Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czarna Perła - Wymiana Doświadczeń


domdwe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, też w tym roku palę czarną perłą. Pali się dobrze, jednak robi mi niewielką koronkę spieków. spalanie na poziomie 14-15 kg/dobe.

Po dotknięciu spieków rozsypują się na popiół.

post-61123-0-46353600-1446305065_thumb.jpg
post-61123-0-97358700-1446305064_thumb.jpg
post-61123-0-87345000-1446305063_thumb.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda. Zdarzają się małe jakby kamyczki w popiele, ale bardzo rzadko i nie blokują podajnika.

post-61123-0-01452900-1446474764_thumb.jpg

post-61123-0-24822100-1446474778_thumb.jpg

post-61123-0-33151800-1446474792_thumb.jpg

Dziś przyszły 2 tony czarnej perły. Mam nadzieję, że wystarczy na zimę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Komuś przyjechała ostatnio czarna perła. Chce jeszcze domowic. I zastanawiam się czy dalej jest sucha

 

Do mnie przyjechała i do końca sucha nie jest. Tzn. nie jest mokra, ale w worku jest troszkę rosy. 

Z tym, że u mnie to może być inny problem:

Mianowicie przed wszystkimi świętymi był u mnie kurier z paletą perły. Okazało się, że przyjechał wielką ciężarówką i nie było opcji na wjazd podjazdem. Powiedział, że przyjedzie po weekendzie mniejszym autem. Minęło kilka dni (prawie tydzień) i po telefonie z poczty i pytaniem czy  mogą rozpakować paletę i przełożyć na 2 mniejsze (bo jakiś dźwig z mniejszego auta jest tylko do 700kg) została ponownie dostarczona. Nie wiem, gdzie przez ten czas stała przesyłka, a była odfoliowana. 

Dodatkowo opał został wstawiony do garażu (blaszaka), gdzie troszkę "kapie". Może gdzieś tam nasiąkła. 

 

Przed wrzutem i tak rozcinam worki na kilka dni. Aha jest to mój pierwszy opał w workach, więc może inne są bardziej mokre, czy bardziej suche. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domawiałem początkiem listopada i jest bardziej mokra, tą tona którą paliłem na początku nie było nawet rosy w zasobniku. A teraz normalnie leje się woda przy otwieraniu zasobnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie więcej jak Wam się pali ta perła?

Czy są spieki żużlowe? CZy kocioł mocno się brudzi?

 

Ile jest popiołu w porównaniu np. z Retopalem lub Jaretem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbys to sprawdzic wagowo, a nie objętościowo, co nie zmienia faktu że wszystkie rosyjskie wynalazki mają albo kamień i przerosty, albo mnóstwo popiołu i wszystkie te cudowne mieszanki internetowe składają się albo w całości, albo częściowo z węgla rosyjskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna ważna informacja, która nie jest podana na stronie sprzedającego. 

Paleta jest wysyłana przez pocztę. Jeśli ktoś ma mały wjazd, podjazd itd. (co jest dość powszechne w domkach jednorodzinnych) może mieć problem. 

Poczta rozwozi palety 18 paletowych samochodem, czyli dość dużą ciężarówką. Ich małe samochody dostawcze mają udźwig windy do 800kg. 

ostatnio w placówce poczty przeładowano mi perłę na 2 palety, ale wiązało się to z tym, że opał był później u mnie, wcześniej była ciężarówka, która nie dała rady wjechać. W czasie przepakowywania worki nie wiadomo gdzie leżały i były mokre. Zamówiłem teraz kolejne 2 tony, w komentarzu napisałem, że wąski podjazd i koniecznośc transportu mniejszym autem. Niestety przed chwilką dzwonił kierowca z dużego auta, że jest pod domem ale nie wjedzie. 

 

Dzowniąc do centrum logistycznego poczty otrzymałem info , że nie wiedzą co zrobić, że to nie pierwszy przypadek, bo ludzie zamawiają węgiel na paletach 1 tonowych, a potem nie można ich dostarczyć. 

 

Aha zamawiałem z super opału. Oni powinni wiedzieć, że są problemy i pakować po 0,5 tony na paletę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam perłę w tym roku wziąłem ma próbę. Z ustawieniami to ciężko wyczuć jak dam nadmuch na 60% to piec szybko się nagrzewa i jest w stanie podtrzymania jakieś pół godziny. Żeby spalić to ma pył dałem dmuchawe na 30% tyle że wtedy piec zamiast około 6-7 minut do zadanej dochodzi w 20 i w podtrzymaniu jest jakieś 15 minut. Więc wydaje mi się, że lepiej niech będzie trochę spieków i szybko się grzeje niż ma tyle chodzić(chyba więcej spali skoro dłużej chodzi mimo że lepiej się wypala). U was jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nanakara - jesteś w błędzie. Piec ma dłużej pracować niż odpoczywać.

Postaraj się zmniejszyć moc – wydłuż przerwę miedzy podaniami i mniejszy nadmuch.

 

Wracając do opału. Do mnie także dojechała paleta „perły”.

Kurier wjechał na posesję i postawił paletę pod samą kotłownią. Gdybym miał szersze drzwi i nie było progu, pewnie wstawił by do kotłowni.

Paleta dobrze zafoliowana, worki foliowe – bardzo mocne.

Opał suchy. Może nie kurzy się, ale mokry nie jest i  w workach sucho.

Pali się bardzo dobrze na małej mocy.

Trochę mam żużlowych spieków – pomimo, że ustawiłem bardzo mały nadmuch.

Spalam na mocy 5/60 i 11% wiatru, przesłona otwarta na 1 cm.
Popiół bardzo podobny do tego z RETOPALA. Będzie go sporo, ale to już taki urok przy opale o mniejszej kaloryczności.

Granulacja OK. brak miału i śmieci.

Gdyby jeszcze zminimalizować ten żużel. Spróbuje w wolnej chwili jeszcze obniżyć o 1 lub 2% wiatr.

Reasumując dobry stosunek jakości do ceny. 

 

Aha – zdjęć nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu palenia mogę powiedzieć, że stosunek jakości do ceny jest OK. Natomiast gdyby cena wzrosła to już bym go nie kupił.
Największym minusem jest duża ilość popiołu. Jest jeszcze ciepło, a już popiołu jest dużo.

Jeśli przyjdzie mróz to obawiam się, że szuflada popiołu będzie praktycznie codziennie do wysypania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.