Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Parametry Pracy Kotła Defro Eco Komfort


musho87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od miesiąca jestem posiadaczem Defro Eco Komfort 12 kW z podajnikiem - sterownik K1V2 - dom malutki ok 90 m2, dobrze docieplony, okna szczelne + baniak na wode 220L. Palę ekogroszkiem 28 kJ z kopalni Wesoła z Mysłowic . W popielniku mam spieki tak jakby żużel, na kopczyku to samo po dniu paleniu w piecu kopczyk troche zaniski i naokolo kopczyka spieki żużlowe. Podczas osiagania temperatury zadanej rura piec=>komin goraca tak ze nie można ręki przylożyć, dlatego stweirdziłem (nie wiem czy dobrze) że przymknę "luft" żeby ciepło w komin nie uciekało, w tej chwili przymknięty na ok 70%. Zużycie w tej chwili to ok 20-25 kg/doba co wydaje mi sie stanowczo za dużo - temp na zewnatrz +5 C. Prosze o pomoc bo w tej chwili cały podajnik starcza mi na 5,5 dnia.
Parametry ustawione obecnie:
temp kotła zadana: 60, w tej chwili zaworem na dom puszczone 40 C,
czas podawania: 5s,
czas przerwy podawania: 30 s,
siła nadmuchu: 10%,
klapka przy wentylatorze: otwarta na ok 2,5 cm,
przerwa podtrzymania: 20 min,
praca w podtrzymaniu: 4s,
wntylator w podtrzymaniu: czas pracy: 13 s, czas przerwy: 7min,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogrzewam identyczną powierzchnie i mam taki sam piec. Baniak 140l. Przy obecnych temperaturach pali do 8kg/24h w domu 21-22 stopnie, tak że reguluj piec bo spalanie masz 3x za duże, zapewne wszytko idzie w komin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam sterownik z PID i z nim piec pracuje. Jedynie może mieć porównanie ile piec powinien obecnie palić, w ustawieniach muszą pomóc inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile pracuje w podtrzymaniu i ile sie nagrzewa, zobacz mój post z wczoraj, mysle ze przy tych ustawieniach ktore teraz mam 100kg powinno mi starczyc na 7 dni, pierwsze 100kg poszlo mi w 4 dni z tym ze to było dobieranie odpowiednich ustawien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.