Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Skam P Plus, Tilgner Ekr, Banasiak Sr/sgr,


kociołCO

Rekomendowane odpowiedzi

Odwiedziłem kilka zakładów produkujących kotły z podajnikiem.

Preferencje przy szukaniu, prócz określonych wymiarów samego kotła, to obrotowy palnik - wg sugestii z forum - produkcji Ardeo.

 

Sam palnik Ardeo jest produkowany tuż obok Pleszewa. Koszt ślimaka - 300zł. Natomiast, gdy cokolwiek się przy palniku uszkodzi, np. spotka nas nieszczęście i przepali się stalowa blacha w okolicy głowicy palnika, należy zdemontować uszkodzony element i podrzucić producentowi. Ten z kolei nie obiecuje naprawy na poczekaniu, a koszt ocenia na 350zł.

Oczywiście nigdzie nie jest powiedziane, że cokolwiek się uszkodzi, ale nie zaszkodzi zapytać u źródła.

 

Teraz o kotłach: Skam P Plus produkcji Sekom odpadł z uwagi na długi czas oczekiwania. Podejrzewam małe moce przerobowe zakładu, gdyż na miejscu nie można nawet obejrzeć gotowego wyrobu. Wszystko robione na zamówienie, czas oczekiwania - 3 m-ce. Cena modelu 25kW przy pełnym VAC-ie przekracza 8tys zł.

 

opcja 2: Tilgner. Czas oczekiwania 2, maks 3 tygodnie, przy braku przeróbek nawe i kilka dni. Palnik Brucer, do którego po lekturze forum nie jestem jakoś przekonany.

Cena atrakcyjna z uwagi na przyznawany rabat.

 

opcja 3: Kocioł Banasiak (Kotło-Pol), konstrukcji KWM SR (długi, wymiennik/przewał pionowy z tyłu pieca) lub KWM SR (przewały od góry). Drugi odpada z uwagi na wysokość (156cm bez nóżek). Cenowo plasuje się pomiędzy Tilgnerem a Skamem, jednak bliżej mu do Tilgnera (kilkaset złotych różnicy).

Palnik obrotowy własnej produkcji/pomysłu. Optycznie solidniej wykonany od Tilgnera.

 

opcja 4: Termiko lub Tomiko z palnikiem Ardeo. Tych modeli nie zdążyłem obejrzeć.

Ceny porównywalne i bliżej Tilgnera.

 

 

 

Zastanawiam się nadal, co wybrać. Skam odpadł, bo nie mogę czekać do połowy stycznia za kotłem. Tilgner w zasadzie wychodzi najtaniej, a za dopłatą (nie spytałem jaką) ma sterownik eCoal.

 

Co byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tilgnera EKR 12kW bez rusztu wodnego z ecoalem i zapłaciłem 6000 z 8%VAT. Jak na razie nie mogę wiele powiedzieć - pierwszy sezon przede mną ale na razie ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja mam Tilgnera EKR 12kW bez rusztu wodnego z ecoalem i zapłaciłem 6000 z 8%VAT. Jak na razie nie mogę wiele powiedzieć - pierwszy sezon przede mną ale na razie ok

 

jaki masz palnik ? możesz wrzucić jakieś foto pieca wraz z wnętrzem i wynik z http://cieplowlasciwie.pl/  bo tez biorę ten kocioł pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik mała ekoenergia. Na cieplowlasciwe mam kat C (~85kWh/mkw)

Fotki masz tu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/20484-zanieczyszczenie-kotła-z-podajnikiem-normalne/#entry230994

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.