Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zawór Równoważący Danfoss


samboman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W wynajętym lokalu zastałem rozdzielacz z (jak udało mi się zidentyfikować) zaworem równoważącym Danfoss. Do rozdzielacza są podłączone grzejniki kanałowe.

Instalacja zasilana jest ciepłem systemowym.

 

Moje pytania:

- jakie zadanie ma ten zawór w tym przypadku?

 

- jaki powinien być zakres jego regulacji? Mam wrażenie że jest zablokowany, aktualnie jest ustawiony na "3", poza tym można go ustawić na więcej niż 3 (tak jak na zdjeciu)

 

- przy tym rozdzielaczu nie ma innego zaworu (poza kulowym, który widać) rozumiem że w takim przypadku nie da się regulować temperatury na zasilaniu grzejników?

post-62548-0-53688000-1448404989_thumb.jpg

post-62548-0-29252700-1448405067_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest zawór którym się reguluje temperaturę grzejników! Zawór jest rodzajem kryzy na którym ustawia się przepływ czynnika grzewczego przez twoją część instalacji i proponuję nie zmieniać nastaw na zaworze (taki zawór często ma założoną plombę). Przy cieple systemowym węzeł masz regulowany pogodowo, czyli temperatura zasilania jest zależna od temperatury zewnętrznej a system pracuje według zadanej krzywej,  i z poziomu lokalu nie można regulować temperatury zasilania (!!!). Za to prawie na pewno masz na grzejnikach zawory z głowicami i to nimi regulujesz temperaturę w lokalu. A tego zaworu proponuję nie dotykać nie przestawiać nastaw, a jak masz problem z temperaturą pomieszczeń to zgłoś sprawę administratorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak też zrozumiałem że nie reguluje się nim temperatury po przeczytaniu opisu na stronie producenta.. Na grzejnikach właśnie nie ma żadnych termostatów, to mnie trochę zdziwiło. W takim razie zostawiam tak jak jest mam nadzieję że mnie nie przegrzeje

Dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.