Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec *** 30Kw Retorta Z Pilotem Pround G, Duże Problemy Z Nastawą


Kamil908

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam piec *** 30kw ślimakowy retortę z komputerem titanic i pilotem g(regulator pokojowy pround)

Kiedyś miałem kaskadę a jakieś 3 tygodnie temu wymieniłem palenisko na retortę. Na początku gdy było 6 stopni w plusie wieczorami to fajnie mi to chodziło.

Teraz mam spalanie bardzo duże a na dworze 0 stopni(spalanie koło 40kg na dobę, dom 270m2, bez zaworu cztero lub trzy drożnego, ocieplony styropianem 5cm)

 

Problem jest następujący:

Gdy pracuje na regulatorze, mam ustawioną temperaturę w pomieszczeniu na 23,6 stopni. Gdy taka temperatura jest w pomieszczeniu to grzejniki się strasznie wychładzają, a piec nagrzewa się w czasie przestoju nawet do 80 stopni(Dlatego włączam opcje cyklicznego działania pompy co, która co 30minut chodzi 30s, po to aby się piec nie zagotował). Gdy temp spadnie, to piec nagrzewa grzejniki że są bardzo gorące, przy czym traci temp i spada do 38 stopni. Zanim znowu się nagrzeje mija cała wieczność mimo dosyć ofensywnych ustawień, próbowałem już kilka rodzai ustawień. Przy takiej pracy pobiera dużo groszku.

 

Więc spróbowałem w regulaturze ustawić cykliczne działanie pompy co. Tu kolejny problem, mam nie równe obiegi i gdy pompa pracuje co 30 minut na 85sekund, to część grzejników jest gorąca, a część letnia, przez co w pomieszczeniu gdzie jest regulator jest ciepło a w innych zimniej.

Gdy zaś ustawię ten czas na działania pompy na dłuższy, to wszystkie grzejniki są ciepłe, w pomieszczeniu temp jest ponad zadaną, ale spalanie 50kg.

 

Mam ekogroszek piekolorz i wesołą. Używałem piekolorza, ale na te mrozy wsypałem wesołą i jest jeszcze gorzej. Ekogroszek w jednej części tacki wypala się na papierosa, a pozostała się nie wypala.

 

Zdjęcia w załączniku.

 

Jak to ustawić, na który bieg ustawić pompkę co(przy 3 trzeszczy z grzejników).

 

Ostatnio się dowiedziałem że tan  talerz na retorcie powinien być uszczelniony, a ja mam luzem włożony,

Czy powodem tego wszystkiego jest nieuszczelniona retorta?

Może dokupić zawory termostatyczne to grzejników?

 

Dziękuje za pomoc

208ca2de22102289med.jpg

18cede51bf7b6134.jpg

59d1c1b2366e25c4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.