Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dietrich - Sterowanie Pracą Kotła Gazowego


xgeneralx1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja coś takiego pamiętam z Junkersa, tam jest w systemie coś takiego że niby każdy dzień, ale z defaultu jest ustawiona cała sobota i cała niedziela, po prostu zaprogramuj pomimo to sobotę i niedzielę jak masz rozdzielone lub sb-nd jak masz je razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta konsola podobno pozwala na wlasne ustawiena na każdy dzień. znowu ustawialem po swojemu, każdy dzien jest ok oprócz soboty. Dzis od rana ciepła woda;-/      moze jest tu ktos kto ma taki piec albo ta konsole sterowniczą??? prosze o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Podepnę się do tego tematu by nie robić nowego. Chciałbym was się doradzić, nie dawno zakupiłem z żoną mieszkanie (dom piętrowy podzielony na 2 mieszkania, my mamy parter) posiada ono 70m2 jest ocieplony styropianem 10 i posiada kominek (może być istotne do wywnioskowania utraty ciepła). Wyposażenie kocioł de dietrich MCR3 24T sterownik salus 091FLRF (baniaczek na wodę vulcan lecz nie jestem pewny jakiej pojemności) 7 grzejniczków, wentylacji jest 4 + taki pobornik od kominka, piec jest 2 letni każdego roku serwisowany. Moje pytanie kieruje do funkcjonalności jak ustawić sterownik aby jak najoszczędniej grzać, temp w chwili obecnej jest ustawiona (dzień, noc) 22, 20,6. Tryb grzania ustawiłem na (6-8),(11-13) ,(16-23) dzień a reszta noc i tak ustawione jest na każdy dzień, temp grzejników na 60 st a do mycia 40 st. Co do wentylacji w pokojach nie czuć by dmuchało czy ciągnęło zimnym, w pokojach jest gorąco w łazience natomiast czuć że ciągnie (dmucha) zimnym powietrzem oraz delikatnie z ganku szybko się wychładza (lecz to kwestia uszczelnienia drzwi)dodam że mam 2 długie korytarze do wyjścia. Kratki wentylacyjne mam zwykłe najzwyklejsze, nie wiem czy i na jakie ew wymienić by nie darło zimnym. Odnośnie zużycia od 2 listopada do 12 grudnia wyszło zużycia 295m3 gazu co daje nam  ok 7,3 na 24h nie wiem czy to dużo czy tak znośnie ponieważ pierwszy raz mam styczność z ogrzewaniem gazowym. Pogoda utrzymywałą się różna od +5 do -8 ok więc wiadomo że teraz przy mrozach będzie większe zużycie. Prosiłbym o porady ew gdy czegoś nie dopisałem to mówcie z góry dziękuję. 

 

 

post-76767-0-25114200-1513887856_thumb.jpg

post-76767-0-66862300-1513887863_thumb.jpg

 

post-76767-0-31732400-1513889282_thumb.jpg

post-76767-0-17494100-1513889291_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki sterownik, na nim nic nie zaoszczędzisz, działa włącz-wyłącz, o wybranych porach i tyle. Jak utrzymujesz w dzień 22*C, to zużycie masz wg mnie ok. Zajmij się stratami, bo sam stwierdziłeś że gdzieś tam ci podwiewa. Zamontuj kratki z żaluzjami i zwrotnicami. Możesz jeszcze zejść z temp. zadaną na kotle o 5-10*C i jak masz lekko przewymiarowane grzejniki, komfort cieplny powinien być zachowany, a kocioł będzie mniej łykał. Ja teraz grzeję na 45*C, ale mam podłogówkę i kilka grzejników i jest tak jak chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, czyli sterownik nie należy do najlepszych ale tylko ze względu na opcje ustawień czy jeszcze coś z nim jest nie tak ? Oraz pytanie czy jest możliwość takowego wymiany i czy się wg opłaca. Postaram się na dniach zakupić jakieś konkretniejsze kratki wentylacyjne i wymienić, myślę że coś dopomoże  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.