Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Ustawić Parametry Pieca


Jackoby1981

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W domu o pow. 152 m2 mam zainstalowany piec z podajnikiem firmy Metal Fach Sokół SD Duo o o mocy 28kW. Piec zainstalowany z zaworem 4 drogowym + pompa CO i druga CWU. Piec pracuje w automacie tzn. czujnik pogodowy. W dzisiejszych warunkach temp. kotła ustawiona na 55 C Wode CWU ustawiłem na 50 C a temp. CO sterownik wiliczył na 35 C. Po nagrzaniu CWU do temp. wymaganej pompa przestaje pracować tak jak być powinno. Niestety zawór 4 drogowy pozostaje zamknięty mimo, iż temp, CO jest niższa od zadanej. Do momentu nagrzania CWU wszystko pracuje tak jak należy zawór zamyka się i otwiera wg potrzeb. Problem pojawia się kiedy nagrzewnica osiągnie wymaganą temp.Napomnę iż piec nie jest wyposażony w czujnik pokojowy może tu tkwi problem ? (Kupując akcesoria do montażu pieca sprzedawca odradził zakupu tego czujnika na rzecz głowic termostatycznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca powinien ziemniaki na targu sprzedawać a nie kotły. Na Twój dom potrzeba góra 12 kW mocy jeśli ma kilkanaście lat a jak świeżo po budowie to 10 kW będzie z zapasem. Jak masz grzejnik z zaworem termo to po nagrzaniu pomieszczenia głowica odcina dopływ ciepłej wody do grzejnika. Powinno byc przynajmniej część grzejników stale otwartych. Teraz zawór 4d się zamyka, bo sterownik uznaje dom za nagrzany. Masz duuuzo za mocny kocioł więc takie wariactwa będą się działy częściej. A kocioł podejrzewam po 3 -4 sezonach zgnije i pójdzie na złom bo dla kotła stalowego optymalne temp. pracy to 60 - 70 stopni a nie 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że optymalnym rozwiązaniem było by..... podłączenie pod twój kocioł dwa domy sąsiadów. Wtedy mógłby pracować na minimalnych parametrach w okresach przejściowych. 28kW na 152 m2 dobierał chyba ...ktoś niespełna rozumu bo nikt kto ma jakiekolwiek pojecie o ogrzewaniu domów jednorodzinnych by tego nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca powinien ziemniaki na targu sprzedawać a nie kotły. Na Twój dom potrzeba góra 12 kW mocy jeśli ma kilkanaście lat a jak świeżo po budowie to 10 kW będzie z zapasem. Jak masz grzejnik z zaworem termo to po nagrzaniu pomieszczenia głowica odcina dopływ ciepłej wody do grzejnika. Powinno byc przynajmniej część grzejników stale otwartych. Teraz zawór 4d się zamyka, bo sterownik uznaje dom za nagrzany. Masz duuuzo za mocny kocioł więc takie wariactwa będą się działy częściej. A kocioł podejrzewam po 3 -4 sezonach zgnije i pójdzie na złom bo dla kotła stalowego optymalne temp. pracy to 60 - 70 stopni a nie 30.

Ale skąd wziąłeś tę wartość 30 st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam posiadam od miesiąca piec metal fach 15 kw mini z palnikiem ekoenergia i nie mogę go poprawnie ustawić. Węgiel nie spala się dokładnie dużo popiołu i resztek posklejanych ze sobą. Moje ustawienia to 10 s podawanie , 50 s przerwa , wentylator 30% , temperatura na piecu 55 z zaworu trójdrożnego wychodzi 46-48 stopni na pomieszczenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz podawanie do 5s i odpowiednio zmniejsz nadmuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam 

Mam od niedawna piec z podajnikiem Firmy Domer ,piec ma moc 20kw z dwoma paleniskami ,dom mam dwu piętrowy o powierzchni około 160m2 ,jak na tą chwilę mam tylko jedno piętro podłączone ,mam problem taki ze pale ekogroszkiem jakiś czas i spala mi ponad 35kg ecogroszku ,sterownik mam firmy Titanic 

moje ustawienia na ta chwile sa takie:

 

Temperatura kotła 53 C

czas podawania 13s

czas miedzy podawaniem 1m,15s

dmuchawa 6 bieg

czas przedmuchu 10s

czas przerwy w przedmuchu 10m

krotność 1

 

na ustawieniach fabrycznych takie same spalanie mam ,co zmienić by mi mnie spalało paliwa?

nie posiadam pompki C.W.U ,tylko C.O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja obecnie po wyczyszczeniu czujnika spalin przy temp 0 na zewnątrz mam około 100-110 stopni temp spalin. Temp spalin jest zależna od tego na jakiej mocy chodzi kociołek. Jeżeli będzie pracował z wyzsza mocą temp będzie wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

65stopni caly czas od jesieni do wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.