Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rosnące Ciśnienie Na Reduktorze Ciśnienia Wody


napster2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem. Zamontowałem reduktor ciśnienia wody, ustawiony jest na 3,5 bara natomiast ciśnienie w zbiorniku przeponowym jest również ustawione na 3,5 bara. Naczynie przeponowe jest 12 litrowe a zasobnik mam na 140l. Wszystko jest ok tylko, że problem pojawia się gdy podgrzewam wodę do np: 50 stopni, na naczyniu przeponowym ciśnienie wzrasta do 4,2 bara to normalne lecz nie jest dla mnie normalne to, że na reduktorze również wzrasta ciśnienie do 4 barów mimo, że reduktor ustawiony jest na 3,5 bara.  Mam zastosowany za reduktorem prócz grupy bezpieczeństwa również zawór bezpieczeństwa z zaworem zwrotnym jednokierunkowym i on powinien zapobiec cofaniu sie ciśnienia w strone reduktora. I moje pytanie brzmi:

 

1. Czy zawór bezpieczeństwa jest popsuty z tym zaworem zwrotnym?

 

2. Czy zamontować oddzielnie zawór zwrotny?

 

3. Reduktor wadliwy?

 

Poniżej śle zdjęcia z góry dziękuje za pomoc.

 

Przed odkręceniem wody ciepłej:

post-65275-0-27090900-1448224690_thumb.jpg

 

 

Po odkręceniu wody ciepłej

post-65275-0-50753400-1448224740_thumb.jpg

 

 

Poniżej parę zdjęć z instalacji

 

post-65275-0-42128900-1448224792_thumb.jpg

 

post-65275-0-69651700-1448224807_thumb.jpg

 

post-65275-0-90694000-1448224825_thumb.jpg

 

 

Dodam, że reduktor znajduję się od naczynia zbiorczego jakieś 4 metry.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaniu wodą z sieci zbiornika CWU powinien być zawór zwrotny a takowego na zdjęciach nie widzę.Tak na marginesie to ten reduktor nie jest najwyższej klasy(z najgorszej dzielnicy Chin ;) i jeszcze jedna drobna uwaga pasuje dać choć jeden śrubunek przy reduktorze aby mieć w razie W możliwość demontażu a tak to tniemy rurki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 3 zdjęciu jest zawór bezpieczeństwa który jest z wbudowanym zaworem zwrotnym. Tylko czy on wystarczy czy zainstalować osobno na zasilaniu zawór zwrotny? Co do reduktora :P no to nie był drogi lecz też spełnia swoją rolę. Docelowo będzie założony reduktor

HONEYWELL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę zaworu zwrotnego tylko sam bezpieczeństwa czyli zamontować na dolocie zimnej wody do zasobnika zawór zwrotny

sor teraz dostrzegłem ZB z zaworm zwrotnym Widać muszę częsciej rozwiązywać zabawę znajdź 10 szczegółów różnicych te dwa obrazki ;)Czyli są dwa zawory bezpieczeństwa w tym układzie i to uśpiło moją czujność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest opcja, że coś pod grzybekweszło i ZZ szczelność stracił, a poza tym...

 

attachicon.gifpost-65275-0-42128900-1448224792.jpg

 

 

Tak tak wiem, tego tam być nie powinno to jest niedozwolone z wszelkimi normami no ale zamontowałem, nikt niepowołany mi tam nie grzebie i nie bedzie grzebał także któregoś pięknego dnia to zmienie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest opcja, że coś pod grzybekweszło i ZZ szczelność stracił, a poza tym...

 

attachicon.gifpost-65275-0-42128900-1448224792.jpg

Może rzeczywiście coś podeszło.Spróbuj podnieść tą klapkę przy zaworze bezpieczeństwa podstawiając uprzednio pod niego wiaderko,wyrzuci trochę wody może pomoże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem na zimnej wodzie za reduktorem zawór zwrotny i niestety nie dało to nic, jest tak jak było czyli takie cisnienie jakie jest na zbiorniku przeponowym jest takie same na reduktorze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.