Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Odgłos Przelewania Się Wody W Grzejniku Łazienkowym


rondelek2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

do mieszkania na parterze 66m2 mam w piwnicy kocioł z podajnikiem Skam 7kw pracujący w układzie zamkniętym. Zasila bojler dwupłaszczowy 100l, 5 grzejników żeberkowych, żeliwnych i jeden łazienkowy typu drabinka jak na zdjęciu. Na wszystkich grzejnikach głowice termostatyczne. Bojler obsługuje zwykła pompa na 1 biegu, a obieg CO pompa adaptacyjna Alpha 2. Posiadam naczynie przeponowe 24l gdzie ciśnienie na nim jest 0,8 bara a w instalacji 1 bar. Po zagrzaniu instalacji do 55 stopni C ciśnienie w instalacji wzrasta do 1,1 bara. Zawór odpowietrzający automatyczny w najwyższym miejscu instalacji i grzejniku drabinkowym. Przy zasilaniu bojlera w piwnicy mam też zawór kulowy do odpowietrzania.

 

Problem jest jedynie z grzejnikiem łazienkowym drabinkowym. Otóż gdy ustawi się głowice w pozycji "0" to jeśli się go z powrotem odkręci na "5" to słychać już od tego momentu odgłos przelewania się wody (jakby część wody zeszła w dół z grzejnika i się zapowietrza). Z tego co się rozeznałem to generalnie grzejnik ten powinien być zainstalowany najlepiej krzyżowo, niestety jest inaczej, choć nie przeszkadza to w równomiernym oddawaniu ciepła. Łazienka wykafelkowana więc chcę uniknąć tej modyfikacji. Wszystko działa prawidlowo do momentu przestawiania pozycji głowicy.

 

Pytanie jest takie, czy można coś zrobić, aby po zakręceniu głowicy termostatycznej na "0" i później jest odkręceniu na "5" nie było odgłosu przelewania się wody. Czy jedynym rozwiązaniem jest odpowietrzanie instalacji, choć robię to od 2 tygodni czy zwiększenie ciśnienia w instalacji. Kocioł może maksymalnie pracować na 1,5 bara i taki też mam zawór bezpieczeństwa więc generalnie dużego pola manewru nie mam. Ciśnienie statyczne w instalacji wynosi ok. 0,5 bara.

post-55256-0-95077000-1448310902_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

 

Głowice masz zamontowaną w bardzo niefortunnym miejscu (ciepłe powietrze z grzejnika ją ogrzewa i działa nieprawidłowo)

Zdemontuj ją i sprawdź czy nadal występuje przelewanie się wody.

 

Jeśli po zdemontowaniu głowicy nadal słychać szum to należy zmniejszyć bieg na pompie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumu nie słychać, gdyż pompa adaptacyjna w trybie ADAPT jeśli tylko doprowadza wodę do tego grzejnika pobiera 5W więc myślę, że powoli tłoczy wodę.

Przelewanie wody występuje po kilkunastu godzinach gdy zakręce głowicę i później ją odkręcę. Żeby się tego pozbyć muszę wszystkie grzejniki odkręcić i włączyć pompy na największą moc. Zastanawiam się czy w moim przypadku nie będzie konieczne cały czas włączenie na max grzejnika łazienkowego, aby ciśnienie w nim było takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia widać że odpowietrznik nie odpowietrza najwyższego punktu instalacji tylko grzejnik (zawór jest wyżej od odpow) chyba że z drugiej strony ,powinieneś znależć najwyższy punkt instalacji i tam wstawić odpowietrznik.poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa kotłowa jest na zasilaniu czy na powrocie z kotła ?

Ten odpowietrznik nie powinien być w tym miejscu , automatów się tak nie montuje . Wykręć ten odpowietrznik i zastąp go zwykłym grzejnikowym albo po odpowietrzeniu zakręć go na stałe . Jeśli zasilanie tego grzejnika jest dobrze poprowadzone to powinien się sam odpowietrzać a jeśli się tak nie dzieje to trzeba będzie przerobić zasilanie i odpowietrzenie wpiąć nad zaworem grzejnikowym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś niestety mimo niekręcenia głowicą słychać przelewanie się wody:/

Na obrazku zrobiłem schemat poziomy przepływu wody instalacji. Proszę uprzejmie kolegów o pomoc co tu zmienić, bo ten grzejnik łazienkowy mnie wykończy. Jeden z kolegów sugeruje, że w innym miejscu umieścić automatyczne zawory odpowietrzające. Pytanie gdzie?

 

Na pytania dlaczego tak wygląda instalacja to wyjaśniam, iż stara instalacja została poddana modernizacji. Teraz kocioł z podajnikiem stoi w piwnicy, a wcześniej gdy dziadek mieszkał stał w kuchni zwykły śmieciuch. Kuchnia jest w środku mieszkania dlatego instalacja rozchodzi się na dwie strony. Dodatkowo wcześniej przy śmieciuchu była instalacja otwarta, a teraz jest zamknięta z automatycznym zaworem odpowietrzającym wstawionym w miejsce naczynia wyrównawczego.

 

Przy starej otwartej instalacji były na wszystkich grzejnikach zawory kulowe, które zawsze były odkręcone. A jak nie chciałem żeby kaloryfery grzały to nie paliłem w kotle - było to mało komfortowe, dlatego teraz chciałem zrobić wszystko na cacy.

post-55256-0-08323400-1448395717_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.