo pali pierwszy sezon i wygrzewa dom, a naprawdę ma źle wyregulowany piec. Ja też palę pierwszy sezon i jakoś nie spalam dużo. Z takim podejściem w przyszłym roku musiał bym spalać w największe mrozy 7kg bo dom jak to mówicie będzie już "wygrzany". Wylewki i tynki robiłem kwiecień/marzec i były pół roku wietrzone, przez całe lato. dom urządzony i pale od października. Rozumiem wygrzewac ściany pierwszy tydzień po rozpaleniu w piecu ale cały sezon? Nie róbcie żartów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza si z tym wygrzewaniem ale tak jak piszesz nex1983 w tym roku uruchomilem kociola (12kW) jak temp. w domu byla +7stopni w dzien przed tymi najwiekszymi mrozami dom 121m2 przez pierwszy okol 1.5 tygodnia palil prawie 25kg/dobe jak po tym czasie sciany sie nagrzaly w domu temp. 22stopnie spala okolo 12kg/dobe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.