Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Nowe aktualizacje dla sterownikw kotłów Defro

 

K1Pv2 (wersja 2.4.1) - jakie zmiany?... napiszcie

 

SPK LUX (wersja 4.6.0) - jakie zmiany?... napiszcie

 

http://www.defro.pl/pliki,8,sterowniki-tech-aktualizacje.html

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo jestem zbyt leniwy i wole jak ktos to za mnie zrobi i opisze.

 

Jak myslisz nex1983 dlaczego, a no dlatego, ze wiecej oczu widzi wiecej i te wiecej potrafi napisac naprawde duzo o tym co nowe w nowym oprogramowaniu. To tyle na dzis:-)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo jestem zbyt leniwy i wole jak ktos to za mnie zrobi i opisze.

 

Jak myslisz nex1983 dlaczego, a no dlatego, ze wiecej oczu widzi wiecej i te wiecej potrafi napisac naprawde duzo o tym co nowe w nowym oprogramowaniu. To tyle na dzis:-)

Pozdrawiam,

Ale dokonałeś tej aktualizacji K1Pv2 czy jeszcze nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aktualizowałem i jest dużo zmian, zmian na lepsze. Większa możliwość skonfigurowania/ dopasowania ilości powietrza do procesu spalania, bardziej czytelne ustawienie mocy kotła, dużo zmian wizualnych na ekranie sterownika np. moc kotła z jaką pracuje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku k1 brak zmian :)

 

@audilhr

wygląda na to że wrzucili - jest wersja 2.4.0

Obadamy co jest nowego.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aktualizowałem i jest dużo zmian, zmian na lepsze. Większa możliwość skonfigurowania/ dopasowania ilości powietrza do procesu spalania, bardziej czytelne ustawienie mocy kotła, dużo zmian wizualnych na ekranie sterownika np. moc kotła z jaką pracuje itp.

Zjada mnie ciekawość:@

Dopiero końcem stycznia będę mógł zrobić aktualizację jak będę w domu.

A może jakieś fotki szczególnie chodzi o podanie mocy z jaką pracuje.

Edytowane przez Darek1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem aktualizacje sterownika K1 nie wiem co było w poprzedniej wersji ponieważ aktualizowałem pierwszy raz. Wcześniej było oprogramowanie 256.09.01. Czy coś w tym stylu.

Pojawiła się opcja poziomu paliwa, sterowanie piecem przez sterownik pokojowy z opcją obniżenia temp o określoną ilość stopni. W menu serwisowym brak możliwości wyboru wentylatora. A ustawienia fabryczne to jakiś chyba żart podawanie 5 sec, 60 przerwy przy 60% nadmuchu nie ma możliwości działać ( żeliwna retorta) zauważyłem również mocne obniżenie siły nadmuchu względem poprzednich parametrów.

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie ryzykuje, bo piec chodzi mi idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiła mnie ta aktualizacja i teraz będę siedział w kotłowni i ustawial ponownie korektę wentylatora i moc kotła :/. Wcześniej na pidzie miałem -30 procent podawanie i -10 wentylator na pracy z pidem. Piec chodził idealnie, nie wiem czy teraz moc kotła muszę ustawić ze 100 na 70 ? Metoda prób i błędów, trzeba znowu posiedzieć w kotłowni. O co chodzi z tą korektą wentylatora górna i dolną? Ustawiłem ogólne -7 procent bo tylko tyle się da maksymalnie. Nie wiem co to ta górna dolna bo tam jest większa możliwość korekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś się pomylił i zainstalował aktualizację sterownika K1P do sterownika K1??? da rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie z instrukcji obsługi sterownika kotła ze strony Defro

 

Korekta powietrza Funkcja ta służy do regulacji sterowania mocą wentylatora. Zasada działania tej regulacji oparta jest na przemieszczaniu charakterystyki wentylatora w górę lub w dół. Jeżeli nadmuch w całym zakresie regulacji jest zbyt niski/wysoki, należy odpowiednio podnieść/obniżyć ten współczynnik, aby wentylator pracował z właściwą wydajnością.  Dodatkowo po kliknięciu w ikonę Zaawansowane na ekranie wyświetla się podmenu z funkcjami: Korekta powietrza dolna oraz Korekta powietrza górna. Użytkownik ma możliwość korekty obrotów wentylatora zarówno dla minimalnej jak i maksymalnej mocy kotła (wynikającej z obliczeń zPID).  Powodem niewłaściwego działania nadmuchu najczęściej są stosunkowo duże różnice w napięciu zasilania dla poszczególnych odbiorców, co znacząco wpływa na pracę wentylatora.  

 

Moc kotła Współczynnik mocy kotła ma za zadanie zoptymalizować pracę podajnika tak, aby dostarczał właściwą ilość paliwa do paleniska. Za pomocą tej funkcji można procentowo zwiększyć lub obniżyć ilość podawanego opału.  Po wstępnym ustawieniu mocy kotła w menu głównym w zależności od kaloryczności paliwa, można za pomocą współczynnika kotła bardzo precyzyjnie dobrać optymalną ilość opału, który będzie dostarczany za pomocą podajnika do paleniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś się pomylił i zainstalował aktualizację sterownika K1P do sterownika K1??? da rade?

Nie wiem czy sterownik puści aktualizacje jeśli jest od innego sterownika spróbuj najwyżej nie zaktualizuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak puści i stanie w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jestem od niedawna posiadaczem kotła Defro Komfort eko 20 KW NZ ze sterownikiem K1Pv2 z pid. Jestem zielony w obsłudze tego kotła i dlatego proszę o małe wyjaśnienia w miarę możliwości. Niestety Defro nie załączył do sterownika instrukcji obsługi według nowego menu. Instrukcja jest po prostu nie aktualna. Mam prośbę do kolegów o wyjaśnienie pewnych funkcji wg. nowego oprogramowania. Mianowicie.

Na jakiej zasadzie działają korekty podawania paliwa i korekta wentylatora. Czy korekta podawania paliwa to również korekta mocy?

Te współczynniki podane w korektach wobec czego się odnoszą te - 30 i  (+) 30?

W nowym menu po załączeniu sterownika pojawia się możliwość wyboru mocy kotła. Czy muszę wybierać moc kotła którą posiadam tj. 20 kw czy mogę na tym etapie zredukować moc kotła do powiedzmy 15 kw?.

Jestem na razie na etapie wygrzewania nowego domu i dopiero uczę się palenia w tym piecu. Pierwsze trzy worki węgla poszły jak woda czego wynikiem były ogromne kalafiory ale mam wrażenie że była to wina węgla. Był kupiony w Leroy na próbę. W ciągu ok 12 godzin piec osiągnął zadaną temperaturę tj.  60 st. i oscylował pomiędzy 60 - 63 stopnie przy uruchomionym PID. Napiszcie przy jakich funkcjach można grzebać w tym sterowniku a których lepiej nie ruszać. Będę wdzięczny za pomoc użytkowników.

Edytowane przez wodzuwolomin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta podawania dotyczy podawania opału w tym miejscu korygujesz ilość opału aby nie przesypywał i żeby nie było za mało. Nie jest to korekta mocy kotła. Wybierając moc kotła przy włączeniu sterownika wybierasz moc którą posiadasz i na tej podstawie pid dobiera parametry.

Jeżeli palisz groszkiem to ustaw tak podawanie aby żar był na 1/2 rynny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź z Defro że nie możliwa jest aktualizacja oprogramowaniem K1P sterownika K1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział kupiłem sterownik pokojowy z techa za 500 z groszami taki sam tylko z logo defro kosztuje ok 900

A niby blokada i nie będzie działał a hula bez problemu

Edytowane przez Ryszard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by się udało to wystarczył by czujnik spalin aby palić z pid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś się pomylił i zainstalował aktualizację sterownika K1P do sterownika K1??? da rade?

Ja się "pomyliłem" prawdopodobnie nie uznają gwarancji po takiej operacji, po za tym wszystko działa, trzeba tylko oprócz softa zaktualizować hardware zeby k1p działało jak trzeba tj: czujnik PT1000 i dmuchawa WPA HL ..... ( w miejsce kropek wstaw cyfertki z twojej dmuchawy). Jeszcze spiąć wszystko kabelkami i OGNIA!!!         K1 nie pociągnie cofania podajnika czyli K1Pv2 ale to też da się przeskoczyć na upartego. 

Edytowane przez andrzejjas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli mówiąc hardware?  Czujnik temp spalin i co jeszcze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.