Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Palenie Od Góry A Dymienie - Czy U Was Też Tak Jest?


Harryman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem: w pierwszych godzinach  po rozpaleniu kocioł produkuje dym.

 

Opis kotła + adnotacja, że z górno-dolnego został przerobiony na górny.

 

Rozpalanie oczywiście od góry, a jako opał używam miału. Dym ma kolor biały, podczas pracy dmuchawy jest go całkiem sporo. W zależności od wielkości załadunku 4-6 godzin po rozpaleniu jego ilość jest już znikoma, a później znika całkiem. Nie mniej, te pierwsze godziny mnie troszkę drażnią. Przy próbach z groszkiem 27MJ oraz 30MJ było jeszcze gorzej - dym był ciemny i bardziej intensywny. Zrobiłem zresztą zdjęcie z takich prób:

nQlNYVg.jpg

 

Jak to wygląda u Was? Dałoby się coś jeszcze na to poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym zrezygnowal z dmuchawy i palil naturalnym cigiem druga sprawa do poprawnego spalania metoda gorna potrzebne jest powietrze wtorne np przez dzwi zasypowe zrob eksperyment rozpal od gory nie wlaczaj dmuchawy ustaw stala szczeline w popielniku np 2cm i rozszczelnij dzwi zasypowe na pol centa zobacz jakie efekty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na palenie miałem bez dmuchawy nie ma szans. To niesie za sobą konsekwencje w postaci braku doprowadzenia powietrza wtórnego. Zresztą, nawet gdyby przejść na węgiel i chcieć palić bez dmuchawy, musiałbym przerabiać dolne drzwiczki. No nic, wiem przynajmniej co winić za ten stan rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem dzisiaj test roboczy i na ten okres dymienia zostawiłem szparę w górnych drzwiczkach. Rzeczywiście jest lepiej, choć dym nie znika całkowicie. Nie ma też problemu z wybuchami. Jeśli poprawi się długość palenia to będę musiał rozważyć podziurawienie tych drzwiczek. Z wdmuchiwaniem spalin do wnętrza nie ma problemu, ciąg kominowy zasysa wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast dziurawić drzwiczki można wyjąć część sznura uszczelniającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.