Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Zawór Mieszajacy/termostatyczny Do Cwu?


selius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie, posiadam piec z podajnikiem, na ktorym zainstalowana mam jedna pompke od CO i CWU i teraz chcialbym sie zapytac czy jest jakis zawor mieszajacy czy termostatyczny, ktory odcinal by CWU przy jakiejs temperaturze? W instalacji zalozony zawor 3 drogowy, na grzejnikach termostaty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm .... Do takiego zastosowania nie potrzebujesz zaworu mieszającego tylko odcinającego z siłownikiem. Można takie kupić są dostępne na rynku. Tylko czy to dobre rozwiązanie? Trudno powiedzieć na pewno możliwe do wykonania. Osobiście jestem zwolennikiem układu z pompą ładującą cwu ale warunkiem jest odpowiednik sterownik kotłowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/2" trudno powiedzieć. jestem zwolennikiem podłączania podgrzewacza średnicą rury jak średnica króćców w podgrzewaczu. Czyli  jakiej średnicy są króćce przy podgrzewaczu? Czujnik można umieścić na podgrzewaczu pod izolacją.  Najpierw sprawdź czy sterownik kotła ma funkcję obsługi pompy cwu. No i schemat albo zdjęcia kotłowni są niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.