Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy Mogę Dać Wymiennik Płytowy Na Zasilaniu Co Do Cwu


jedlica

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz, ale zwykle takie cuda mają rację bytu w układach bufora. Po prostu wydajne podgrzewanie przepływowe wymaga dużego zapasu mocy, a kociołek węglowy może bardzo szybko się wychłodzić i z podgrzewu CWU nici. Z podobnych powodów kotły gazowe dwufunkcyjne częściej dobiera się pod kątem zapotrzebowania na CWU niż CO. Dla CWU kotły te zawsze pracują na mocach maksymalnych, dla CO modulują w dół.

 

Zauważ, że wiele buforów ma opcję wężownicy CWU, która również grzeje wodę przepływowo, ale jest to możliwe właśnie dzięki akumulacji energii w buforze. "Strata" wynikająca z podgrzewu CWU jest uzupełniana przez kocioł w czasie o wiele dłuższym niż trwał pobór CWU. Kocioł by podołać takim skokowym potrzebom energetycznym musiałby "czuwać" na wysokich temperaturach roboczych i mieć jakieś sensowne sterowanie pompami. Według mnie dla wymiennika CWU musiałaby być osobna pompa, by zapewnić maksymalny przepływ po stronie pierwotnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto w polskich warunkach  wymiennik szybko zarośnie kamieniem po stronie wody użytkowej

Do takiej instalacji musi być woda uzdatniona do ok 10st niemieckich - potrzeba odpowiednio ustawiony zmiękczacz

i reduktor ciśnienia zapewniający stałe ciśnienie wody zimnej

Takie rozwiązanie jest dobre dla bufora ok 1000l lub więcej - poszukaj w necie hasła -" moduł świeżej wody" prod Wolf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienniki do CWU stosuje się w węzłach ciepłowniczych gdzie wysoki parametr po stronie pierwotnej wymiennika może mieć nawet 150 stopni. W takim przypadku wymiennik jest połączony szeregowo po stronie wtórnej ze zbiornikiem buforowym gdzie gromadzona jest ciepła woda użytkowa. Z bufora woda jest już kierowana do odbiorów i wraca do niego cyrkulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odp.

 

Bufor chcę dać ale w przyszłym roku bo muszę go wyspawać (nietypowy kształt) Pomyślałem o wymienniku tylko do CWU dla kuchni, mycie naczyń itd. Mam już wymiennik i nic mnie to nie będzie kosztowało, dostęnosć CWU będzie tylko podczas pracy głównej pompy obiegowej ( żeby było prosto) a za rok wstawię bufor.

 

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.